Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért utálja a legtöbb ember...

Miért utálja a legtöbb ember a csivavákat?

Figyelt kérdés
Komolyan nem értem. Itt gyakorin is egy csomószor olvasom, hogy idegbetegek stb. Meg, hogy senkinek nem ajánlanák. A gazdi tehet róla ha idegbeteg! -.- És nem 1-2 ember hanem kb. Minden második csivavás kérdésnél ez megy.

2016. okt. 30. 10:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
58%
Túl vannak tenyésztve, el vannak kapatva , nevelve. Mert nem úgy kezelik mint egy kutyát hanem mint egy kis gyereket. Na ettől igenis vérszemet kapnak ezek. Szinte csókolóznak már velük a gazdájuk. Borzasztó gusztustalanok. Én nem csak a csivavát utálom hanem a gazdájukat is .
2016. okt. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
55%
Azért utálják őket mert a legtöbb emberben még él az az egészséges kép hogy a kutya nem 1,5 kiló, hanem 15.
2016. okt. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
86%
Én sem értem. Nekem csivava keverékem van és imádom. Amúgy a yorki, westie és társai sokkal jobban túl vannak tenyésztve, mint a csivavák. A yorkikat mégse fikázza senki... Azt értem, hogy nem szeretik őket, én se bírom mindegyik fajtát, de mégse szólom le őket. Nevelni pedig mindegyik kutyát kell. (Egyébként a csivava még mindig jobban hasonlít a farkasra és kevésbé "mesterséges", mint pl egy bulldog, aki szaporodni sem képes magától.)
2016. okt. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
78%
12-es: kutya 15 kiló nem egészséges nézet, hanem marhaság. A tacskó, a terrierek azért olyan picik, hogy beférjenek vadászat közben a járatokba. A csivavát nem tudom mire tenyésztették ki, de az a nézet, hogy a kutya x kg alatt nem kutya, sokkal inkább tudatlanságról árulkodik, mintsem egészséges gondolkodásról.
2016. okt. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

11-es: nem mind -.- Van amelyik tényleg normálisan meg van nevelve.

10-es: Az én kutyám például csivava és egyszer hallottam ugatni akkor is játék közben. Mikor találkozik más kutyákkal őt szokták megugatni ő max megszaglássza őket.

Ahogy látom sok válaszoló csak szaporítótól származó idegbeteg csivavákkal találkozott eddig...:)

2016. okt. 30. 13:16
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert csúnyák és kicsik, a legtöbb ember fejében meg a kutya egyenlő a FARKASKUTYA-típussal. Egyik se egészséges felfogás szerintem.

Én ismertem két csivavát, és valóban bűnrondák szegények, de egyébként egyéniségek, értelmesek, kedvesek, csak hát kicsik, remegnek, az egyiket néha meg kell tömni, mert ha nem eszik, leesik a cukra és elterül, szóval van velük gond, de ez a túltenyésztettségből is eredhet, mert szaporítót is ismerek sajnos... Egyébként az egyik csivava is ilyen mentett eb volt, volt minden baja szegénynek, de nagyon kis kedves, érdekes állatka volt. Nekem nincs velük bajom. :) Nekem spániel méretű keverékem van mondjuk, és még ő is elég kicsinek számít nekem a standard kutya mérethez képest, de hogy a csivavák idegbetegek, ez is hülyeség. A kutya az kutya. Az ember foglalkozik vele, szereti, neveli, vigyáz rá, akkor egy kaukázusi és egy csivava is ugyanolyan odaadó, értelmes, jó kutya lesz. Aki a csivavákat leszólja csak azért, mert csivava, annak inkább semmilyen kutyát nem adnék a kezébe.

2016. okt. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
53%

Én nem utálom őket, egy jól nevelt szobacirkáló nagyon imponáló tud lenni!


https://www.youtube.com/watch?v=8XlyQWdaIaY

2016. okt. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
52%

Nem utálom, sajnálom őket, mert egy életképtelen fajta.

Igen, több idegbeteg, ugatós csivava van a környékünkön akik a 30 kilós kutyámnak is nekimennének, szaggatják a pórázt. Ismerek egy olyan csivavát is aki végtelenül nyugodt, de ő meg a másik véglet, mindentől fél, mindentől remeg.

Ráadásul ők azok, akiknek sose nő be a feje lágya...szóval valóban életképtelenek. Állatnak biztos aranyos annak aki simogatni való ölebre vágyik, de kutyaként nem tekintek rá komolyan, csak szánalommal.

2016. okt. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
50%
Hagyjuk már ezt az életképtelen dumát... tudjátok mi az életképtelen? A bulldog és a mopsz. Futni nem igazán tudnak, levegőt alig kapnak, röfögnek, ráncuk bepálik és még ezer más bajuk lehet. Ja és császárral születnek. Szóval ez az életképtelenség, nem a csivava. De mindenkinek szíve joga, hogy tetszik-e neki egy adott fajta, viszont azt nagyon nem bírom, amikor valaki lepatkányozza stb.
2016. okt. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
18-as: Minden nevelés kérdése, ha nem nevelik tudod minden kutya " idegbeteg" ( nem szószerint) lesz és szaggatja a pórázt. És ne 2-3 általad ismert NEVELETLEN kutyából ítélj. Az meg, hogy életképtelen baromság. -.- ( már elnézést a szóért)
2016. okt. 30. 19:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!