Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova tudom tenni a palotapincs...

Hova tudom tenni a palotapincsit télen? Lehet kint?

Figyelt kérdés
páromnak van egy palotapincsije 9 éve az övé...de házban is volt kint is már , jelenleg május ota kint van mert megszületett a babánk kicsi házban lakunk és hát had ne mondjam akárhogy takaritottam a szőrt köpködtem minenhonnan... amugysem vagok személyszerint annak a híve hogy az állat bennt legyen de ezt valahogy tléltem eddig...amiota itt a babum azota nincs a házban bennt viszont jön a tél...és nemtudjuk kire bízni, hova rakni... mit lehet tenni? hogy lehet a kutyaházat megcsinálni vagy mi ilyenkor a tendő? a házba kizárt hogy bejöjjön rohadt üdös akármit vettünk neki akkor is ..és a sőr a cumitól kezdve indenen rajta lenne a kiscsajt meg nem tudom egésznap a szobában tartani...

2016. nov. 2. 07:16
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Értem, hogy a kérdező nem egy nagy állatbarát, vannak ilyenek. Nem lehet mindenki kutyabubus.


Viszont azt látom kedves kérdező, hogy megszületett a gyerek, és valami félistenként tisztelteted magad és a gyereket meg valami érinthetetlenként kezeled. Én pl. nagypapám rotijába csipmaszkodva tanultam meg járni. És? Élek.

Tök jogos, hogy a szőrt nem szereted, de azt a kutyát le is lehet tökrövidre nyíratni. Lehet elkeríteni egy részt, hogy pl. gyerekszobába nem mehet be. Lehet felszerelni kis fakaput.

Az meg hogy szőrös a cumi, nem a kutya hibája, nekem komondorom van, előtte malamut keverékem volt, és érdekes mód a táyérokról, poharakról, de még a nappaliban sem áll a szőr. Pedig jócskán van/volt rajtuk.


Azt látom, hogy oké, hogy nem túlzottan kedveled a kutyát, (nálam is, ha kedve tartja bejön, de értelmes keretek közöt, hálóba pl. nincs bejárása, és nem, nem alszom vele, nem nyalom a seggét, holott imádom őt) de annyira becsavarodtál a gyerektémába, hogy tipilkusan az a szülő vagy, aki haptákba állítja a családot, mert az' szent gyermek....


Nem, a pincsi NEM való kintre, pici ahhoz, és ha utána olvasol, láthatod hogy arra lett kitenyésztve, hogy lakás, alias társkutya legyen.


Inkább ajándékozzátok oda valakinek, és ne legyen még hangyátok sem.

2016. nov. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Ugye, hogy milyen hasznos volt feltenned a kérdést?

Kint lesz a kutya, ahogy azt eredtileg is tervezted. Azért egy tanácsot fogadj el mégis. Ne tarts többé állatot, legalábbis addig, amíg nem változik meg az a felfogásod, hogy "az csak egy állat".

Nem vagyunk egyformák, mindenki másképp él és ne haragudj meg azokra, akik szerinted "oltogattak". Ők azok, akik vették a fáradságot, megismerték az állataikat és családtagként bánnak velük.

Én is állatokkal élek, napi fél óra takarítással tökéletesen tiszta a ház, de valóban nehéz lehet így neked, hogy csak nyűgként tekintesz a kutyára és így ki nem állhatod a teendőket körülötte.

Reméljük, hogy minden rendben lesz a kutyussal kint és megnyugszol, mert a válaszaidból kiérződik, hogy fáradt vagy.

Azért szánj arra a kutyára egy kis időt, mert szüksége van a törődésre, és ő nem tehet arról, hogy büdös, vagy hullik a szőre...

