Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morgás, vicsorítás, ha eszik...

Morgás, vicsorítás, ha eszik a kutya, ez még belefér?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kérdésem kiegészíteném azzal, hogy a családban én vagyok a falkavezér egyértelműen, kiskora óta így neveljük a kutyát, viszont ha eszik, egy méteres körzetben nem lehet megközelíteni, mert morgással figyelmeztet, néha vicsorog is. Tiszteletben tartom, amikor eszik és nem akarom ebben megzavarni, de ha mégis arra van dolgom, nem érzem normálisnak, hogy rámmordul. (kb. 10 alkalomból 7-szer) Ilyenkor ha befejezi az evést, egyből jön hozzám, mintha bocsánatot akarna kérni.
2010. ápr. 26. 11:14
1 2 3 4
 21/39 anonim válasza:
93%
Abba a táborba tartozom, akik azt vallják, hogy ez így nincs rendjén, nem fér bele. Meg kell tanulni, hogy te irányítasz, ő meg szótfogad, minden helyzetben. Nyilván te ezzel nem fogsz visszaélni,nem fogod égő tűzbe beküldeni stb. tehát a kutyád "érdekei és jogai" nem fognak sérülni. Nem lesz rabszolga, vagy mit is írt előttem valaki. :-)
2010. ápr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
94%
Én a saját tapasztalatomat tudom veled megosztani. Menhelyről fogadtunk örökbe egy kutyust. Hát bizony ha evett akkor a közelébe sem lehetett menni. Mivel gyerekeink is vannak, ezt nem hagyhattuk, hiszen a kétéves nem biztos, hogy megérti a morgást. Nos, először szabályoztuk az etetési időt. Csak akkor eheti meg az ételt, ha azt mondjuk, tiéd. Minden alkalommal amikor előbb indult a tálhoz, elvettük előle. Meglepően gyorsan rájött, hogy mit akarunk. Ja és mielőtt odaadjuk a kajáját, mindig úgy csinálunk, mintha ennénk belőle. Hiszen ő van a falka legalján. Márpedig a vezér eszik először. Ma már nem morog. Ha kenyérhajat sikerül zsákmányolnia a gyerekektől elbújik vele, ám ha a közelébe megyünk és morog akkor elvesszük tőle. Tudnia kell az etetésnél is, hogy hol a helye. Nagyon hamar megtanulják és elfogadják az új szabályokat.
2010. ápr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
92%

Én is tisztelem a kutyámat, és amikor eszik, nem zavarom meg benne szándékosan.


DE: nagyon nem lenne rendjén, ha a kutyám BÁRMIÉRT rém morogna!! Nem tudod elhitetni senkivel, hogy ez normális. Tudnod kell irányítani a kutyűádat, és kell, hopgy legyen benne iréntad annyi tisztelet és bizalom, hogy a kajáját nem félti tőled. Mégis mit csinálsz, ha majd egyszer a szájából ki kell venni valamit, ami nem odavaló? Mérgezett csalit, gombostűvel kitömött kolbászt, nejlonzacskót, a szomszéd macskáját, egy gyerek karját? A kutyádnak engedelmeskednie kell neked minden helyzetben, nem csak akkor, amikor épp nem eszik.


Én kölyökkora óta mindig megsimogatom a kutyámat evés közben. És soha nem morgott rám, pedig menhelyi kutya, élete első hónapjaiban sokat éhezett, lenne oka félteni a kajáját.

2010. ápr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
40%

Nincs rendjén...

Persze, hogy nincs rendjén. Az sincs rendján, hogy a kiksutyák szétrágnak ezt-azt. Annak is tudod az okát, tudod kezelni, érted.

Nem gondolnám, hogy meg kellene törni egy kutyát, mert sérti az egódat, hogy morog kaja közben. Naná, hogy morog. Évezredek óta morog. Ezért maradt fell.

Mint már írtam, csak meg kellene figyelni egy falka viselkedését. Ott is ez van, és nem azért, mert nincs rendben a hierarchia.

Persze, lehet kezelni, műkéz, kesztyű, pozitív megerősítés, motiváció, stb.

Naná, hogy lehet kezelni -mindent lehet- én sem mondom, hogy ez a kívánatos viselkedés.

Egyébként az én kutyám nem morog, de ez nem nekem és a nevelésemnek köszönhető, hanem a kutya természetének.


11:43 voltam

2010. ápr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
5%

sokan írták itt, hogy meg kell nevelni...neveletlenség lenne?

én egyik kutyámat se neveltem arra, hogy hogy viszonyuljon, ha étel van a közelébe. mégis, az előző kutyám még megkapni is képes volt, ha csak elmentem mellette, a mostaninak meg BÁRKI kiveheti a szájából a kaját.

mindkettő ugyanolyan körülmények közül jött, az utcáról.

és mégis vannak ekkora különbségek a viselkedésükben.

2010. ápr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
31%

Még annyi, hogy ne keverjük össze a tiszteletet (falkavezérséget) a kaja védelmezésével.

Nem attól tisztel, hogy nem morog, és nem attól nem tisztel, hogy morog.

Főleg ebben a helyzetben, amikor egyébként egy jólnevelt kutyáról van szó.


