Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem fog kevésbé szeretni a...

Nem fog kevésbé szeretni a kutyám?!

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni és a kutyámat nem akarom 8 órára egyedül hagyni a lakásban mert úgy gondolom nem jó egy 8 hónapos kutyának ha egyedül van, és egész eddig szinte mindíg velem volt!Most a párom apukája vigyáz rá,2 napja mert egész nap ráér.Több órát sétálnak és frizbiznek napközben!Mikor délután elmegyek érte nagyon örül nekem, de utána már nem akar túl sok mindent csinálni, hazasétálunk megvacsizik aztán csak lefekszik mellém az ágyra hagyja hogy simizzem és alszik!A hétvége teljesen más akkor csak velem van és okosítom sok mindenre...

Ettől ugye nem fog kevésbé szeretni és engem tart majd a falkavezérnek?Vagy inkább hagyjam otthon és reggel meg délután mikor hazaérek akkor sétáljak és játszak vele én?

Mi lenne a legjobb!


2010. ápr. 28. 13:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor van baj, ha a kutya nem boldog es akkor jo minden, ha a kutya boldog. Ha magara hagyod olyan sokaig, akkor valoszinuleg kevesbe lesz boldog, mintha rabizod valakire, aki szereti es egesz nap jatsszhat unatkozas helyett.

Ha a nap vegen nalad alszik, ott van a kuckoja, akkor ugyis tudni fogja, hogy te vagy a gazdaja.

Azert nincs kedve a nap vegen mar semmit csinalni, mert egesz nap ugralt, jatszott. Hetvegen, ha egesz nap vele tudsz lenni, akkor veled fog ugyanugy jatszani.

Azt tartsd szem elott, hogy mitol lesz boldog a kutya es probald meg elkerulni azt, hogy szenvedjen. Marpedig biztosan boldogabb, ha sosem unatkozik. Faradt kutya = boldog kutya.

Unokatesom is rabizza a yorkijat az anyukajara egesz hetkoznap, mert semmi ideje, reggeltol estig dolgozik. Csak hetvegen tud nala lenni a kutya. Mindkettojukkel nagyon boldog! Ugyanugy szereti mindkettot, mert mindketten jol bannak vele.

Szerintem se legyel onzo! Sok boldogsagot!

2010. ápr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
52%
Minden normális kutya kibír ennyit otthon! Hiszen a legtöbb ember tisztességesen dolgozik és nem sokaknak tudna valaki vigyázni a kutyájára! Akkor most nekik ne is legyen kutyájuk mert önzők? A kutya jól el tudja magát szórakoztatni amíg nem vaghy otthon. Vagy tudná ha akarná. Én semmiképpen nem adnűm hogy másvigyázzon rá. Mert nem szeretem ha más parancsolgat neki, vagy elrontja amivel én dolgoztam, másnak úgysem fogad szót! Egy kutyának nem lehet két gazdája. Szerintem hagyd otthon, nem lesz semmi baja. Neked kell vele foglalkozni nem másnak szórakoztatni egész nap. Lehet önző vagyok de nekem nagyon nem tetszene ha a kutyám csal aludni járna hozzám hétközben mert valaki más egész nap szórakoztatta.
2010. ápr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
36%

Nekem egy 2 éves staffordom van, meg egy 2,5 hónapos malim. A nagy a kertben van, a kicsi a kennelbe. Néha eglsz nap nem vagyok otthon, hétvégén pedig a stafforddal megyek kutyasuliba. Kibírja a kicsi is hogy egyedül van. Ha haza megyek akkor jétszok vele, lemozgatom, aztán estére megy vissza a kennelbe.

A kutya van az emberért, és nem fordítva. Igazából még egyszer se jutott eszembe hogy jaj de rossz lehet neki.... Szokja meg hogy nem körülötte forog a világ, tök felesleges egy kutyát elkényeztetni.

2010. ápr. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
63%

persze hogy kibirja a kutya de nem is az a kérdés, hanem az hogy neki NEM KELL kibírnia mert a kérdezőnek van lehetősége arra hogy jó helyen legyen napközben a kutyája. Aki inkább azt választaná hogy egyedül unatkozzon és várja amíg a gazdi végre hazaér az nem igazán a kutya érdekeit nézi. Hangsúlyozom hogy neki van választási lehetősége. Napközben nekem is sajnos egyedül vannak a kutyáim de nekem nincs más lehetőségem.

A másik 14:22-nek szerintem hülyeség hogy az ideiglenes gazdinak nem fogadjon szót a kutya csak a gazdájának. Ha ő viszi el napközben sétálni a kutya biztonsága érdekében neki is szót kell úgyanúgy fogadnia.

a kutyának az a legjobb ha nincs egyedül és ettől még nem fogja kevésbé szeretni a gazdáját, sőt boldogabb kiegyensúlyozottabb lesz a kutya és főként könnyebben kezelhetőbb mert napközben lefárad.

2010. ápr. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ma mint mindent ezt is túldramatizálják. A kutyának, gyereknek nehogy egy percig is rossz6 legyen mert akkor megtudja milyen a világ! Könyörgöm ez az élet rendje, nehogy már ne lehessen egyedül pár órát! Szerintem egyik kutya sem halt bele eddig mióta világ a világ.

Amúgy lehet hogy a te kutyád buta de én meglestem az enyémet és olyanokat játszik hogy az eszem megáll, sokkal találékonyabb mint én... Nem hiszem hogy önző vagyok azért mert az egygazdás, másokat nem szerető, direkt erre nevelt, versenyző kutyámat nem másra bízom (pedig lehetne) hogy az mindent elrontson.

2010. ápr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Sajnálom hogy ki kell ábrándítanom téged de nem buta a kutyám sőt...Ha van ilyen lehetőségem élek vele nem azért hogy jajj szegény párát nehogy valami rossz érje és még véletlenül is megtudja milyen világ, mert képzeld engem anyámék féltettek és óvtak és jé mégis felnőttem és tudom milyen az élet sztem még jobban mint te...

Ha ilyen a stílusod biztos marha sok ember van körülötted aki szívesen vigyázna a kutyusodra aki olyan szuper intelligens mint a gazdája!


Na Pá!

2010. máj. 6. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!