2016. nov. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Két dolog van mindenre: megoldás vagy kifogás. A megoldás az, hogy mivel a párodé a kutya, az utána való takarítás és a vele való foglalkozás is az ő dolga, főleg hogy neked minden szavadból süt az utálat. Hogy ezt miért nem lehet, az a kifogás. Az embernek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. Amennyiben nem vállalja, keressen neki új, jobb gazdát, ahol nem kell egy idős palotapincsinek a családból kirekesztve élnie, miközben a hidegben tönkremennek az ízületei, akár évekkel lerövidítve az életét. Értem, hogy téged ez nem érdekel, de legalább a gazdáját kéne, ha már 9 éve felelősséget vállalt érte.
2016. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
jó! értem az álláspontokat nyilván..állatok köt nőttem fel én is..gyerekként becsempésztem a házba pedig nem lehetett!! szeretem az állatokat! igaz ebből a kutyából valahol elegem lett ..amióta együtt vagyunk ekörül forgott az életem..a párom csokolgatja meg képes mindenét végigpuszlni az nem érdekel de negem utána ne puszilgasson a kutya nyelve után..most megint le leszek hurrogva gondolom! mindegy az hogy a babum megszületett nem változott semmit azon kivül hogya kutyát nem akarom bennt látni..nem óvom mindentől és a családnnak sem kell haptákba állnia miatta... tanyánk volt kiskoromban sőt még most is..de a házban sosem volt állat... volt macska kutya ló diszbó minden, de azok el voltak látva szeretve voltak vannak a mai napig a kutya macsek is külön helyen volt ellátva mindennel...sosem igy... ahogy most nálunk.. kozmetikára nincs pénzem elkapta a olhát már amióta itt vagyunk irtjuk belőle de a szomszédkutyák megfertőzik folyamatba..akár bennt volt vagy most is!! amig bennt volt fürdettem nyirtam bolháztam orvoshoz vittem ki irtottam ideig oráig belöle az lősködöket! nyilcán nem most tudtam meg hogy jön a tél...mondtam páromnak csináljunk valamit mert be nem hozom..tényleg sok vele a baj sok évig ezzel foglalkoztam már ott tartok hogy undorodom tőle! büdös nem kicsit nem szemetet eszik!!! szőr az egész házban pedig pórszivoztam de el nem tudom mondani milyen csomok voltak két perc után a sarokban... amikor kivittük még jo 3 hét kellett mire mindenhonnan kitisztult a ház mert borzalams szőrzete van..és van akit nem zavar az oké...de nem mindenkitöl lhet ezt elvárni...én nem szeretem a konyhában sem a szobában a kutyát főleg igy!! a gyerek az fő ok volt hogy végre kint legyen de hidegbe nyilván én sem akarom hogy megfaggyon..mivel nemtudom mi ilyenkor a teendő, vagy lehet e kint ezért kérdeztem...de ez hogy egyből iyg reagálni felhuz engem is!! a párom melozik nem keveset nincs ideje erre...anyukája sem fogadja be ezen okok miatt!! amig mi nem voltunk együtt nemértettem anyóst hogy mit tud annyira kiakadni egy ilyen kiskutyán..hát most tudom!! és terhes voltam amikor besokalltam amikor szült két kutyust...amugy imádtuk őket ... de ugye férgesek lettek jo kaptak oltást de mire párom eltudta vinni addig ugye szarba pisibe keltem feküdtem... férgek között na veszélyeztetett terhes voltam télen nemtudtam hurcibálni a kutyákat orvoshoz mert hosszabb uton majdnem megszakadtam annyira szurt a hasam..nem kell bmutatni mit kell tenni az állatokkal ha vannak...mert ige törödni kell velük..de azért idegesit a dolog mert oldjam meg én... de hoygan nemtudom mikor senki az égegyadta világon nem hajlandó befogadni!!! nem örökre csak egy ideig és pénzért és saládban lenne helye de senki nem vállalja..és akkor most mondjátok hogy a család is meg van huzatva...nem!! nekik is van kutyájuk...jo nem a pincsi nem egy szörnyeteg bár néha az!! vagyis az volt..8 szett ágyneműt dobta ki miatta mert felszökött az ágyra! mindegy! nem ez a lényeg! csak ezt a felét is nézni kell... ide a tulaj a kazánba nem engedi hogy miért nemtudom pedig ott senki sincs..de megbeszélem vele fizetünk akkor többet! mert párom nem hajlandó elajándékozni ami érthető..csak ezt mondtam nyár óta hogy mi lesz a kutyával télen??? a váálasz semmi :O na ezért vagyok dühös mert most meg z van!!! azthiszi majd behozom..vagy nemtoom..de nem fog menni!! mert elég volt a télből ezzel a kutyával.. és lehet rám most megint mondani fűt fát nemérdekel!! nekem is volt kutyám egy lovam, imádtam mai napig imádom pedig már nincsenek sajnos! de ezzel nemtudok mit kezdeni! ennyi... van itt egy állatvédő csajszi vele is beszéltem már lehet tud valamit..de nembiztos bekönyörgöm a kazánba ez lesz kész! lenyirni nem fogom mert kimegy egybő szalad világgá traccsolni a többi kutyával be kell hurcolni hogy bennt legyen addig megintcsak megfagy! nem szenvedek vele... most alakitjuk majd ki a másik szobát mert utban a másik babum és igen nem fogom megint eljátszani ezt, a kislányom már nem csecsemő nyilván de nem kutyyázunk bennt! meg lehet érteni
2016. nov. 2. 11:26
 25/40 anonim ***** válasza:

