Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy viseli kutyátok azt az...

Hogy viseli kutyátok azt az időt amíg ti munkába vagytok?

Figyelt kérdés
Benti szoba kutyáról van szó. Már 10éves körül van nagyon szeretem, de ahogy össze költöztem párommal otthon maradt. Most viszont szeretném őt elhozni, mert nagyon hiányzik és egyedül érzem magam távol az az otthonomtól idegen városba így meg legalább ö itt lenne nekem. Arra lennék kíváncsi, hogy a ti benti kutyutok, hogyan viseli a 10-13 órás egyedül létet? Gondolom bepisil, bekakil. Ilyen idös kutyust megtudok még tanítani, hogy ha nem vagyok itthon kutya wc-be piszkítson? Vagy nálatok ez hogy müködik? Köszönöm a válaszokat 23L
2016. nov. 2. 09:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Tényleg nem normális,hogy ennyire nem bír sétálni.

Én kutyám februárban tölti a 15. életévét és elég aktív. A doki 2x megnézte oltáskor a könyvecskébe a születési dátumát,nem akarta elhinni :D


Igaz 35-40 perc séta után már kicsit sántikál. Így órákat nem vagyunk lent. De kap zöldkagylóport ami sokat segített azért.De itthon is jön megy,pörög.


És,hogy mondjak vmit az enyém már nem szobatiszta 2 éve. Idős kori viselkedési probléma,kivizsgálás volt, doki szerint pszihés a sok ivás-sok pisi. Mégis rendszeresen leviszem!!! Pedig tudom,hogy séta után fél órával már tócsa áll a konyhába,de leviszem. Megtehetném,hogy le se viszem,de azért nem akarom,hogy eltunyuljon.Mozogjon,érjék ingerek meg legalább a nagy dolgát elvégzi meg 10x még pisil lent.


Nálunk a konyhába szokott újság papírra.

De nem teljesen egy helyre,elég nagy a konyhánk.Szóval ugyan oda sosem piszkít. Ha pedig szarul takarítunk fel,mert épp sietünk akkor pedig érződik számára nagyon a pisi szag már kijebb az előszobába nyomja a pisit.



Almot felejtsd el az a macskáknak való.


De amíg ő szobatiszta addig törekedj,hogy lent legyen!!

Ne rontsd el azzal,hogy nem viszed le!


Én is örülnék ha szobatiszta lenne,de most már tudom élete végéig takarítanom kell utána,és megteszem hosszú évekig csak velem legyen! De azért na.


Gondolj bele reggel felkelsz- takarítás,haza jön a párod- takarít, haza jössz te- takarítasz, naponta cseréled a felmosó vizet havonta a felmosó fejet, veszed liter számra a domestoszt meg a hipót.

Vendégeidet figyelmezteted,hogy abba a helységbe óvatosan,mert a kutya nem szobatiszta. Bekészíteni a vendégeknek plusz zoknit és elnézését kérni tőlük ha netán bele lépnek.


Javaslom vidd el a kutyát egy teljes körű kivizsgálásra,mert az izületeivel lehetnek gondok. Ha pedig kövér akkor meg le kell fogyasztani.


Reggel séta,párod haza ér vigye le, haza érsz te leviszitek ketten. Beszéljétek meg.

2016. nov. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ez a kutya 16 éves...


[link]


10 évesen még legjobb időt futotta az agility ob-n.

2016. nov. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Szilvi & Argos ***** válasza:

Igazuk van a válaszadóknak :)

De azért a kérdező védelmében elmondanám, hogy a kutyák is mind-mind EGYEDIEK, más genetikai programmal, már környezeti hatásokkal, stb. Amíg az egyik kis testű kutya 15 évesen is km-eket fut a canga után, a másik 9 évesen alig tud menni például...

2016. nov. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, igazad van, minden kutya más. Nem azt mondom, hogy 16 évesen még minden kutyának úgy kéne mozognia, mint a mudinak a videón, de azért szerintem ha egy kistestű 10 évesen alig bír mozogni, abba erősen belejátszik a tartáshiba.
2016. nov. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!