Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morgás, vicsorítás, ha eszik...

Morgás, vicsorítás, ha eszik a kutya, ez még belefér?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kérdésem kiegészíteném azzal, hogy a családban én vagyok a falkavezér egyértelműen, kiskora óta így neveljük a kutyát, viszont ha eszik, egy méteres körzetben nem lehet megközelíteni, mert morgással figyelmeztet, néha vicsorog is. Tiszteletben tartom, amikor eszik és nem akarom ebben megzavarni, de ha mégis arra van dolgom, nem érzem normálisnak, hogy rámmordul. (kb. 10 alkalomból 7-szer) Ilyenkor ha befejezi az evést, egyből jön hozzám, mintha bocsánatot akarna kérni.
2010. ápr. 26. 11:14
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
73%

11.43-as, rettento nagy marhasagokat irsz minden alkalommal es szomoru, de meg buszke is vagy ra.

Nem az ember egojat serti, ha a kutyaja morog, hanem a testi epseget! A morgas azt jelenti kutyanyelven: "Ha nem kotrodsz innen, megharaplak!" Te eteted, te tartod el, te gondoskodsz rola, ha beteg, es te meg elturned, hogy tamadassal fenyegessen? Ha a gyereked pofatlan veled, esetleg figyelmeztet teged valamire, majd megver teged, azt is el fogod turni? Hiaba kutyarol vagy emberrol van szo, ebben az esetben ez teljesen ugyanolyan!

A falkavezer is gondoskodik a falkarol, ezert kap tiszteletet es NEM morognak ra a falkatarsak. O eszik eloszor es a tobbiek csak a maradekot kapjak meg, mert az o fizika jollete a legfontosabb, hiszen o gondoskodik a tobbiekrol. Lam csak, az emberek vilagaban is kell egy vezeto! Ezert voltak mindig is kiralyok es elnokok. Es minden orszagban az elnokot vedik a legjobban, sokan az eletuket adjak az elnokert, csakhogy az eletet megvedjek. Az allatvilagban ugyanez van! A legjobb, legugyesebb, legokosabb allatbol lesz a vezer es ezert tiszteletet erdemel, mert a tobbiek elete tole fugg!

Az en kutyamnak is az elete tolem fugg, mert en viszem orvoshoz, ha beteg, en adok neki otthont amikor hideg van es amikor esik az eso, en adok neki etelt, en tartom rendben a bundajat, tolem fugg az elete, mert nelkulem sintertelepre kerulne, vagy az utcan pusztulna ehen. Es igenis, ezert cserebe elvarom, hogy ne morogjon ram eves kozben, hiszen az etelt en adtam neki!

A gyerekemnek ugyanezen okokbol sem turom el, hogy tiszteletlenul beszeljen velem, vagy megusson, hazudjon, stb.

Es a legfontosabb az az, hogy a vezer NEM FOG A POZICIOJAVAL VISSZAELNI! Nem fogom a kutyam szajabol kivenni a kajat es kieheztetni, nem verem meg, nem kinzom meg, tehat a kutyam BIZIK, BIZHAT BENNEM. Es ez a bizalom a legfontosabb, mert ha a kutyam tudja, hogy nem ok nelkul szedtem ki a szajabol, ami benne volt, akkor nem is fog fenyegetni a morgasaval es harapassal! Tudja, hogy amit teszek, az az o erdekeben van, elfogadja a donteseimet, mert azt tapasztalja, hogy a donteseim hasznosak a "falka" szamara!

A legvegere pedig annyit fuznek hozza, hogy en nem ertem, ertelmes emberek fejeben hogyan fordulhat meg egyaltalan a gondolat, hogy a morgas elfogadhato! Aki a kutyajaval nem bir, az egy sokkal bonyolultabb es osszetettebb lennyel, mint egy embergyerek, hogyan lesz kepes elbanni? En allitom, hogy aki nem tudja elerni a kutyajanal a tiszteletet, az a gyerekeinel sem fogja!

2010. ápr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
91%
Nem fér bele. Akutyától bármikor bármit el kell tudni venni akár a szájából is. Ez igy kell hogy legyen.Na persze attól a kutyustól ami a tied.Nem idegen kutyától.
2010. ápr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 Winner of Royal Hill ***** válasza:
91%
Nem,nem fér bele. Ha Te ezt hagyod meg is érdemled. De aztán ne csodálkozz ha egyszer megharap.A kutyádnak a rangsor nincs rendben a fejében. Be is tenné az ajtót ha az 50-60-70 kilós kuyáim megmorognának evés közben,gondolom neked valami kicsikéd van,amitől ez nem is néz ki komolynak.Szoktasd le róla mielőbb,mert csak bajod lesz belőle. Először próbálkozz a gesztus evéssel....
2010. ápr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
95%

Az előttem levők elmondták százszor, de azért nem bírom ki, hogy én is megerősítsem! NINCS OLYAN, HOGY A GAZDITÓL BEVÉDI A KAJÁT! Ez pont fordítva van, te véded be a kaját tőle, te eszel először, ő csak a maradékot kapja, mert te vagy a vezér. Ha megnézed a farkasfalkát, ott mikor már gömbölyű a vezér, és elsomfordál a zsákmány elől, és a többiek rámozdulnak, akkor még hobbiból odamegy, elhajtja őket, és legyűr még egy kicsit a torkán. A kutyától akkor veszem el a kaját, amikor akarom. Természetesen nem élek vissza vele, és nem veszem el feleslegesen, de a jogom meg van rá, ahogy ezt előttem leírták jó páran.


