Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El akarják vinni a kutyámat!...

El akarják vinni a kutyámat! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Menhelyről hozott kutyánk van és borzaszó rosszul viselkedik nem tudom megnevelni. Mikor próbáltam tanítani akkor is csak rámugrált meg rosszalkodott. Az első udvaron nem lehet tartani mert szétszedi a szemetet, papucsokat, ha bármi kint marad mindent. A kerítést nem is tudom hányszor kellett újracsinálni hogy hátul maradjon. Most pedig a szomszéd kerítését feszítette szét, reggel hozta haza a szomszéd. Anyuék nagyon mérgesek el akarják vinni, vagy vissza a menhelyre, vagy elengedik, vagy valami idiótának odaadják. Nem tehetik ezt mit csináljak segítsetek!!! Rettentően állatbarát ember vagyok de a szüleim ha kiborulnak sok hülyeséget csinálnak. Olyan tanácstalan vagyok. 16/L
2016. okt. 13. 08:36
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
61%
Mindent leírtál... beszédes az is, amit nem: ezek szerint sétálni továbbra se viszed, és kutyaiskolába se. Aztán meg majd csodálkozol, hogy anyuka időről időre kibukik valami miatt, és a kutya végül mégis visszakerül a menhelyre.
2016. okt. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
Szia! Nekem két kutyám van, a nagytestű még kölyök. Az első kutyám kiskorában nem lett kutyaoviba elvéve, majd kutyaiskolába sem amit nagyon bánok. Szuka, szökős volt. Meg lett nevelve,(Édesapám határozottan megszidta, mert akkor én 8 éves voltam, neveléssel, szocializációval nem voltam tisztában, és akkor az a kutya még nem hallgatott rám, mielőtt valaki belém kötne, igen, most legtöbbször hallgat.) azóta nem szökik, ha nyitva van a kapu akkor sem, max akkor megy ki rajta, ha épp akkor jöttünk meg és nagyon örül és persze amikor sétálni megyünk. A nagytestűm még kölyök,mint már az előbb említettem. Ugrál, rosszalkodik, lopkod, régebben rágott, pórázon már elég jól elvan. Egyszer nem jutott eszembe, hogy most akkor visszavisszük, mert ez nem tud jó kutya lenni, nincs tisztában a falkavezérséggel, nekem ez az eb nem kell. Egyetlen egyszer nem jutott eszembe. Az ugrálással még most is gondban vagyunk, rosszalkodni minden kölyök rosszalkodik, lopkodni már csak kis mértékben (^^), akkor rágott mindent amikor csontfogra váltott, még a falat is elkezdte rágni, bontani. xd Pórázt végül is még most is tanulja mert fél éves lesz, de már nagyon ügyes. Kutyaóvodába járunk vele, az első alkalommal nagyon feszült volt más kutyák társaságában, de oktató segített oldani benne a feszültséget. Nem tutujgatással, mert akkor az azt jelentené, hogy ügyes vagy mert félsz. Nem. Mozogtunk a kutyák körül, jutalom falatokat dobtunk el elé, köré. Egyszóval oldódott. Az ovis foglalkozás végére nagyon jól ment neki minden, a sátoros behívásnál majdnem mindenkit lepipált. Ő volt az egyetlen óriástestű kölyök, ezért mindenki simizni akarta a plüss maci bundáját. :) Az előbb említettem a sátoros behívást, amikor az oktató pórázon fogta, hogy ne féljen annyira, nekem meg futnom kell a kicsike sátorig közben hívni majd a mögött elbújni közben még hívni, elengedték. Olyan sebességgel termett ott mellettem, elöntött a boldogság milyen drágaság. :D <3 Valaki be is kiáltotta, hogy megindult a medve.. :) Berni pásztor, tényleg olyan mint egy medvebocs. Imádni való, de nem is volt a lényeg igazából xd Hanem nem szabad elsőre feladni. Szerinted nálam a kicsi(nagytestű) nem ás? Nem kertészkedik? Szomszéd mérgezéssel fenyegetőzött, agyonveréssel, de szerencsére most már nem csinálja az akna kiásását szerencsére. Kertészkedni kertészkedni fog egy darabig. Nagymamám mindig mérgelődik amikor bemegy a virágbokorba és letapossa az összeset. A szülőknek, nagyszülőknek nem szabad akkor szólni amikor kiabálnak a kutya miatt. A kutyát sem szabad akkor magadhoz hívni amikor előttük kiabálnak és ölelgetni, mert a félést erősíted meg. Amikor lenyugodtak az "ősök", 3-4 óra múlva, akár egy nap múlva, érdemes velük megbeszélni, hogy ő még csak kölyök, a mérgelődő személyt pedig megkérni, hogy legyen szíves segíteni leszoktatni a kutyust a rossz szokásairól. Például, ha látja, hogy épp ás, menjen oda és szidja meg, majd küldje el a kutyát arról a területről. Ha teheted sétálj vele az UTCÁN,VÁROSBAN,VÖLGYBEN,MEZŐN, bárhol csak ne mindig az udvarban. A kutyák megunják, új ingerekre vágynak. Mások ne nyugtassanak meg azzal a tudattal, hogy az ebnek van elég helye szaladgálni. Ezek az állatok falkában élnek, ragadozó állatok, kell nekik a munka, a mozgás. A séta jó esetben nekik jó móka, közeben munka, szórakozás, gazdival töltött idő. Ha városban éltek és van kutyafuttató, jó ötlet oda levinni bandázni, de csak akkor, ha már volt többször kutyák közelében és jól viselkedett. Alap parancsokat megtaníthatnál neki, pl. az ül, fekszik, marad, gyere. Ha elkezdenéd tréningezni és rád ugrál ne hagy annyiban, hogy majd máskor megpróbálod. Kedvencednek tudomásul kell venni, hogy a munka az munka és komolyan kell venni, főleg ha felnőtt kutyáról van szó. Ha ugrál áll fel, fordíts neki hátat, vagy sétálj el esetleg emelgesd jó magasra a térdet, hogy beleütközzön. Utóbbi elég kegyetlennek hangozhat, de talán így leszokik az ugrálásról, ha rá jön ezzel nem megy semmire, jobban nem szereted érte, max kevésbé. Magyarul haragszol érte. Pedig minden kutyának követnie kell egy falkavezért, ha nem is te vagy az, az ösztönükben van. A falkavezér sosem határozatlan, sosem kapja el a kutyát, hogy most akkor is idejössz. Az állatnak a behívás öröm, hogy odamehet, nem kínzás. Akár egy kicsi kupakkal zárható műanyag üvegbe tehetsz kavicsokat, gesztenyét rá a kupakot és, ha rossz, ugrál megrázod. Pl. Ásáskor leszidod, de nem hagyja abba dobd oda, az ásás közvetlen helyére az üveget. Lehetőleg ne a kutyát dobd meg vele és az sem jó, ha közvetlen a előtte vagy és úgy dobod le. Próbáld pár méterről. Ne hagy, hogy az úgynevezett "büntiüveggel" játsszon. Akkor már utána nem fogja ijesztő dolognak nézni. Remélem segíthettem.
2016. nov. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!