Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy értessem meg a barátnőmme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy értessem meg a barátnőmmel, hogy ne szóljon bele, hogy mit vásárolok?

Figyelt kérdés
7éve vagyunk együtt, és 2éve költöztünk össze. A kassza úgy müködik, hogy mindketten beteszünk havi 100-100ezret a közösbe, abból eszünk-iszunk, fizetjuk a rezsit stb. Mindketten 120at keresünk és a maradék 20ezer marad szabadfelhasználásu zsebpénz. Ő abból ruhákat, cipőket meg mittomén miket vesz magának, nekem semmi közöm nincs hozzá, és nemis érdekel. A probléma ott van, hogy én egy évi spórolásomból pc-t szeretnék venni ami neki nem tetszik, szerinte hülyeség egy játékért 200ezret kidobni, és ebből hatalmas veszekedés lett. Pedig az pénz az égyéni spórolásom, nem a családi kasszát nyúlom le, de szerinte hasznosabb dolgot is vehetnék.Már azon is kiakadt mikor megtudta, hogy ennyi pénzem van félretéve, és hogy azt eddig miért nem raktam be a közösbe

2016. jún. 14. 12:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Aranyásó...
2016. jún. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezenkivül az autóra kizárólag én költök, én tankolom, szervizelem stb, pedig őt is ugyanugy elviszem vele dolgozni. Nem felhánytorgatni akarom, csak rosszul esik, h én nem szólok bele, hogy mire költ, ő viszont játsza a diktátort
2016. jún. 14. 12:38
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
A "hasznosabb" dolog alatt azt érti hogy neki vegyél ajándékot...szard le hogy mit magyaráz mond meg neki hogy ő sem teszi a havi kimaradt pénzt a kasszába akkor te miért tennéd... vedd meg magadnak amit szeretnél és ne foglalkozz vele.. ha ennyire hülye hogy nem fogja fel hogy ő is ezt csinálja akkor nem lehet neki mit tenni..
2016. jún. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
És amúgy így meg vagytok? Szóval ezzel a 100-100al teljesen el tudjátok magatokat látni, nem kell számolgatni hó végén, hogy kijöjjetek a maradékból? Mert ha kell, akkor valamilyen szinten jogos, ha nem akkor nem.
2016. jún. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Pedig egyértelmű, hogy ha valaki adott szabad saját felhasználású összegből gyűjt valamire, amit szeretne, akkor azt arra elkölthesse. Még ha valami nagyon kirívó dolgot akarnál venni, mondjuk puskát, ami neki nem szimpatikus, megérteném, hogy ágál. Lehet, attól tart, hogy majd az új játékod miatt hanyagolod?


Semmi joga kiakadni azon, hogy saját magadnak gyűjtöttél, ha az eredeti megállapodást betartod. Mondjuk lehet, csak az zavarja, hogy nem szóltál neki róla, hogy nem azonnal elköltöd, hanem félrerakod. De azért túlreagálja.

2016. jún. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Valahol megértem, hogy neki nem tetszik, én is a fejemet fogom, amikor a párom egy közel százezres telefont vesz, de a szeretetteljes piszkálásnál többet nem teszek. Nekem is megvannak a hülyeségek, amikre költök, bár nem ekkora összegben. De lehet, simán megtenném, ha tehetném. De mivel én semmiben nem szenvedek hiányt, megfelelő arányban beszáll mindenbe, nem hanyagol el, egy rossz szavam nincs. Akkor volt, amikor 300e forintos adósságra akart venni, de az jogos volt.

Azt próbáld meg megértetni vele, hogy addig, ameddig megkapja, ami neki jár (jelen esetben a beadott 100e forint), és megvannak a közös programok is (amit nyilván nem neked kell egyedül fizetni, hanem kettőtöknek), akkor semmi joga veled veszekedni. Te is mondhatnád, hogy minek veszi meg az x. ruhát, és a többi... Én biztos nagyon kiosztottam volna. Ne hagyd magad...

2016. jún. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyűjtögetősebb típus vagyok nőként. Hát most ha megegyeztetek, hogy a szabad felhasználású pénzzel azt tesztek, amit akartok, abba ne szóljon bele a másik fél. Ha meg valamire közösen akarnátok gyűjteni (pl. lakáskassza, közös nyaralás... stb.), akkor közösen kell módosítani a megegyezésen.
2016. jún. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nemvagyunk túl igényesek tehát megvagyunk. Kis kertés ház cserépkályhával, alacsony a rezsi, nincs lakbér. Nem nagyon járunk étterembe, de nem éhezünk. Szóval megvan mindenünk, de nem élünk fényüző életet
2016. jún. 14. 12:47
 9/14 A kérdező kommentje:
Ezenkivül nincs más gond a kapcsolatunkkal, teljesen jól kijövünk. Mondjuk a tankolós témát szemétség volt felhozni, mert ő többet is tesz-vesz a háztartásban. Főz, takarit stb, nekem csak ritka kinti munkák vannak, fünyirás, favágás stb
2016. jún. 14. 12:51
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a tankolást kár volt felhozni, ezzel egyetértek, de legalább beláttad.

Viszont ez egy nagyon rossz üzenet a kapcsolatra vonatkozóan, ha ő elő akar írni neked bármit is. Párom sokat panaszkodott, hogy a családja mindig megszólta azért, hogy mire költ, és a kapcsolatunkban is félve vall arról, ha a hobbijaira költ, pedig én soha nem kértem rajta számon. Most már én biztatom, hogy vegye meg, amire vágyik, ne legyen emiatt bűntudata. Egy jó párkapcsolatban nincs annál nagyobb boldogság, mint amikor a párom boldognak látom.

2016. jún. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!