Egyébként én is ültettem kaja előtt, de most megtanultam, hogy az nem dominancia fitogtatás, csak ültetési gyakorlat, óriás jutalom falattal.

Tegnap kipróbáltam amit javasoltak, hogy nincs ültetés, csak leteszem a kaját, és ha rámozdul rámorgok, elzavarom. (NIncs fizikai kényszer, ne aggódjatok!) Nem gondoltam, hogy gond lesz ezzel, de őszintén szólva nagyon megszeppent. Utána odaültem a tányérja mellé, és megettem egy pudingot. Döbbenten figyelte a jelenséget, de megértette mit akarok mondani, nem pofátlankodott. Miután én elfogyasztottam a pudingom, felálltam, elvonultam, és mondtam neki, hogy tiéd, megeheted. Érdekes módon tegnap óta mintha jobban figyelne rám. Ajánlom, hogy próbáld ki ezt, itt nincs sem negatív, sem pozitív megerősítés, mert ez ösztön kezelés, nem tanulás. A kutyának ösztönből át kell engednie a zsákmányt a vezérnek, ha az kéri. Mégis mit gondolsz, kié a nyúl? Falkában fogják, de nem az eszi meg, aki fogta! Szépen odaiszi a főnöknek, mert aző jóléte a legfontosabb a falkában. Ha a kutyád megmorog mikor eszik, az azt jelenti ő a főnök.


Ha bárki mást a gazdáján kívül megmorog, az még csak-csak belefér, de a főnököt nem morogjuk meg, semmilyen körülmények között. Gondolj csak bele, mi történne a farkasfalkában, ha valamelyik alsórendű ilyet tenne. Elzavarnák, soha többé nem térhetne vissza, éhen halna egyedül a vadonban. A kutyát ki tudod venni a falkasfalkából, de a farkasfalkát a kutyából soha! Ez a legmélyebben gyökerező ösztön, amit ha megértesz, és megtanulsz kezelni, hatalmas sikereid lehetnek még a kutyával, de ha nem fogad el téged vezérnek, ha bevédi tőled az ételt, azzal benne is óriási frusztrációt okozol. Azt hiszi az ő feladata gondoskodnia a biztonságodról, az ellátásodról, meghozni a falka életében fontos döntéseket, de ennek a feladatnak nem tud szegény megfelelni.

2010. ápr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
91%

" én kegyetlenkedésnek tartom a felesleges erőszakot"

akkor hagyd hogy leharapja a kutya a fél kezedet, aztán gyere ide fél kézzel írni... -.-

2010. ápr. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Erőszak nélkül is lehet dominálni, sőt úgy lehet igazán... Hidd el veréssel semmit nem érsz el, morgással, kiabálással, lökdöséssel, elzavarással annál inkább... Hidd el, le tudom doinálni a kutyámat anélkül, hogy egy ujjal hozzáérnék, vagy valah bántottam volna...
2010. ápr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
91%

Hello! Szerintem se fér bele. Nekem is van egy kutyim. Sosem piszkáltam evés közben, mert hadd egyen nyugodtan de ha valaha rám morgot volna kaja miat akkor az elég gáz lett volna ugyanis egy gyerek nem tudja ,hogy nem szabad hagya békén evés közben, akkor mi lesz? hagyod hogy megharapja mert ez az ősi ösztön??..


Ha meg nincs gyerek akkor se jó ez így és azért mert mi lesz később a játékát se veheted el.


A poráz két végén című műsőrban látam egy ilyen kutyit ki is akadt a kutyaoktató.. De úgy szoktatta le róla ,hogy minden nap kis adagokban kapta meg a reggelit és a vacsit is a gazditól és csak akkor kapta meg ha leült és a gazdira nézet és kérte tőle a kaját.


A Falkás hülyeséghez meg annyit, hogy a falkában is a vezértől kapja a kaját és vele szemben nem teheti meg , hogy rá morog ha már ennyire a falka szerint szeretné valaki nevelni.. Mert oké, hogy vannak öztönei de már nem az erdőben él...na mind1 én ezt tudom mondani te dolgod ,hogy melyik tanácsot fogadod meg de szerintem több volt a "nem fér bele" válasz.


szió

2010. ápr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:

Üdv!

Egyáltalán nem fér bele! Jelenleg sajnos én is ezzel a problémával küzdök (a kölyök menhelyes kutyámmal.) Imádom, szeretem, olyan mintha a gyerekem volna. DE! Úgy gondolom, és mindenkinek igazat adok, akiknek szintén nem fér bele ez a viselkedés, hogy igenis a kutyának te vagy az első és nem a kaja! Nehéz leszoktatni róla, legalábbis az én kutyámat igencsak, hisz olyan körülmények között volt, ahol 100%osan meg kellett védenie az ételét, viszont most nálam van, és itt semmi félnivalója nincs! Sajnos már odáig jutottam, hogy rávertem a kutya fenekére, de ez nem a legjobb dolog, hisz ezzel csak még nagyobb félelmet kelthetek benne, de szintén tanácstalan vagyok mint te. (ráadásul kezdő)Viszont a kommenteket olvasva úgy gondolom, hogy sokat tanultam, és az összes lehetőséget kipróbálom. Olvasd el megint őket és gondold újra.

Sziasztok!

2010. júl. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Semmiféleképpen nem fér bele mert Bevédi Tölled a kaját. Ezt nem teheti.Hisz a fönök Te vagy Te adsz neki enni Ő Tölled függ!!!
2010. aug. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!