Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El akarják vinni a kutyámat!...

El akarják vinni a kutyámat! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Menhelyről hozott kutyánk van és borzaszó rosszul viselkedik nem tudom megnevelni. Mikor próbáltam tanítani akkor is csak rámugrált meg rosszalkodott. Az első udvaron nem lehet tartani mert szétszedi a szemetet, papucsokat, ha bármi kint marad mindent. A kerítést nem is tudom hányszor kellett újracsinálni hogy hátul maradjon. Most pedig a szomszéd kerítését feszítette szét, reggel hozta haza a szomszéd. Anyuék nagyon mérgesek el akarják vinni, vagy vissza a menhelyre, vagy elengedik, vagy valami idiótának odaadják. Nem tehetik ezt mit csináljak segítsetek!!! Rettentően állatbarát ember vagyok de a szüleim ha kiborulnak sok hülyeséget csinálnak. Olyan tanácstalan vagyok. 16/L
2016. okt. 13. 08:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
63%
Hiába lettem lepontozva, annak nem való állat aki az első gázos helyzetnèl visszaadná vagy elengedné.
2016. okt. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk nyavalygás helyett menj el a boltba és vegyél neki pórázt meg nyakörvet utána napi rendszerességgel, 2-3 órát sétáltasd + a kertben minden nap játssz vele és tanítsd. Vidd kutyaiskolába, hisz telik rá. Vegyél sok kutyás könyvet, nézz videókat...nagyon sok lehetőség van...csak a nyavalygás a legkönnyebb. Üdv. 16/L
2016. okt. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%

A kutya nem csak létezik, van a kertben. Foglalkozni is kell vele, minden nap fizikailag és szellemileg lefárasztani, nevelni, vele lenni.


Mennyit viszed sétálni? Ebből mennyit mozoghat szabadon? Mennyit tanítod? Eleve mennyit vagy vele egy nap?

Persze, hogy szétszed mindent, ha előtte hagyod a dolgokat és nem vezeted le kellően az energiáit. Persze, hogy pörgősebb séta után, ha nem mozoghatott eleget. Persze, hogy szökik, ha tele van energiákkal és nincs lefárasztva, nincs megnevelve. Amiket írtál azok mind olyanok, amik a gazda lustasága, nemtörődömsége miatt vannak. Olvass könyveket, nézz nevelős videókat, de legfőképp járjatok kutyaiskolába.

2016. okt. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
9%

No, ennyit a hálás menhelyi kutyáról.


Le leszek pontozva, de ilyen helyzetben az is egy megfelelő döntés, ha visszaviszitek a menhelyre még mielőtt a szüleid nagyobb baromságot csinálnának. Viszont akkor pontosan meséljétek el, hogy túl energikus hozzátok a kutya, hogy másodjára már olyan gazdihoz kerüljön, aki le tudja mozgatni és megfelelően tanítja.


Másrészt egyetértek a többiekkel, hogy neked nem való kutya. Megmondom miért:

- felugrál

- "rosszalkodik"

- rág

- ásik

- szökik

- nehezen szokja a pórázt

Ezek a lehető leggyakoribb problémák kutyáknál, tök mindegy, hogy menhelyről hozol egy felnőttet, vagy tenyésztőtől egy olyan kölyköt, aki a lehető legjobb kaját, kezdeti szocializációt, bilit aranyból, mindent megkapott. Ergó fel kellett volna készülnöd rájuk, még mielőtt kutyát veszel magadhoz.


Felhívnám a figyelmedet, hogy azt "elfelejtetted" leírni, hogy mennyit foglalkozol a kutyával, mikor, mennyit, hogyan sétáltok, hogyan próbáltad nevelni stb. pedig ezek rettentően fontos dolgok. Kiképzőhöz azért (is) érdemes fordulni, mert egy jó szakember egy pillanatok alatt átlátja mi a gond nálatok. Szerintem az a gond, hogy:

1. A kutya nincs eleget mozgatva, annyi a felesleges energiája, hogy figyelni sem tud rád.

2. Milkalila gőzöd nincs hogyan kell a kutyával kommunikálni, hogyan kell tanítani.

2016. okt. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nekünk egy nagytestű 5 hónapos kutyusunk van, a kert eldugott lomos részéből előhalászik botot, rongyot, mindent. Ugrál, pörög ezerrel, hazaértem nem állt meg annyira hogy megsimogassam körbe-körbe szaladgált körülöttem-hiperaktív. A szüleimnek sajnos nincs idejük normálisan lefárasztani, én pedig csak két hetente vagyok itthon. De van rá megoldás

Sok dologra megtanítottam-ül fekszik pacsi integet hempereg ugat labda visszahozás-megtalálás stb. Nem lehetetlen egy aktív kutyával sem csak következetesen rendszeresen és türelemmel kell csinálni (sok jutalom falattal) Sok jó ezzel foglalkozó oldal van a neten keress rá.

