Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz gazdik, milyen tapaszta...

Kuvasz gazdik, milyen tapasztalataitok vannak a kutyátokkal?

Figyelt kérdés

Már régen szeretnék egy kuvaszt. Rengeteget olvastam róla, viszont nem ismerek senkit a környezetemben, akinek volna ilyen kutyája. Nem vagyunk nagyon tapasztalt kutyások, de azért kezdők sem. Természetesen kertes ház, viszonylag nagy udvarral, baromfival.

Mennyit kell sétáltatni, van-e speciális kutyakiképzési igénye, vagy elég neki, ha sima kutyasuliba visszük?

Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy milyen problémák merülhetnek fel a nevelése során. Ketten vagyunk, napközben 6-8 órát lenne egyedül.


2016. okt. 26. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
en nagyon megszerettem oket, nekem az idealis fajta. Most eppen 3 van, de nekem is nagy teruletem van. Hetente 1x megsetaltatom, de ha epp kimarad sem vilagvege. Nalunk fele kutyasuli nincs, de ha lenne sem vinnem. Neha varosban is meghordozom oket - szerre - altalaban mezon, erdon setalunk poraz nelkul. Nagyon egeszseges fajta, soha nem voltak betegek, persze oltasok napirenden, birjak az uzleti csirkehust, sot jol is feljodnek vele. (termeszetesen egyebet is esznek). Nagyon meg tudjak kulonboztetni a veszelyes rosszandeku embert az artatlan vendegektol(kisgyerek, anyukak, stb..), tokeletes hazorzok, de szukseg van a kemeny keritesre. Nehany dorgalas utan tudjak mit szabad az udvaron s mit nem. Gyerekekkel jol kijonnek, sot a tagabb csaladot, szomszedokat elfogadjak(nappal). Egyszoval intelligens ebek. En is sokszor este erek haza, de ezzel semmi gond. Serdulo kannal, esetleg szukaval lehetnek dominancia "harcok", foleg eteteskor, ilyenkor kemenykezu gazdi szuksegeltetik, de ha megerti hogy ki az alfa, akkor kesobb kezesbarany. Nem utolsosorban pedig, a KUVASZ a magyar PASZTOR !!
2016. okt. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az én kutyám totál kretén. Erős nevelést kapott, de így is. Egy kölyöknek 6-8 óra egyedül lét nagyon sok. Én nem ajánlom a kuvaszt
2017. jan. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!