11:43 voltam megint

2010. ápr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
47%

Nem Te vagy a falkavezér,hanem a kutyád.Te alatta vagy a rangsorban.Azt gondolja,ő a főnök,és ez viselkedésbeli zavarokban nyilvánul meg nála,rosszul szocializálódott,ergo nem megfelelően lett nevelve.Ilyen esetekben az első falatot a tálból neked kell ,,megenned",úgy kell tenned,mintha ennél,úgy,hogy ő közben figyeljen Téged,Te pedig nézd őt,ahogy figyel.Fogd a kezedben a tányért,és tégy úgy,mintha falatoznál.Majd lassan,óvatosan rakd a földre a tálkát,és a,,maradj" vezényszó kíséretében ne engedd neki,hogy egyen,kézjellel is ,,instruálhatod" (ez itt hülye szó,de mindegy).El kell érned,hogy Téged tekintsen falkavezérnek,akit az első falat illet.ha ez megvan,utána már akkor eszik,mikor Te engeded neki.Innentől kezdve szerintem kezesnek kell lennie Veled.Ha ez sem segítene esetleg,büntess,ha megfelelően viselkedik,simogasd,és dicsérd, ,,jó kutya!",jutalomfalat.


Elnézést,ha valamit rosszul írtam,vagy hülyeségeket állítottam,nem vagyok annyira szakértő,de én így tudom,ez jó megoldás lehet.

2010. ápr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
78%

Agresszív viselkedés kezelésénél én nem tartanám célravezetőnek a negatív megerősítést, vagy büntetést.


11:43 megint, de most már befogom...

2010. ápr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
85%

Ne haragudj, kedves kerdezo, de pont azoknak a valaszat koszonod meg, akik hulyeseget irnak es azokat szidod le, akiknem igazuk van.

Valoban, ha a kutyadnak mas rossz tulajdonsaga nincs, annak ket oka lehet: erthetetlenul nagy szerencsed van, vagy pedig csak nem ismered fel a tobbi rossz viselkedest, mert teged nem idegesitenek, igy nem is tudatosul benned, hogy rosszul viselkedik.

De maradjunk csak az etelagresszional. Ez az egyik leges legsulyosabb problema a kutyaknal. Kulfoldon peldaul, ha befognak egy kutyat, akkor az az elso, hogy teszteknek vetik ala, mert csak akkor lehet adoptalni, ha mindennek megfelelt. A legsulyosabb teszt az etelagresszio! Ha ezen a kutya nem megy at, akkor annak altatas is lehet a kovetkezmenye, ha nem tudjak belole kinevelni.

Nem tudom, van-e kisgyereked, de kepzeld csak el, hogy a pici tudatlanul jatszik, amig a kutya eszik es odanyul, mert leejtette a jatekat, vagy meg akarja simogatni es a kutya megharapja. Hiaba hiszed azt, hogy te vagy a falkavezer, hiszen ez a problema mindent megcafol. Jobb, ha feladod a buszkesegedet, hogy jol neveled a kutyadat es inkabb ismerd be, hogy hibaztal, mert amig be sem ismered, addig valtoztatni sem fogsz akarni. Elso az onkritika es utana a rendbehozas. A kutyadnak akkor is szo nelkul kellene turni, ha belenyulsz a szajaba eves kozben. Es ez egyaltalan nem kegyetlenseg, ezzel nem alazod meg! Az allatvilagban ilyen erzesek nem is leteznek! Mi az, hogy eves kozben nem mehetsz el a kutya mellett, mert morog? Rad a falkavezerre? Akkor ott nem te vagy a vezer, akarmennyire is ezt hiszed.

Nagyon sulyos viselkedesi problemaval kuzd a kutyad es tenyleg jobb lenne, ha ezt komolyan venned, nem pedig szepitgetned a dolgot, ahogy a kommentjeidbol olvasom.

Azert kell neki feltetlenul megengednie, hogy akar a szajaba is belenyulj, mert kettotok kozul te vagy az, aki az o eleteert es egeszsegeert felelos, mert sajat magat nem tudja meggyogyitani. Ha felrenyel valamit, vagy a fogat kell ellenorizni, vagy valami pont eves kozben tortenik, peldaul olyat eszik veletlenul, ami mergezo es te meg akarod akadalyozni, akkor meg fog harapni??? A gyerekeket is meg fogja harapni, ha pont eves kozben zavarjak? Na nehogy mar a kutya diktaljon es neked felre kell allni, amig o eszik. Ha felre is allsz, amikor morog, azzal kutyanyelven ennyit mondasz neki: "Ok ok, megertettem a celzast, egyel csak nyugodtan, fonok, nem foglak zavarni!"

Egyet jegyezz meg, ami nem tetszes kerdese, hanem torveny az allatvilagban: Mindig az a fonok, akinek az akarata ervenyesul! Wow, figyeld csak, ez az embervilagban is igy van, milyen erdekes!

2010. ápr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
12:08 a kutya nem a természetben él (ahol ha elveszik a kajáját meghal) hanem az ember mellett! És régen ha egy kutya agresszív volt az emberrel szemben akkor nem volt kutyaiskola meg kutyuli mutyuli, hanem ment a gödörbe! Pont azért lett sikeres, mert alkalmazkodott az embehez...
2010. ápr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!