Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morgás, vicsorítás, ha eszik...

Morgás, vicsorítás, ha eszik a kutya, ez még belefér?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kérdésem kiegészíteném azzal, hogy a családban én vagyok a falkavezér egyértelműen, kiskora óta így neveljük a kutyát, viszont ha eszik, egy méteres körzetben nem lehet megközelíteni, mert morgással figyelmeztet, néha vicsorog is. Tiszteletben tartom, amikor eszik és nem akarom ebben megzavarni, de ha mégis arra van dolgom, nem érzem normálisnak, hogy rámmordul. (kb. 10 alkalomból 7-szer) Ilyenkor ha befejezi az evést, egyből jön hozzám, mintha bocsánatot akarna kérni.
2010. ápr. 26. 11:14
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Az utolsónak meg köszönöm, ezt gondoltam én is, csak megerősítést szerettem volna kérni hozzáértőktől.
2010. ápr. 26. 11:47
 12/39 A kérdező kommentje:
azaz 11:43-nak
2010. ápr. 26. 11:47
 13/39 anonim ***** válasza:
96%

Kicsit el vagy tájolva, akkor tisztázzuk: nem lehetsz egyszerre egyenlő és magasabb rangú fél. Különbség van, aközött, hogy tiszteletet követelsz meg, és aközött, hogy rabszolgaként tekintesz rá. Az, hogy a kutyád más helytelen viselkedést nem produkál az ő érdeme, nem a tiéd. Ha adnának neked most egy félrenevelt kutyát ilyen hozzáállással bizony nem tudnád megnevelni. Az, hogy megköveteld a tiszteletet nem fölösleges erőfitogtatás és nem is basztatás. Basztatás az, ha cél nélkül puszta passzióból csinálnád, de remélhetőleg neked célod is van.


Leszoktatni erről egyébként nem könnyű. Általában úgy csinálják, hogy tudatosítják benne, a kaja elvétele nem végleges, illetve nem hagyják neki a morgást, a jó viselkedést pedig jutalmazzák. Sajnos minden eset egyedi, így nem lehet általános érvényű módszert elmondani.

2010. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim válasza:
17%

Sziasztok!

Én az utolsó szólónak adnék igazat!!!Nálunk még a cicánk is morgott amikor evett és a közelébe mentünk!Nincs ebben semmi förtelem!!! Így élte le az életét, ami 14 évig tartott és soha nem volt probléma ezzel!

2010. ápr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
96%

nem olvastam el a hozzászólásokat,nekem van egy 14éves amstaffom és akár benyulhatok a szájába és kivehetem az ételt. persze ezt nem teheti meg más.


Sajnos ez egy rossz szokása a kutyádnak. Ezt sajna kihagytad a nevelésből. milyen fajta kutyus? hány éves?

2010. ápr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
49%
Mert hát egy cica meg egy kutya nagyon hasonló tud lenni! :D Nálunk ki van téve az ajtóra a kutya mellé hogy a cica harap :D Már egyszer majdnem fel is jelentettek érte. :P Meg hát ugye a cica is falkában él mi? :)
2010. ápr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim válasza:
4%
A 11.43-mal értek egyet, nem az utolsóval!!!!!!Bocsi
2010. ápr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim válasza:
0%
11.51 mekkora paraszt!!??:P
2010. ápr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
91%
ne vicceljünk már, az előszobám kb 1 méter széles, a kutyák ott esznek, nehogy már ne legyek képes elmenni mellette, mert attól kell félni, hogy morog, vicsorít vagy megkap...legközelebb mi lesz, a gyerek odanyúl a táljához és megharapja?
2010. ápr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
49%
Azárt lennék paraszt mert megvilágítottam égy téves hasonlítást? Nem hinném. Egyrész baromi nagy különbség van a két állat jelleme, viselkedése, ereje stb között másrészt a macskánál erre nincs szükség de a kutyánál igenis szükség van...
2010. ápr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!