A kutya attól büdös, mert valami gond van vele:

- vagy nem megfelelő táplálás

- vagy bőrbetegség

- esetleg fogkő, foggyulladás

Attól bolhás, mert nincs rajta folyamatosan hatékony bolha és kullancs elleni szer (ha lenne, nem kapná vissza a szomszéd kutyáktól).

Attól csavarog el, mert:

- ivaros

- a gazdája nem foglalkozik vele, nem neveli, nem viszi sétálni stb.

- mert nem megfelelő a kerítés

Attól "szül" (ellik), mert nincs ivartalanítva vagy figyelve rá, hogy ha tüzel, ne kerüljön kan kutya a közelébe.

Tehát mindez nem a kutya hibája. Hanem a párodé, aki a gazdája.

Valahol megértelek téged is, nem a te kutyád, nem te akartad, a gazdája meg nem foglalkozik vele.


Írtam, hogy mit tegyél vele télre, ha nem sikerül addig megfelelő helyre elajándékozni:

vegyetek vagy csináljatok hőszigetelt kutyaólat (kívül-belül OSB lap, alul-felül is, a két réteg között hungarocell, mindez deszka vázon), az ajtajára hófüggöny, belülre pedig szalma. Így nem fog fázni a házában. A szalmát cserélni kell, ha vizes lesz.

Csinálni olcsóbb, venni egyszerűbb ólat. Ennyit tegyél meg légyszi érte. Elhiszem, hogy nem szereted, de ez nem a kutya hibája, aki ki van nektek szolgáltatva.


Addig is próbálj neki új gazdát találni, állatvédők segítségével.

Itt is megpróbálhatod, nem tudom, mennyire aktívak:

[link]

2016. nov. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem lehet megérteni. Pedig direkt végigolvastam az egész litániádat. Fogd már fel végre, hogy ÁPOLT, OLTOTT, ELŐSKŐDŐKTŐL VÉDETT KUTYA NEM BÜDÖS! 2 kutyám van basszus 75 négyzetméteren, 40 kilók együtt és a földről lehet enni, olyan tisztaság van. Naponta 1X porszívó + felmosás. Nincs büdös, nincs mindenhol szőr, amíg oda nem mennek az ember azt hinné nincs is kutya. Mások is mondták már, nem én találtam ki. Főleg, hogy picit tisztaságmániás vagyok, szóval a legkisebb port, koszt, kupit is észreveszem és ZAVAR, de nálunk nincs! Sok embert látok akinek nincs kutyája de a cipőmet nem veszem le mert olyan retek van. Ez csak igényesség kérdése. A kutyát ápolni kell, fésülni, vágni a szőrét, és normális kajával etetni. Garantáltan higiénikus lesz. Közben meg mondod, hogy se pénz, se idő nincs rá... Akkor minek, de komolyan? Hogy legyen? Ajándékozzátok el. A pincsi kinti tartásával nem kizárólag az a gond hogy hideg van, hanem hogy egy TÁRSASÁGI KUTYA, a gazdája mellett a helye, nem arra lett kitalálva, hogy őrizze a házat.
2016. nov. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Akkoir beszélni kellene pároddal, hogy oké, imádja a kutyát, de ha megdögönyözte, mosson kezet utána.

Nagyon rendes tőled, hogy próbálod javítani a bolhásságát, de azt saccolom, hogy ide szakszerű segítség kell, amit írtad, nem tudjátok megfizetni. Kérd annak az állatvédő csajszinak a segítségét, hogy legyen rendbetéve a kutya bundája, bőre, mert neki sem jó így ám.

Kérdezted igen, mi a teendő. Így-úgy de mondtuk, hogy szobakutya nem való kintre.


HA már párod kutyája, és ennyire odavan érte, miért nem ő viseli gondját? Oké, hogy egy pár vagytok, miért csak neked kellene megoldani?


