Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pontozzák le ennyire a...

Miért pontozzák le ennyire a szaporítókat?

Figyelt kérdés
Miért ócsárolják annyian az összes szaporítót? Akik nem hivatalos kennelek tulajdonosai? oké, biztos vannak olyanok akik tényleg elhanyagolják a kiskutyákat, de szerintem olyyanok is akikk szeretikaz állatokat és mindenből a legjobbat próbálják adni neki! viszik állatorvoshoz az anyukát és a kicsiket is! És a legtöbb helyen azt látom hogy mindig csak a szaporítók ilyen rosszak meg olyan rosszak! Én elhiszem h vannak ilyenek de sehol sem látom azt hogy "persze vannak kivételek"!

2016. nov. 19. 12:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
A szaporító csak összedob két ellentétes nemű állatot, oszt kész... Tojik magasról a genetikára, és így lehozza a gyenge immunrendszerű, akármilyen problémákkal küzdő kicsiket. Ezért utáljuk őket. A tenyésztő felelősségel csinálja.
2016. nov. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 bollocks ***** válasza:
79%
Léteznek ennyire fantasztikus szaporítók is, akik elviszik állatorvoshoz a kutyákat?! Hát oda ne szarjak...
2016. nov. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert a szaporitoknak ez csak egy penzforras, jellemzoen tudatlanul, csinaljak amit csinalnak es a haszonszerzesen kivul semmi nem motivalja oket. A tenyesztoknek ez egy hivatas (hobbi ha ugy tetszik), sok esetben megfelelo szakertelem es elhivatottsag jellemzi oket. A penz szerzes masodlagos (de fontos), a fajta jobbatetele es a kutya iranti rtajongasuk ami meghatarozo.


A szaporitok es a tenyesztok eseteben is vannak jobbak es rosszabbak, de aki komolyan akarja csinalni, annak szerintem egy Kennel letrehozasa a legkisebb kihivas ami ebben a hobbiban tortenhet.

2016. nov. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
14%
Élnek ak is álomvilágukban, tehát én mindíg kiakadok, mikor egy "tenyésztő" odaírja, hogy xy betegségre szűrve. Hát B+ mi az, hogy egy fajta hordoz egy betegséget és az nincs kiszelektálva?! Ne vicceljünk már, ennek köze nincs a tenyésztéshez, csak papírozott szaporítás. Olyan NINCS, hogy én tenyésztek valamit és abban akaratlan hibák fordulnak elő. Az nem tenyésztés, és a hivatalos tenyéztők 99%-a ebből áll. Szánalmas.
2016. nov. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy a 3-as írja.

A szaporító lehet egy jószándékú, ámbár tudatlan valaki, aki azt hiszi, hogy jót tesz a kutyájával, ha elleti, így növeli az egyedszámot. A kicsik lehetnek betegek, vagy egészségesek, de bőven elég kutya van a menhelyeken, nem szükséges a haszonszerzés miatt még többet gyártani.

Egy KOMOLY tenyésztő a nyilvánvaló egészségügyi szűréseken kívül mást is tesz a kutyáiért. Kifogástalan ellátásban részesíti őket, a szukákat nem elleti minden tüzeléskor, megfelelően táplálja őket és odafigyel arra, hogy összeillő párokkal tenyésszen. Ezek nélkül csak törzskönyves szaporításról beszélünk. Ennyit dióhéjban. Én ezekre figyeltem oda, amikor kutyát kerestem. Csak olyannak adnék pénzt a kezébe, ahol ezek a feltételek maximálisan megvannak.

2016. nov. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egyszer egy menhelyre...majd rájössz
2016. nov. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Tessék...szerinted ezzel semmi probléma???

2016. nov. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan NINCS, hogy én tenyésztek valamit és abban akaratlan hibák fordulnak elő."


Hát pedig a tenyésztés nem olyan, hogy 1+1=2. Ki lehet szelektalni, ha van egy látható hiba, de nem tudod, hogy a látszólag hibátlan állatok milyen géneket hordoznak. Lehet, hogy egy betegség kialakulásához 30 hibás génnek kell lennie, és az adott tenyészkutya 29 génnel egészséges, de ott hordozza a 29 rossz gént, amit az utódok szépen megkapnak. Egy-egy rossz tulajdonság generációkon keresztül lappanghat, míg végül előtör. Aztán vannak véletlen mutációk is. Vannak tulajdonságok amik maguk után vonják más tulajdonságok erősödését/gyengülését. Pl teheneknél a tej fehérje- és zsírtartalma összefügg, ha több fehérje van, több zsír is. Innentől tehát nagyon nehéz zsírszegény, de magas fehérjetartalmú tejet adó tehenek tenyésztése. Vagy hogy a kutyáknl maradjunk, saját megfigyelésem, hogy a pörgős, jól motiválható, tehát sportra alkalmas mudik között sokkal több a rossz idegrendszerű. Fontos az is, hogy nem minden tulajdonság 100%-ban a génektől függ és a jó tartás, jó nevelés elfedheti a genetikai hibákat. Pl lehet, hogy egy kutya idegrendszere nem 100%-os, de egy hozzáértő kezében teljesen jól működik, míg egy kezdőnél láthaóak lennének a problémák. Tudok olyan esetről, hogy egy bordert klikkerrel készítettek fel a terelő munkavizsgara, mert semennyi ösztöne nem volt. Ez a kutya soha nem fog tudni igazi munkában helytallni. Ettől függetlenül a tenyésztésnek igenis van értelme. Csak nem azt kell nézni, hogy az ismerősöd ismerőse kifogott egy beteg kutyát, hanem azt, hogy állományszinten erre mekkora az esély, illetve, hogy van-e előrehaladás.a 20 évvel ezelőtti állapotokhoz képest. Remélem, ez a kérdezőnek is válasz, hogy mennyi mindenre kell azon kívül figyelni, mint hogy mindenből a legjobbat kapja a kutya.

2016. nov. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
20%

Beskatulyázó barmok!

5 szuka kutyám van 2 kan kutyám.

Patella szűrt tiszta oltott. chipelt kiegyensúlyozott kutyák.

Napi 1.5 óra séta,havi 1 kozmetika,22 fokos szobájuk van,barf étrendet kapnak,2 évente egy alom.

Rendszeres állatorvosi ellenőrzés,mégis szaporító vagyok...

A kicsiket 8 hetes korban vagy később adom el oltva chippelve féreghajtva egészségügyi garanciával adásvételi szerződéssel kezdő csomaggal.

Ha 10 év múlva jön ki betegség,eddig még ilyen nem volt vagy ha a tulajnak megváltozik a körülményei akkor nem adhatja tovább csak nekem vissza persze vissza adom a pénzüket.

Ennyi.ma magyarországon 100ezrekért csupán egy tk miatt kutyát nem lehet eladni vagy csak nagyon nehezen.

Én ugyanúgy csinálok és választók össze kettő kutyát mint egy tenyésztő mégis szaporító vagyok a tk miatt,és aki azt mondja hogy a tenyésztő nem nem éri meg az egy barom!

Én ugyanazzal a kiadással felé annyiért adom a kicsiket mégis több a bevétel mint a kiadással! Erről ennyit.

Van szaporító és szaporító közt is különbség.

2016. nov. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

9-es, a hozzászólásod egészen könnyekig meghatott. Csodálatos lehet nálad kutyának lenni.

Nem győztél meg, nem vennék tőled kutyát :)

Senki nem mondta, hogy minden szaporító egyforma.

2016. nov. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!