Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kérdésem:szomszédunk/társasház...

Krakuta kérdése:

Kérdésem:szomszédunk/társasház/tart egy elég morcos/mondhatnam, veszélyes) kutyát. Többen félünk tőle. Volt, amikor indultam dolgozni emberünk sétáltatásból jött haza. Nytttam az ajtót, erre a kutya furta be a fejét?

Figyelt kérdés
Szájkosár sosem látható rajta...
2016. okt. 20. 20:46
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
76%

A közös képviselő csak ugyanazt tudja tenni, mint a lakóközösség, semmi többet. Ez annyi, hogy ha sok embert zavar a helyzet, akkor közösen b..gatni kell ezzel az illetőt, méghozzá gyakran. Természetesen megteheti, hogy le se szarja.


Ha hatósághoz akartok fordulni, akkor az a helyi jegyző, hozzá tartoznak a helyi ügyek. Leírjátok, hogy mi a bajotok és szerintetek a kutya veszélyes, intézkedjen a veszélyessé nyilvánításról. Annyi szerintem nem lesz elég, hogy a kutya csúnyán nézett meg megszaglászott, ha ennél komolyabb is szokott történni, akkor ezt le kell írni, részletesen kifejtve és természetesen névvel-címmel-aláírva. Ha a jegyző indkkoltnak látja, akkor elrendeli a szakértői vizsgálatát és ha veszélyessé nyilvánítják, akkor szájkosárban mehet csak ki. Szerintem így működik, de tapasztalatom nincs, fogalmam sincs, mennyire életszerű az, hogy elrendelik egy kutya vizsgálatát, aki nem bántott senkit, el tudom képzelni, hogy ez a "volt, akit majdnem megharapott" kevés ehhez.

2016. okt. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
* helyi _állattartási_ ügyek
2016. okt. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
0%

" Azért a csivavát ne keverjük ide, képtelen a méreténél fogva súlyos sérüléseket okozni. Az ember ilyen gyáva, amit nem ismer, attól fél."


Remélem egyszer megharap.

2016. okt. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
0%
Pláne ha meg terrierről van szó akkor meg minek hisztizni. Ez olyan mintha a szomszéd mudija belecsípett a lábamba. Amúgy is ha megindul rá lehet szólni .
2016. okt. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

" Pláne ha meg terrierről van szó akkor meg minek hisztizni. Ez olyan mintha a szomszéd mudija belecsípett a lábamba. Amúgy is ha megindul rá lehet szólni ."


Te reménytelenül hü.lye vagy :D Rád is hiába szól az ember.

2016. okt. 23. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

#35 Na miért?

Mert nem szeretem azokat az embereket akik azt hiszik hogy értenek a kutyákhoz mert van egy labijuk.(nem szeretnék senkit megsérteni)

De ha a kutyának a fajtáját nem tudja meghatározni akkor meg pláne gondolom milyen "vad" lehet.

2016. okt. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Nos.... A kutya még mindig a ház lakója. Örülhet, aki neki drukkolt. Annyit hozzátennéj, hogy azóta többször fel lett jelentve. Persze, semit sem tettek vele... Mert senkit sem harapott meg... Na igen... Az, hogy morog, meg kapdos az ember lába felé, tényleg nem teszi veszélyessé... Viszont, meg fogjuk oldani mi lakók... A héten takarodni fog a házból...
2018. febr. 12. 05:26
 38/40 anonim ***** válasza:
49%
Ha bármit is csináltok a kutyával akkor sztm ti is takarodtok. Csak ti a hűvösre mentek.
2018. febr. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
Sajnálom, kedves utolsó kommentelő... Nem kerültünk oda... :( a kutya és a tulajdonosa eltávoztak a házból. Nem tudni, hogy miattunk, lakók miatt, vagy más oka volt. De legalább nem fog senkit itt a házban az a kutya bántani. Mint írtam, szeretem az állatokat. Csak, ha felni kell tőle (ugye, nem csak nekem), mert hát ugye..., akkor legalább legyen annyi a gazdában, hogy szájkosarat tesz rá... Mert igy, ha megüt, az mégsem harapás...
2018. jún. 15. 06:20
 40/40 anonim ***** válasza:

"Ez olyan mintha a szomszéd mudija belecsípett a lábamba. Amúgy is ha megindul rá lehet szólni ."


"Csak ti a hűvösre mentek."


Kívánom neked, hogy ne kelljen sehová menned, csak a szomszéd mudija csipkedje meg minden nap a kis valagadat.

2018. jún. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!