Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem fog kevésbé szeretni a...

Nem fog kevésbé szeretni a kutyám?!

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni és a kutyámat nem akarom 8 órára egyedül hagyni a lakásban mert úgy gondolom nem jó egy 8 hónapos kutyának ha egyedül van, és egész eddig szinte mindíg velem volt!Most a párom apukája vigyáz rá,2 napja mert egész nap ráér.Több órát sétálnak és frizbiznek napközben!Mikor délután elmegyek érte nagyon örül nekem, de utána már nem akar túl sok mindent csinálni, hazasétálunk megvacsizik aztán csak lefekszik mellém az ágyra hagyja hogy simizzem és alszik!A hétvége teljesen más akkor csak velem van és okosítom sok mindenre...

Ettől ugye nem fog kevésbé szeretni és engem tart majd a falkavezérnek?Vagy inkább hagyjam otthon és reggel meg délután mikor hazaérek akkor sétáljak és játszak vele én?

Mi lenne a legjobb!


2010. ápr. 28. 13:26
1 2
 1/16 anonim válasza:
60%
Szerintem nyugodtan otthon hagyhatod . tesomék nemrég vettek egy yorki kiskutyát .dolgoznak ezért nemtudnak egésznap vele lenni. elmennek otthonról kiteszik neki a játékát bekapcsolják a tévé-t és a kutyus elvan:) ha hazamennek majd odaáig van a kutya. a kutya tudja h kiáll melette legközelebb ezért mindig szeretni fog ! :) rem tudtam segiteni
2010. ápr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%
Azért nem aktív már, mert a párod apukája egész nap frizbizett vele, nyilván elfárad. Mi mindig otthon hagytuk a kis kutyákat, az egyik állandóan szét szedte a lakást, meg kell nevelni. Egy kutyának nem lehet két otthona.
2010. ápr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
Örülj, hogy vigyáz rá a párod apukája! Ne legyél önző, s ne hagyd azért egyedül, hogy csak téged szeressen!
2010. ápr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Ha nekem lenne ilyen lehetőségem, hogy napközben valaki tudna vigyázni a kutyámra én biztos rá bíznám, nem attól fog falkavezérnek tekinteni hogy egyedül végigunatkozza a napot. DE ahhoz hogy falkavezér lehess bizonyos szabályokat be kell tartanod,és mondjuk az egy ágyban való alvás sem igazán jó megoldás szerintem. Ajánlom JAN FENNELL könyvét.Ha anyagilag megengedheted hétvégenként elvihetnéd jutyaiskolába ott kiderül mennyire tekint téged falkavezérnek. Egyébként a legbiztosabb jele az ha minden körülmény között behívható a kutyád akkor elismer vezéreként.
2010. ápr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Nekünk kicsit hasonló a helyzet. Amikor három éve egyetemre mentem a két kutyámat otthon kellett hagynom, így jó esetben is csak csütörtök délutántól vasárnap délutánig lehetek velük. Hétközben apukám foglalkozik velük. Az első néhány hét nagyon nehéz volt! A fiatalabbik sehogyan sem akart hozzászokni az új helyzethez, délutánonként sírt, üvöltött volt hogy csak úgy nyugodott le ha beszéltem vele telefonon. Az öreget nem nagyon törte össze a dolog, ő gyakorlatilag ígyis-úgyis alszik:) Vele nem is volt probléma úgyanúgy szeretett mint korábban 100%ig én maradtam számára a Gazdi.

Na de a kicsi! Neki szőrnyen megromlott a magaviselete és egyből átpártol édesapámhoz. Kezdetben nem tudtam mire vélni a dolgot, azt hittem már nem is szeret, hogy "elfelejtett".

Pedig nem, sőt még szorosabb a kötelék köztünk mint a költözés előtt! Sokat dolgoztam azon hogy újra én legyek a Gazdi, tulajdonképen ennek köszönhetően kezdtünk bele sok minden izgi dologba: klikkerezés, frizbi, nyomkövetés, biciklizés, öv stb. Ma már aput tekinti a gazdi-pótlónak, jól elvan vele, de enggem SZERET:) Nekem akar megfelelni, hozzám bújik ha baja van és én vagyok számára a vezér.

2010. ápr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Annyira sajnálom mikor egész nap egyedül van a szívem szakad meg érte hogy nincs velem!/egyébként elvan otthon alszik nem rág szét semmit/De attól félek hogy mivel a párom apukája játszik vele többet 3-4 órát egyhuzamban,azt hiszi majd hogy én nem szeretem.Ennyire vannak bonyolúlt érzelműek a kutyák? Vagy csak én dramatizálom túl?

Önző lennék ha egyedül hagynám?

2010. ápr. 28. 13:53
 7/16 A kérdező kommentje:

Akarunk suliba járni mindenképp,és hétvégente mindíg kirándulunk okos és ha szólok neki azonnal visszajön!Ül, fekszik, pacsit ad, hömbölödik, marad, a zebránál leül parancsszóra elindul...

Nem alszik az ágyban csak addíg amíg nincs megágyazva, ahogy lefekvéshez készülődünk a helyére fekszik!:)

Szóval ne legyek önző?

2010. ápr. 28. 14:00
 8/16 anonim ***** válasza:
11%

egy kutya nem gyerek!!!

hagyd egyedül. tanulja meg mi a módi.

2010. ápr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ne légy önző. Nem szép dolog azért bezárni a kutyát 8 órára egyedül, hogy csak téged szeressen. Ha minden nap nálad alszik, ott vannak a személyes dolgai a vacka úgyis tudni fogja , hogy az az otthona.

Ha attól félsz, hogy elveszted felette az irányítást, akkor kérd meg az illető apukát, hogy segítsen neked ebben:

Találkozzatok, legyen ott a kutya is. Adjatok ki egy egy parancsot pl. apuka:ül, te fekszik és a kutyát akkor jutalmazzad, dícsérd, ha a te általad kiadott parancsot követi. Amennyiben az apuka utasítását követi, nem kell büntetni, egyszerűen ne vegyetek tudomást róla ne dícsérjétek meg. Ezzel világossá teheted a számára, hogy te vagy az akinek engedelmeskednie kell.

2010. ápr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Akiteki ***** válasza:
73%
A lányom kollégiumba jár. 2 hetente, néha hetente jön haza. A kutyáink le nem szállnak róla, ha hazajön és első szóra csinálnak neki mindent. A szeretet az egyetlen dolog, amit minél többfelé osztunk, annál több lesz belőle. Apósodat is szeretni fogja és Titeket is.
2010. ápr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!