Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak akkor lehetek én maximáli...

Csak akkor lehetek én maximálisan a falkavezér, ha a kutyust kitiltom az ágyból?

Figyelt kérdés

Van egy középkorú, kan spánielem. Imádja az embereket, kutyákat, szót fogad, de ha szagot fog vagy nincs motiváció (pl. kaja) akkor kell egy kis idő mire megcsinálja amit kérek. Nem is ezzel van gond, hanem a kutyákra való állandó felugrálással. Abból áll neki a játék, h párosodni akar velük.. kan, szuka mind1. Gondoltam az a probléma h beengedem az ágyba, de én nagyon szeretem ha velem alszik, mert biztonságban tudom magam mellett. Amúgy szerintem én vagyok a vezér, mert ha hívom visszajön, ha nem lát őrülten keres, bármikor belenyúlhatok a táljába ha eszik stb. Most szeretném ivartalaníttatni, de ha ez nem oldja meg a gondot akkor csak az ágyból való kitiltás segíthet? :(


Köszi a válaszokat!


2010. ápr. 25. 20:09
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Meg van nevelve. :) Ez az egy problémánk van.
2010. ápr. 27. 20:50
 12/15 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem egyed függő. Van olyan kutya, amelyik nem lesz domináns attól, mert ágyban alszik. De van olyan is, aki dominánsabb, hogy az ágyban alvást bizony annak tudja be, hogy ő az alfa. Neked kell ismerni a kutyádat, milyen jellem és e szerint mérlegelni. Én ugyan nem preferálom, hogy az ágyban aludjon a kutyám (az enyém elég domináns és meg is voltak emiatt a problémák, ezért kiszoktattam), de igazából ha nem látsz bizonytalanságot a rangsorban emiatt, akkor alhat ott. Ha viszont a kapcsolatotok olyan, folyton küzdesz a vezérségért, a kutya makacs és dominanciára törekvő, akkor jobb, ha nem engeded meg neki.
2010. ápr. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Mondom semmi gondunk nincs csak ez a felugrálás néhány kutyára.. :S És ez eléggé zavaró.
2010. ápr. 30. 12:09
 14/15 anonim ***** válasza:
43%

A felugrálás mindenképpen a dominancia jele, ilyet a vezér jelenlétében normális esetben nem csinál az eb.


Lehet, hogy te vagy a vezér, de ettől még jó eséllyel ő a kettes, aki folyamatosan küzd azért, hogy átvegye a szereped, hiszen olyan közel van a rangsorban, hogy erre esélyt lát, ezért jó távolítás, hogyha kiteszed az ágyból.


Egyébként azt szokták mondani, hogyha minden rendben van a hierarchiában, és nem kérdőjelezi meg a vezérséged, akkor már nyugodtan engedhetsz a szabályokból. Bármilyen helyzetben be tudod hívni? Labdázó gyerekek mellól, cica üldözés közben, és tüzelő szukáról is? Ha igen, akkor nyugodtan aludhat az ágyadban. Ha nem, akkor ideje kicsit távolítani a kutyát, és csak akkor lazítani a szabályokon, ha mindig, minden helyzetből visszajön hozzád egy szóra.

2010. máj. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
82%

Az ágyban fekvés, alvás csak akkor probléma ha nem tudod első szóra leküldeni, te eldöntheted, hogy mikor van az ágyon és mikor nem, ez lenne a lényeg, hogy ne a kutyus döntsön hanem te (ezáltal biztosíthatod a poziciódat)

A házon kívüli viselkedésen meg a lábmelletti fegyelmezett séták arányának növelésével lehet javítani, bizonyítva felé, hogy a szabadban is vezetőként tekinthet rád,tehát a sétákat(számára ez a felfedezés-vadászat) is te irányítod, nem az eb.

Természetesen a nyugalom, a türelem és az ebből fakadó határozottság, következetesség a legjobb tanácsadói, eszközei az embernek ha kutyát nevel.

2010. máj. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!