Eddig labda visszahozással próbáltam lefárasztani, de most már el is fogok menni sétálni vele- mert energikusabb mint eddig. Neked is ezt javaslom.

De a szüleid hozzáállása a legrémesebb mégis mit gondoltak? Kerti dísznek fogadták be azt a kutyát? Megetetik néha aztán kész? Beszélhetnél velük is hogy mégis mit képzeltek hogy akarnak így kutyát tartani? Nem csoda hogy úgy viselkedik ahogy.

2016. okt. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Naszóval itt és most elég köszönöm mindenkinek. Nem kell letámadni mivel azt sem tudjátok hogy mi van. Végül semmi baj nem történt csak anyu kiborult hogy átmegy a szomszédba és fellöki a bácsit akit nem mellesleg most műtöttek. Apuban fel sem merült ilyesmi hanem szépen csinál valamit hogy ne tudjon a szomszédba mászni. Persze anyuval is beszéltem hogy minek kellett neki kutya ha egy iylen butaság miatt ilyenekhez akar folyamodni, de nem tenne semmit csak mérges volt ami érthető. A bácsi elég megértő volt szóval nem akart feljelenteni vagy hasonló. És az hogy nincs lemozgatva nem igaz csak egyszerűen neki több energiája van ezért én hamarabb elfáradok. Ma reggel is a kertben futottunk meg fociztam vele (ez abból áll hogy én egy valamilyen gömbölyű tárgyat viszek a lábammal és neki el kell venni, majd ha elvette nekem visszaszerezni) és igaz hogy elfárad de nagyon hamar feltöltődik és nemsokára kezdi elölről. Foglalkozok vele tanítom, sok mindent megcsinál ha nyugodt. De az hogy ide jöttök és letámadtok hogy milyen tróger alak vagyok milyen rossz gazdi az már fáj. Arra kértem tanácsot hogy mivel nyugtassam le anyukámat mit mondjak neki hogy ne legyen rá mérges erre jöttök itt hogy nekünk nem kell kutya..Remélem minden kedves állatvédőt lenyugtattam és még egyszer köszönöm a "hasznos" válaszaitokat.
2016. okt. 14. 13:32
 17/22 anonim ***** válasza:
Ja hát ha anyukád volta lényeg akkor megintcsak te cseszted el mert ez a kategória az állatokkal foglalkozik bem abyáddal. Az neg igen is felelőtlenség hogy nem mozgatod le a kutyát. 1001 módja van te mégsem teszel semmit és még mi vagyunk a rosszak. Az én kutyám egy igen lusta darab de még beki sem elég a kertben játszás, napi 2-3 órát sétálok vele minden nap. Semmi sem fáraszja jobban mintha szabadon szaladgálhat ls sok új dolgot felfedezhet, az ingerek kellenek neki a legjobban. Mivel az én kutyám semmi olyat nem csinál mint a tiéd, azt helenti hogy kielégítem az igényeit, ha te képtelen vagy erre akkor vidd vissza, a kutyának is az lesz a legjobb.
2016. okt. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

most szerencsétek volt,hogy a szomszéd nem jelentett fel.de ha az utcára szökik ki és letámad valakit, nem lesz ekkora mákotok,hogy hagyja szó nélkül.

és szerencsétlen kutya lesz elaltatva, mert a gazdái csesztek megnevelni.

nyilván menhelyi, biztos nehezebb nála, mert gondolom régebben sem foglalkoztak vele.

de a kutyák könnyen tanulnak és szeretnek is tanulni.

mindenképp le kell szoktatni arról,hogy átszökjön a kerítésen és hogy megtámadjon embereket. ez alap dolog,hogy ne csinálja..

amúgy titeket is megbüntetnek,ha kimegy a kutya a kertből.. a ti felelősségetek .

szóval olvass sokat, nézz videókat,kérdezzgess utána. és neveld. + tényleg fáraszd le minden nap.

pár hónap munka után nem fogja átlépni a telekhatárt, akkor sem, ha van rá módja. és nem fog emberekre támadni,hanem fegyelmezett lesz. rajtad múlik. ha továbbra sem teszel semmit, akkor lehet pár hónap múlva letámad egy kisgyereket aki súlyosan megsérül . mondom, titeket vesznek elő és a kutya is el lesz altatva.. szerintem nem akarod

2016. okt. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
látom bolondokkal fölösleges vitázni. falra hányt borsó.. elmondtam mindent erre leírják még egyszer. most volt elég nem várok több választ a kérdésemre mert annyit értek vele hogy lepontozom. lezártam köszi mindenkinek.
2016. okt. 14. 20:27
 20/22 anonim ***** válasza:
61%
A te kutyád a neveletlen és kielégítetlen de mi vagyunk a bolondok...hmm... szép meglátás :D
2016. okt. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!