Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mérgezés bolhairtónyakörvtől?...

Mérgezés bolhairtónyakörvtől? Segítsen aki ért hozzá!

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves pulim, nem rég volt(kb. 2hete) a nyári kozmetikája ezért új nyakörvet is kapott ami mind bolha mind pedig kullancs ellen is véd. Most szombaton lettem figyelmes arra hogy aluszékony és 1x hányt is. Aztán nem sokára fájlalta az orrát és a szája környékét. Hétfő reggelre pedig görcsbe rándult és mindene fájt. Én arra gondoltam hogy a nyakörv miatt van ezért levettem róla. Utána sokkal jobban lett evett, és játszott is. De ma reggelre ismét begörcsölt. Szerintetek a nyakörvtől kapott mérgezést? Othello márkájú ilyet még soha nem vettem, de a csomagolását elraktam ha állatorvoshoz kell fordulnom emiatt. Valaki járt már így mint én?
2010. ápr. 27. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, csak véletlen egybeesés a tünetek jelentkezése és a nyakörv feltevése. Az Otelló, ha jól tudom, nagy kutyákra való. A tied nem abba a méretbe tartozik.

Ne variálj, menj orvoshoz vele.

2010. ápr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
előfordulhat, vidd dokihoz...a tájékoztatójában nincs szó a mellékhatásokról és a teendőkről?
2010. ápr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
igen lehet attól is. http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__815229-okozha.. én írtam az első választ
2010. ápr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is mindenképp vidd el orvoshoz a kutyust. Mondjuk ha a nyakörvre lenne allergiás az már hamarabb is kijött volna rajta, de a csomagolását mutasd meg azért.

A görcsei lehettek epilepsziás rohamok is.

2010. ápr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hell-ikon ***** válasza:

Bár az Othello nyakörvet nem ismerem, így nem tudom mi a hatóanyaga, de találkoztam már olyannal, aminek foszforsavészter-származék volt a hatóanyag tartalma!

Aztán, hogy azon belül mi is pontosan, az rejtély maradt előttem, pedig így ebben a formában, bármi lehetett.

Na egy kis leírás:

[link]


Vidd dokihoz, amilyen gyorsan csak lehet.

2010. ápr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elvittem állatorvos tegnap délután mert nem lett jobban, aki megerősítette hogy a nyakörvtől kapta a mérgezést. Kapott egy közömbösítő injekciót és jól meg kellett fürdetnem. Ma reggelre már a régi volt, bolondozott.

Arra a válaszra hogy nagytestű kutyára való az Othello nyakörv arról sajnos nem tudok mivel nem volt rajta feltüntette, ha tudtam volna biztos nem vettem volna meg neki. És eddigi vásárlásaim során sem találkoztam olyan nyakörvvel amin feltüntették volna a kutya súlyát vagy ilyesmit (Vitacraft, Bobi...stb.), nem mondom hogy nincs csak még nem került a kezem ügyébe efféle információval ellátott nyakörv.

Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2010. ápr. 28. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!