Sokat segítene, ha kozmetikussal, állatorvossal rendbe lenne téve. Szőr és élősködő helyzeten is, ez így senkinek sem jó. HA pedig tényleg nem akarsz vele szenvedni (valahol azért jogosan) akkor tényleg nincs más, mint oddadni valakinek, meghirdetni, menhely segítségét kérni, hogy közvetítsenek.

2016. nov. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig ott tartunk, hogy a kutyát hibáztatod olyan dolgok miatt, amikről nem ő tehet. Az hogy lefialt: nem ivartalanítottátok, nem vigyáztatok rá (9 évesen csoda, hogy bele nem pusztult), bolhás: védekezni kéne ellene cseppel, nyakörvvel vagy tablettával, nem utólag próbálni kiirtani; a szőrét rendszeresen ápolni, furminátorozni, nekem az is furcsa hogy büdös, lehet bűzmirigy problémája van, fogköve, stb., ez megintcsak a gondoskodás hiányára vall. Mivel nem te vagy a gazdája, sem jogilag sem érzelmileg, nem neked kell az összes problémát megoldani, ez rendben is lenne. De ne a kutyára kend az összes bajt, hanem vedd észre, hogy a párod az, aki nem tesz semmit a megoldásért. Az egy dolog, ha most pár hónapra a kazánházba szorul a kutya és legalább fázni nem fog, de egy idős szobakutyának nem méltó élet az, hogy a családból kiszorulva tengesse a hátralévő éveit. Kevés szóban szeretni a kutyát meg puszilgatni, a gondoskodás és a felelősségvállalás nem ezt jelenti. Keressetek fajtamentőket, hátha tudnak segíteni a gazdikeresésben, bár sajnos idős kutyával kevesebb az esély. :(
2016. nov. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni a szőrét, a bőrét, kaparékot venni. Fogkő, bűzmirigy is lehet a bűz oka, de ennek a kivizsgálása és rendbetétele több 10 ezer forint is lehet. Ezen felül megfelelő táp kellene neki, és bolha - kullancs nyakörv vagy csepp. A puszilgatás itt nem segít...
2016. nov. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
jo moat i arohadtul én lettem lehurrogva!! DE!!! nem akartam kutyát!!nem ! és igen a párom kutyája annyit veszekedtünk ebből hogy megszámolni sem tudom.... elöször imádtam kis ruha izéhozé bigyó mittudomén...de amikor van vele vaalami gond és azt mondja hogy hát te is megtudnád ezt csinálni meg eltudnád vinni meg minden lopikula akkor besokkallok ...jo amig nem volt baba még a kanyarba sem addig oké..de utána ha akartam volna sem birtam volna vinni hozni a kutyát fleg hogy itt nincs kutya kozmetika..és rohadt messze van itt minden sajna...egy boltig 20 perc sétával lehet eljutni..na ez nem ide tartozik csak most z van... meg ugye dolgozik és hazajön..ill. jött jajj mi van a fifivel? mondom mi lenne ? foglalkozz vele kicsit itthon és ennyi! igazábol most a páromra vagyok dühös!! de megértem mert melo van stb... csak akkor ne nekem keljen a kutya kérdést megoldani és itt is leirtam mi a helyzet... de én vahyok lebaszva! ha az enyém lenne és annyira szeretném akkro biztos mindent megvennék neki csak jol legyen...de keretem erre nincs..és nem az enyém!! én nekem nem kellett kutya főleg bentre! szeretem a kutyákat és amugy is a nagytestűkért oda vagyok ..de szobakutyut nem vállaltam volna ésn nem igy hogy nemtudok vele mit kezdeni! de már irtam hogy meg lesz oldva! a bolhát meg eddig nem kellett ennyit irtatni belöle mert nem volt kitöl elkapja, csak miota itt vagyunk és rengeteg macsek van meg sok kutya és érzékeny a bőre cseppet vettem neki tavaly és kipattogott! kajak piros lett a kutya..szal az kilöve van egy jó fehér por olyan mint a hintő por na az bevált egy kutyamenhelyes pali szokta adni nekünk.. ennyit lehet tenni! nyakörvet utálja nem viseli el magán..bolha ellenire gondolok,, bár semmilyet sem visel el! szoval ennyi! nem lesz kint a kazánban lesz! de kössz hogy leba...átok azz embert egyből!
2016. nov. 2. 12:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!