Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A híres kutyák között a...

A híres kutyák között a keverékek vagy a fajtatiszták vannak többen?

Figyelt kérdés

Híres kutya alatt értem azokat a kutyákat, akik nagy dolgokat tettek az emberekért, a mentő kutyákat, Baltót, Kántort, Mancsot, Emmát stb.

Például Baltó sem volt husky, vagy malamut, csak valami északi keverék, Kántor is keverék volt. Mancs fajtatisztának tűnt, de hát az nem sokat jelent. A mentőkutyák többnyire labik, de rengeteg keverék is van köztük, ahogy elnézem.


Nem szeretnék ellenérzéseket kiváltan ezzel a kérdéssel, inkább keverék párti vagyok, de egyáltalán nem vagyok elfogult, és hogyha anyagilag megengedhetném magamnak biztos tartanék fajtatiszta kutyákat IS, minden hátrányukkal előnyükkel együtt.


Szóval csak érdekelne, hogy milyen az arány a híres kutyák között.


2010. ápr. 30. 09:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Számold meg őket... -.-" Most komolyan miért kell mindig görcsösen keresni valamit amiben a keverékek jobbak? Semmiben sem jobbak, egyszerűen csak mások! Mint hogy az egyik szín sem jobb a másiknál, csak más, hogy mindenkinek legyen olyan ami tetszik... Annyira szánalmas... Senkit nem érdekel hogy milyen kutyád van, ezt a keverékesek hiszik hogy mindenki lenézi őket és igazolást keresnek hogy nekik van igazuk. Ha több is a hősök között a keverék az csak azért van, mert régen még nem különültek így el a fajták és nem másra használták őket.
2010. ápr. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Ha rossz a feltetelezesem, akkor mar elore elnezest kerek, nem akarom azt a gyanut kelteni, hogy bunko vagyok, de van egy olyan erzesem, hogy azert foglalkoztat ez a kerdes, mert kivancsi vagy ra, hogy a fajtatisztaknak vagy a keverekeknek vannak jobb adottsagaik, esetleg tisztabb szivuk.

Ha tevedek, akkor ne haragudj, de ha jol erzem, akkor nyugodtan elmondhatom, hogy keverek es fajtatiszta kozott nincs kulonbseg. Az egyetlen kulonbseg az, hogy az egyiket elfogadtak fajtatisztanak, a masikat pedig nem, mivel sokkal kevesbe nepszeru. A fajtatiszta kutyak is keverekek (voltak addig, amig fajtatisztanak nem lettek nyilvanitva). Minden fajtatiszta kutyanal altalaban megemlitik, hogy szaz evekkel ezelott melyik kutyakbol jott letre, aztan annyira nepszeru lett, hogy elkezdtek tenyeszteni.

A keverekek genetikailag valamivel egeszsegesebbek, mivel a fajtatisztaknal egy kis beltenyesztesrol lehet beszelni, de ha egy jo tenyesztonel veszi az ember, akkor ez a beltenyesztesbol kifolyo problema a minimumra csokken.

Mas kulonbseg nincs a ket tipusu kutya kozott, habar az emberek szeretik bekepzelni, hogy van. A keverekesek a fajtatisztasokat szidjak es forditva.

Ha nem ezert vagy kivancsi a fent feltett kerdesre, akkor ne haragudj, nem tudom a valaszt.

2010. ápr. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%
Azért utolsó nem csak ennyi különbség van a fajták között. Valóban több fajta kutyából jöttek régen létre de már sok ideje csak ugyanazokkal pároztatják őket és ezért egy fajta. A keverékek pedig egyszeri találkozásból jönnek össze és nincsenek hasonló külső vagy belső tulajdonságaik csak véletlenül. Azért ez elég nagy különbség. Amitől egyik sem lesz jobb de azért nem egyformák.
2010. ápr. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom miért vagytok bunkók a kérdezővel, serintem semmi rossz indulat, vagy menőzés nem volt a kérdésében.. Persze kedves első válaszoló, te biztos jobban tudod ezt.. Amúgy a választ nem tudom, de engem is érdekelne :) És mielőtt beszólna valaki h én is csak a keverékemmel akarok menőzni, elmondanám hogy fajtatiszta kutyám van, de én NEM TESZEK KÜLÖNBSÉGET fajtatiszta és keverék között mivel mindkettő egy faj és imádni valóak! :)
2010. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%
Első vagyok én sem teszek, de akkor is fajtatiszta kutyám van és elegem van az állandó sznobozásból meg leszólásból csak azért mert a keverékesek paranoiásak és már ott lenézést látnak ahol nincs ezért inkább támadnak... Ha a kérdező sem tenne akkor vajon miért is érdekelné egy ilyen kérdés? Tisztán kilátszik a válaszából hogy azért kiváncsi rá, mert reméli hogy ebben jobbak a keverékek. Különben miért kezde el sorolni hogy Mancs meg Balto meg stb miért is nem fajtatiszta?
2010. ápr. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem szimplán paranoiás vagy, kedves utolsó és egyben első válaszoló! Én semmi ilyet nem érzek a kérdésben, pedig nekem mondom fajtatiszta kutyám van.. És engem is érdekel rá a válasz és nem azért mert "huh mi lesz ha a keverék győz" stb. Hanem mert érdekel.. Nem tudom miért látsz a kérdésbe olyan dolgokat amik nincsenek is benne?! :D
2010. ápr. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%

Pedig benne van. Nem mondtad: mégis miért érdekelné ez az embert? Inkább már az hogy milyen híres utyák vannak. De az kit érdekel hogy milyen fajta? Azt úgyis megtudja ha már a nevét ismeri...

És én látom bele? Miért nem azt kezdte el magyarázni hogy ez meg az fajtatiszta volt? Érdekes más i belelátta nem csak én. Biztos én vagyok a hülye hogy elegem van abból hogy ilyenekkel foglalkoznak...

2010. ápr. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom engem is érdekel, vagy akkor én vagyok a hülye? xD Sztem már túlreagálod..
2010. ápr. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
És mitől lesz jobb ha megtudod hogy 55,234567 % a keverék a hős kutyák között?
2010. ápr. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
33%
Semmivel.. Épp ez az h csak szimplán érdekel, kíváncsi vagyok.
2010. ápr. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!