Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SÜRGŐS! A 13 éves kutyám ma...

SÜRGŐS! A 13 éves kutyám ma egyik pillanatról a másikra nem bírt állni se menni! Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Reggel egyszer csak azt vettem észre hogy a két hátsó lába remeg és terpeszben áll, csúszzak szét a lábai. Azonnal orvoshoz rohantam vele. mire oda értünk már szédelgett is már a mellső lábaival is gond volt! elöször a doki porc kopásra gyanakodott, majd észre vettem hogy a fejét is ferdén tarja. ekkor már a doki azt mondta agyvézése van. kapott egy injekció koktélt értágítót fájdalomcsillapító és anyagcsere fokozót. mire haza értünk a kutyának rángott a szemhéja félre tartja a fejét és félre lóg a nyelve, és már esik kell. nem akart bent a lakásba megmaradni ki akart menni kb egy fél órát kint volt figyeltem éa mintha egy picit jobban lett volna. azt olvastam hogy a kutyáknál elég ritka az agyvézés és ez a tünet együttes lehet belső fül elváltozás miatt is! kérem ha valakivel volt már hasonló írjon le bármi tapasztalatot, egyáltalán van-e esélye a gyógyulásra? holnap 8ra viszem a saját dokinkhoz! előre is köszönöm!

2016. nov. 13. 16:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Ugye nem akarod azt mondani, hogy 13 évesen is aktívan terápiázik veled? És ha terápiás kutyád van akkor azért illene egy kicsit jobban értsél a kutyákhoz.
2016. nov. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen fajta kutya?
2016. nov. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Amúgy mielött ilyen hangnemet ütsz meg bárkivel el kellene olvasnod az eddig leítrakat! Le írtam már a fajtáját is! Egyáltalán nem írtam hogy aktív terápiás kutya! Nem tudom miért írtad ezt hogy jobban kellene értenem a kutyákhoz???? Te akkora májer kutya szakértő vagy hogy bele látsz a kutya fejébe? te meg tudod állapítani hogy agyvézése van vagy vestibularis szindrómája???? te nagyon okos!
2016. nov. 14. 18:44
 14/20 A kérdező kommentje:
Nem kioktatásra voltam kíváncsi hanem tapasztalatokra, tanácsra!
2016. nov. 14. 18:47
 15/20 anonim ***** válasza:

(2vagyok) Nyugodj meg kérdező. Tudom, hogy most tiszta ideg vagy és félted kuryeszt. Most koncentrálj Rá és vigyázz Rá nagyon. Remélem jobban lesz és még sok boldog együtt töltött évben lesz részetek.

Ui.: Szerintem inkább a dokit kérdezd, hogy mi az amivel a legjobbat tehetsz.

Jobbulást!

2016. nov. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nekünk 3-szor is volt ilyen állapotban a kutya, először olyan 17 éves kora körül. Most 18,5 éves, de már rég nem ismétlődött meg. Én biztos vagyok benne, hogy fülfolyadék probléma okozta, abszolút stimmeltek a tünetek. Első alkalommal még én is stroke-ra gyanakodtam, az állatorvos is agyontömte szteroiddal, második és harmadik alkalommal már el se vittem dokihoz. Ilyenkor féloldalasan tartja a fejét, jojózik a szemgolyója és pokolian szédül. Volt, hogy körbe-körbe tántorgott szegénykém, nem tudott egyenesen haladni, sokszor elesett, alig bírt lábra állni, enni se tudott a szédüléstől vagy 2-3 napig. Aztán általában a 3. naptól fokozatos javulás állt be és kb. 1 hét alatt mindig túl volt az egészen és utána kutya baja se volt. Állatorvos soha egy se mondta azt, hogy biztosan csak a fülfolyadék lódult meg, de egy állategészségügyi könyvből én okoskodtam ki, hogy ez lehet a baja és később amit a neten találtam róla, az is megerősítette. Kolléganőm is szédült egyszer fülfolyadék miatt 2 napig, az ágyból se tudott kikelni, szóval ilyen létezik és egyáltalán nem olyan veszélyes, mint aminek tűnik. Egy óriási nagy veszélye van: ha feleslegesen terhelik a kutyát szteroiddal és még nagyobb baj, ha elaltatják téves diagnózis miatt.
2016. nov. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Vasárnap este én is utána olvastam a tünetek én is úgy gondoltam hogy ez a vestibularis szindrómája (belsőfül elváltozás) van. Rá is kérdeztem az orvostól, de azt mondta nem az! :(! Étvágya volt meg van is szerencsére! Ma reggelre elég jól volt, alig húzott félre a feje és elég szépen is megy! Nekem se tetszik ez a gyógyszerezősdi mert utána picit nyugtalan, és én is úgy gondolom hogy a fülével van a gond, de hát egy állatorvosi diplomám sincs igy kénytelen vagyok bízni a dokiban! Aki amúgy egy nagyon jó, és lelkiismeretes orvos! És nagyon szépen köszönöm a HASZNOS hozzászólásodat, azért valamennyire megnyugtattál vele! :)
2016. nov. 15. 10:44
 18/20 anonim ***** válasza:
Az állatorvosok utálják, ha valaki megkérdőjelezi, ha óvatosan is a diagnózisukat. Már csak büszkeségből sem fogja elismerni, hogy esetleg neked van igazad. Én is jártam így állatorvossal, aki fél órát fejtegette nekem, bár nem látta olyan állapotban a kutyát, csak meséltem neki róla, hogy az biztos hogy agyérgörcs volt, erre átküldtem neki a cikket, amit biztosan te is megtaláltál és egy árva szóra se méltatott. Szerintem komoly MR vagy CT vizsgálat nélkül ő se mondhatja azt, hogy biztosan agyérgörcs vagy stroke és nem csak belsőfül. Én már nem engedem szteroidozni.
2016. nov. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
igen erre gondoltam én is hogy már csak azért sem mondja azt, amit kérdeztem tőle! ma már hál istennek elég jól van kint van egész nap a kertbe jön megy. Már teljesen elfekszik az oldalára is ami nagyon jó jel! Bár ma az a gyanúm támadt hogy nem lát rendesen. Úgy ugatja a szembe szomszédot mintha életében nem találkoztak volna. Meg reggel adtam be neki a gyógyszert virlibe rejtve a tenyeremből, és virli helyett az ujjam kapta be! De hétfőn viszem vissza és akkor kérek egy vévizsgálatot mindenképpen!
2016. nov. 16. 14:52
 20/20 anonim ***** válasza:
Jobbulást a kutyusodnak ❤
2017. jún. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!