Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Okos embertől okos tanácsot...

Valakiadjonválaszt kérdése:

Okos embertől okos tanácsot kérnék? Postás és kutya viszonya

Figyelt kérdés
Van két csodás kutyim..egy németjuci és egy labrador...békéssek,kedvesek de ha megérzik a postás két-három házzal aréb(még nem is látják) mind kettő átmegy vadállatba...hátukon sző áll..(jobb nem belépni funkcióval) sose értem ez miért van....
2016. okt. 25. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
A szomszéd kutyáktól átveszik az izgatottságot. Gondolom én.
2016. okt. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs a közelbe másik kutya..éredkes a németjucimnak idén volt 12 kölykwe...bárkit beengedett..idegeneket...de a postást????????????????szét tépné..és sose fogom megfejteni,hogy miért? sose bántotta....sose semmi atrocitás a postástól nem érte tényleg nem értem...
2016. okt. 25. 11:55
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Bocsi akkor nem tudom. Az udvari kutyáim a vízórással csinálták ezt viszont a mostani szoba kutyámnak semmi baja velük, pedig most egy elég terület őrző kutyám van, az előzőek meg tacsi és csivi voltak.
2016. okt. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
ja és mind szuka, egyiknek sem volt kölyke. #3 voltam.
2016. okt. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Én azt olvastam, hogy azért morcosak a kutyák a postásra, mert a postás sok helyen megfordul, így sok kutyával találkozik, és némelyik szeret hozzádörzsölődni az emberhez. Emiatt a postás ruhája számos kutya szagát átveszi. Emiatt van az, hogy morcos rá a többi kutya. (Persze 2-3 házzal odébb nem tudom, mennyire érezhetik ezt a szagot.)
2016. okt. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Az én nj-om már kölyökkorában szájzárat kapott a postás táskáján. Akkor kellett a kerítést úgy megerősíteni, hogy az orrának egy kis része se férjen ki. Azóta is úgy védi a házat, mint egy eszelős.
2016. okt. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, hogy a postáson is érzik az idegességet és ez csak olaj a tűzre. Vagy csak simán nem szimpatikus nekik.


Amúgy a kutyák rendszerint azért utálják a postást, mert idegen létére ott ólálkodik a kerítésnél, esetleg még matat is (postaláda), fura táskát hord. És ha megugatják, elmegy, tehát sikeresen elüldözték (gondolják a kutyák...), tehát legközelebb is ugatni fognak. Akkor aztán még jobban ugatnak, ha a postás nem takarodik el rögtön, hanem leáll csöngetni meg ilyenek :D


Szerintem azonnal vidd be a házba ilyenkor kutyákat, az első rossz megnyilvánulásukra és mikor kiengeded őket, akkor is szólj rájuk, ha ugatnak vagy borzolnak a postás szagára.


Ráadásul a postást se tudják így terrorizálni és látják, hogy TE intézkedsz és nem vagy kíváncsi a hisztire :)

2016. okt. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kutyák, macskák szaga a ruhájukon és emberek százainak szaga egy kis táskában, amit folyamatosan magával cipel. Ez számukra totál érthetetlen :)
2016. okt. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kutyám a szomszéd kutyától vette át ezt a hülyeséget. Sajnos, ha valaki elmegy az utcában, már ugat mindegyik ezerrel. Még ha leesik egy falevél, akkor is. Na az én kutyám sem lett különb.

Amúgy szerintem nem tetszik nekik, hogy a kerítésnél matat, sokszor nem is kommunikál velünk, akkor jönnnek, amikor csak a kutya van itthon, így megpróbálja megvedeni a területet.

2016. okt. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutyában van védő ösztön. Valamelyikben több, valamelyikben kevesebb. De az olyan szituációk, mint a postás érkezése, a legtóbb kutyából kiváltja.

A magyarázat pedig nagyon egyszerű: jön a postás nagy, erős hanggal a robogóján, megáll a kapuban, időzik, matat valamit, ezzel már elkezdi a kutyának a védős ösztönét bekapcsolni. Nem szól semmit, nem ad semmi pozitív élményt a kutyának, ő pedig nyilván bizalmatlan lesz felé. Majd a postás elmegy. És mindig elmegy. A kutyában pedig hamar kialakul, hogy jön, fenyeget, majd gyorsan elmenekül. Így az egyébként jámbor kutya elkezd agressziót, először lehet, hogy csak félelmi agressziót mutatni a postás felé, hogy még hamarabb elkergesse. És ő annak rendje és módja szerint el is menekül. A kutya pedig nyert. A postás minden nap jön, néha hosszabban fenyeget, néha meg sem áll, csak elmenekül. A kutya pedig minden egyes nap nyer fölötte. Persze, hogy erre rákattannak a kutyák és megőrülnek tőle.


Le lehet állítani ezt, de nem egyszerű és nem is gyors folyamat.

2016. okt. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!