Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak akkor lehetek én maximáli...

Csak akkor lehetek én maximálisan a falkavezér, ha a kutyust kitiltom az ágyból?

Figyelt kérdés

Van egy középkorú, kan spánielem. Imádja az embereket, kutyákat, szót fogad, de ha szagot fog vagy nincs motiváció (pl. kaja) akkor kell egy kis idő mire megcsinálja amit kérek. Nem is ezzel van gond, hanem a kutyákra való állandó felugrálással. Abból áll neki a játék, h párosodni akar velük.. kan, szuka mind1. Gondoltam az a probléma h beengedem az ágyba, de én nagyon szeretem ha velem alszik, mert biztonságban tudom magam mellett. Amúgy szerintem én vagyok a vezér, mert ha hívom visszajön, ha nem lát őrülten keres, bármikor belenyúlhatok a táljába ha eszik stb. Most szeretném ivartalaníttatni, de ha ez nem oldja meg a gondot akkor csak az ágyból való kitiltás segíthet? :(


Köszi a válaszokat!


2010. ápr. 25. 20:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

Mennyi idős a kutya?


Sok helyen írják hogy nem szabad ágyba beengedni. Erre én 3 ellenpéldát tudok egyből, ismerőseim annyira szeretik a kutyájukat hogy vele is alszanak és mindegyik teljes mértékben szót fogad nekik, bármi van szólnak és egyből szótfogad a kutya :) Szóval szerintem az hogy valaki felengedi az ágyba a kutyát nem ront a "falkavezér" poszton, ha a nap többi részén dominánsan viselkedik.


Mi sose engedjük fel a kutyát az ágyba, de nem fogad úgy szót mint azoknak az ismerősöméknek akiknek ágyba alszik a kutyájuk.



Lényeg az hogy nincs nagy összefüggés a kettő között, minden a nevelésen múlik, meg hogy a nap többi részén hogy viszonyulsz a kutyádhoz.

2010. ápr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! 6 éves, kölyökkora óta velem alszik és ha nem szükséges ezen nem is szeretnék változtatni. A nap többi részében tanulunk, sétálunk és igyekszem a falkavezért mutatni, nincs is vele baj, csak ezzel az ugrálással.
2010. ápr. 25. 20:34
 3/15 anonim ***** válasza:

nekemis spánielem van...igaz keverék :)

ő is velem aludt kiskorában de még mindig szívesen felugrik az ágyba,bár kinti kutya, néha beengedjük. az én kutyám is felugrál a kutyákra,de csak akkor ha az a kutya nála nagyobb. és amit párzásnak hívsz az nem az hanem ezzel fejezik ki hogy ki áll elölrébb a rangsorban :) ha ivartalanítod,akkor ezzel nem fog megoldódni a dolog. ha télleg hallgat rád,akkor ha észreveszed hogy ilyenre készülj,nagyon szigorúan szólj rá és szidd le. nálunk bevált. sok sikert!

2010. ápr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Tudom h dominancia ezért kérdeztem a falkavezér dolgot. Ha rászólok akkor abbahagyja meg néz engem félszemmel, tudja h nem lehet még is csinálja.. Ma volt a futtatóan egy ivartalanított szuka meg egy ivaros és az ivartalanítottal egyáltalán nem foglalkozott, csak az ivaros-t követte, ezért is gondoltam az ivartalanításra.
2010. ápr. 25. 21:42
 5/15 anonim ***** válasza:

ha ilyen regota veled alszik, es most hirtelen kitiltod nem fogja erteni, elofordulht hogy osszezavarodik.

az ivartalanitas szerimntem jobb otlet, persze csak ha nem akarsz kiskutyakat mar..

2010. ápr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Eddig se akartam, mert nem törzskönyves kutya csak nem tartottam fontosnak az ivartalanítást.. De hallottam h betegségeket is meg lehet vele előzni stb. Szóval ivartalaníttatni mindenképpen fogom.
2010. ápr. 25. 22:13
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

A falkavezer helyen senki sem alszik, csak a falkavezer. Ha beengeded a kutyat az agyba, akkor kituntetve erzi magat es tobb jogot kovetelhet maganak idovel. De a te dolgod eldonteni, hogy vele alszol-e.

Egyertelmuen dominancia jele, hogy meghagja a fajtarsait, fuggetlen attol, hogy szuka vagy kan. Az ivartalanitas nagy valoszinuseggel segiteni fog, foleg, hogy azt irtad, a kutyad csak az ivarosokra maszik fel. Szerintem meg fogja oldani a problemad, de ha nem, akkor is le lehet majd rola szoktatni, hogy felugraljon.

A legtobb problemadra itt a valasz:

[link]

Nekem yorkim van, ferjemmel nagyon veszekedtunk annak idejen, mert bar belattam, hogy az agybanalvas nem helyes, de azt szerettem volna, hogy legalab a szobaban aludhasson a sajat kutyafeszkeben. Parom ezt a variaciot is kizarta en pedig nagy nehezen elfogadtam, mert megis csak a ferjem es stb.

A sorozatot is megneztem es nagyon elegedett vagyok. A kutyam tudja, hol a helye. Neked is nagyon ajanlom, hogy nezd meg az elso evad reszeit, mert tipikusan a te problemadrol (is) szo van, nem csak egy reszben, hanem tobb reszben is elojon. Ivartalanittatasrol es dominancia kerdesrol.

2010. ápr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

"mert annyira szereti a kutyáját" tényeg ez a mércéje annak hogy mennyire szereti valaki a kutyáját? Nem hiszem. Én is tudok legalább annyi ellenpéldát ahol nagyon rosszul sült el a dolog szóval jobb ha mindenki a helyén alszik. Nem tudom mitől rosszab ha az ágy mellett alszik egy kosárkában? Ugyanúgy pár cm-re van tőled, ha akarod meg is foghatod.

Párod van? Akkor még érdekesebb a dolog (pl "drágám szexelünk, küld ki a kutyát, vagy óvatosan mozogj drágám mert alszik a kutya..."). Vagy ha nincs párod gondolj bele milyen amikor lesz.

2010. ápr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A sorozatot ismerem, szoktam nézni! :) Nincs párom és nem is lesz egy jó darabig szerintem. Szeretem ha mellettem van, ha hallom ahogy szuszog, ha átölelhetem és simogathatom. De ha nem fog beválni az ivartalanítás akkor majd nem fog itt aludni.
2010. ápr. 26. 09:11
 10/15 anonim ***** válasza:
59%
Az ivartalanítás nem helyettesíti a nevelést.
2010. ápr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!