Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak neki enni?

Mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés

Van egy kb 5 hetes keverék kistyutyám.Kb egy hete van nálam.Szerintem korai volt elhozni még az anyjától,de szegényre a halál várt volna ha ott marad.

Szóval az a kérdésem,hogy junior eledelen kívül adhatok neki házikosztot is?Pl leveseket,meg tésztát amit meg tud már rágni?(elég kicsik még a fogai)

Adjatok tippeket létszi.


2010. ápr. 28. 12:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
anyatejpótlót
2010. ápr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Az durva,hogy megszületett,és nem gondoskodtak róla,hogy jól neveljék és meg ne haljon:O... Ha erről van szó akkor jól tetted,hogy elhoztad:) amúgy szerintem még ne adj neki ilyeneket majd ha csak kicsit nagyobb lesz. De az ilyen junior tápot szerintem beleáztathatod tejbe:) Attól nem lesz baja:D
2010. ápr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
Adják neki jó minőségű (és ne mondd hogy nincs rá pénz mert mewnnyit ezsik egy ekkora kutya?) kölyök tápot naponta 3-4 alkalommal. Emellett nagyon nincs szüksége másra de azért adhatsz neki csak ne fűszereset, csontokat.
2010. ápr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Akiteki ***** válasza:
100%

5 hetes kölyök már elropogtatja a tápot.

Junior tápot vegyél neki, de ne hipermarketben, hanem jobb kutyásboltban.

2010. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

tejbe áztatni? normális vagy?

áztatni max huslevesbe, vagy vízbe ... és normális tápot ..

2010. ápr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó minőségű kölyök száraztáp, vízbe, leves levébe, kamilla teába vagy bekevert anyatejpótló tápszerbe beáztatva.

Főtt ételből rizs, hús, esetleg egy kevés répát lehet hozzáadni.

Napi 3x vagy 4x egyenlő időközönként, ahogy meg tudod oldani.

Tésztát, fűszeres ételt (pl. pörkölt, rakott kel, mittomén) ne adj még neki, az olyan, mintha egy csecsemőt etetnél pacallal. Nagyon érzékeny még a gyomra, semmi immunitása.

Tejet se adj!


Ha ilyen ramaty helyről van, akkor mindenképp féreghajtsd meg, amit 2 hetente ismételj meg 3 hónapos koráig.

1 hét múlva, hat hetes korában már kaphatja az első oltását.

2010. ápr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Friskies, Darling mindkettőből junior.Eddig ilyen kajákat vettem neki.Jövő héten leszek szabin akkor megmutatom egy állatorvosnak is.Nagyon vidám, játékos kiskutya, jó étvággyal megáldva.

(Amúgy soha nem mondanám, hogy nincs pénz rá,mert egy állatot ha magunkhoz veszünk akkor felelősségteljesen viseljük a gondját.Ha nem lenne rá pénzem akkor nem vettem volna magamhoz.Nekem ez a véleményem.)

Köszönöm a válaszokat!

2010. ápr. 28. 16:08
 8/15 Akiteki ***** válasza:
Próbálj valami jobb minőségű tápot beszerezni, ne ezeket a sufni aljáról összesöpört maradékból készülteket. Megérdemli szegényke, ha már ilyen rosszul indult az élete.
2010. ápr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ezek nem túl jó tápok, esetleg próbáld meg ezeket: Acana, Royal Canin, Orijen, Dado, Happy dog

egy ilyen kiskutyánál nagyon fontos a táplálás, főleg h a mamája se tud vele törődni!

2010. ápr. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

bizony, ezeket a tápokat felejtsd el, Orijen vagy Acana a legjobb, rengeteget olvastam a tápokról, sajnos többet ki is kellett próbálnunk mire eljutottunk idáig.

4x kapjon enni, kis vízbe áztasd be, mert könnyen meg is fulladhatnak a kiskutyák,(bár bevallom mi nem nagyon áztattuk be mert nem is tudtunk erről anno),

3 hónapos korától 3x kell,

6hónapos korától 2x.

de az még nem most lesz:)

leveseket meg tésztát, efféléket ne nagyon adj neki sztem, mert a kiskutyáknak még érzékeny nagyon a pocakuk.

legjobb táp a hús alapú, ami hússal kezdődik, és minél több benne a hús. összetételét nézd. a darlingban van 4%, az is állati származék, ami szőr bőr pata karom effélék, míg egy orijen pl. 70% valódi húst tartalmaz. nem mindegy.

ahogy a szénhidrát sem, amiből pl. sok van a hillsben, royalban és eucanubában is. ezt már Amerikában is tudják h nem jó, ahogy az embernek sem, túlzottan tartalmazzák a tápok az olcsón beszerezhető kukorica és egyéb dolgok miatt, ami bizony ártalmas a kutyákra is. elhízáshoz, cukorbetegséghez vezethet, stb..

bocsi ha nagyon belemerültem volna, lehet Téged nem is érdekel, de sosem lehet tudni:)

én is megvettem az első kis frieskiest meg chappit vagy mit, aztán ment a hasa nagyon a kutyámnak és utána mondták h miért is, és olvastam hónapokon át utána, néha még most is:)

sok sikert a kis kutyihoz:)

2010. ápr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!