Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szintetek most azért rossz...

Szintetek most azért rossz ember vagyok, mert kiadtam a lakássomat a tesómnak, de ő kutyát vitt oda, amit kidobattttam vele? Igzából elatattatta miattam mert nem engedtem h odavigye.

Figyelt kérdés
idősebb állat volt már ezért lett inkább altatás és nem ajándékozás. én egy zuglói, 15 milliót érő lakást adtam neki bérbe, és a szerződésben benne volt h nem vihet oda állatot. tönkreteszi a bútort és mindent. de most emiatt én rosszabb ember vagyok mint bárki más? csak a tulajdonomat védtem. a hugomnak méltányos áron adtam ki a lakást, örült is neki, tudta hogy nem viheti oda a kutyát.
2016. nov. 6. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%

Ismerős. Nekünk is a bérbe adott kertes házunkba az engedélyünk nélkül odavittek egy kutyát. Szétbaszta a kertet és a kerítést is.Úgyhogy saját költségünkre megcsináltathattuk. Macskát is vittek oda, ami szült. Tehát mindjárt 4 macska lett. Egyszer az egyik a szemem láttára hányt bele a virágba.

Nem vagy rossz ember, ha benne volt a szerződésben hogy nem hozhat állatot akkor innentől kezdve nem a te hibád.

2016. nov. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Azért nem vagy rossz ember, mert be akartad tartatni a szerződésbe foglaltakat.

A húgod viszont egy utolsó szemerláda, hogy emiatt elaltatta a társát. És most nagyon enyhén fogalmaztam m

2016. nov. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

2-es vagyok.

*szemétláda

*fogalmaztam.

2016. nov. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a tesód dönthetett volna úgy is,h a kutya marad, és nem költözik a lakásodba.

A kutyát a tesód vállalta, ő (volt) felelős érte. Te meg a lakásodért felelsz. Ennyi. Rosszul fogalmazol,h te dobattad ki vele - mivel volt választása a tesódnak.

Nekünk van kutyánk. Ha valaha olyan helyzetbe kerülnénk,h más lakásába költözünk, a saját felelősségünknek érezném,h hogy döntünk. Nem a tulajra hárítanám. Ne dőlj be az ilyen érzelmi zsarolásnak!

2016. nov. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Alapvetően nem. Bár családon belül én nem szívóznék ezzel egy idősebb kutya amúgy se csinál sok kárt.


De mindegy ezt a nem hozhat kutyat sose fogom megerteni mikor sokszor a kaució értéke többszázezer ft. Annyiból ki lehet festeni akár parkettázni...

2016. nov. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a te felelősséged lenne a dolog, elsősorban húgod a hülye, amiért nem tartotta magát a megbeszéltekhez, viszont az is tény, hogy a kutyára való tekintettel én átgondoltam volna a helyedben. Ha rongál is a kutya, azt egy szobakennel pl. megoldja.
2016. nov. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted mégis mennyi kárt csinál egy idős kutya? Nem kölyök, hogy bútorokat rágjon. Nem igaz, hogy családon belül nem lehetett volna normálisabban megoldani a dolgot. Persze a húgod az igazi bűnös, miért kellett elaltatni szerencsétlent?
2016. nov. 7. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
A te döntésed, hogy engeded-e az állatot, vagy sem. De elaltatni? Talán várhattál volna, hogy csinál-e kárt. A mi kutyusunk a lakásban az évek alatt kb 5000 Ft kárt csinált, és most felfelé kerekítettem. Ennyiért elaltani szemétség. Idős kutya nem igazán rombol. Lehettél volna türelmesebb.
2016. nov. 7. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Én ilyenek miatt nem akadékoskodtam volna ha a hugomnak adom ki a házat. Egy idős kutya mit csinál? fekszik otthon, max 1x-2x bepisil bekakál, de ennyi. 1-2 hónap próbaidőt megérdemelt volna az a kutya aki a tesód társa volt. (én valahogy így osztínám a felelősséget 60% tesódé és 40% a tied) szerintem kicsit elhamarkodott volt az elaltatása.... Neked is el kell számolnod a lelkiismereteddel és tesódnak is.
2016. nov. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az is kérdés, hogy a húgod mennyire volt rászorulva a lakásra. Mert ha mondjuk utcára került volna, ha nem költözik be, vagy nem talált volna olyan helyen lakást, ahonnan be tud járni a munkahelyére stb akkor igen, rossz ember vagy, hogy nem próbálták kompromisszumos megoldást keresni.
2016. nov. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!