Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyszer megtámadott egy...

Egyszer megtámadott egy kutya, még mindig félek a kutyáktól, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Anno, olyan 6-7 éves koromban egy kutya megharapott. Borzasztó emlék. Még mindig előttem van, amint bekapja a kezemet, és odébb rángat. Azóta félek a kutyáktól, pedig már 19 éves vagyok. A saját kutyámtól nem félek, de sok ismeretlen kutyától tartok, ami borzasztó. Nem tudom, hogyan lehetne ezen segíteni. Van valami tippetek?

2016. nov. 27. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is féltem a kutyáktól, de nekem segített, amikor lett egy sajátom (az elején még tőle is tartottam, mert felnőtt kutyaként került hozzám menhelyről, de kiérdemelte a bizalmat és mostmár a szájába is beledugnám a torkom akár)
2016. nov. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát, rajtam nem segít a saját kutya sem. :/ Tőle ugyan nem félek, de az ismeretlen kutyáktól továbbra is tartok.
2016. nov. 27. 14:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hordjál magaddal gázsprayt, az biztonságot ad. Illetve sétáljatok sokat a kutyusoddal, menjetek el egy kutyasuliba, ahol látni fogod, hogy a többi kutya is olyan kedves és jámbor, mint a tiéd.
2016. nov. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gyerekek alapból kiválthatnak kutyából támadást. Ugyanaz a kutya, aki rátámad egy 6-7 évesre, valószínűleg simán pitizne egy 19 évesnek. Én nagy kutyás vagyok, még terhesen is simán fogtam utcán kóbor kutyát és mivel már nem először kaptam el a grabancát, chip alapján már vittem őt haza, hát hazavittem terhesen is. Viszont mióta gyerekem van, én is félek a kutyáktól. Mivel tudom, hogy sok kutya nem jól reagál idegen gyerekre. Ugyanúgy félek az utcán a gyerekkel sétálva, mint ha a kutyáimmal sétálok, olyankor tényleg félek ha kutyával találkozom. Pedig amúgy meg vérzik a szívem minden utcán szaladgáló négylábúért, ugyanannyira nincs ott helyük, mint egy kisgyereknek. És ráadásul az idegesít, hogy tudom,hogy megérezhetik rajtam ha félek, és ezzel még nagyobb érdeklődésre tarthatok számot, de sajnos valóban félek ha gyerekkel vagyok vagy kutyával.
2016. nov. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nálam sem nagyon segített a saját kutya. tőle meg még pár ismerős kutyájától nem félek (ha már ott vagyok, de egyedül a mai napig nem megyek be), de a többitől igen.

hiába töltök a sajátommal nagyon sok időt, ha idegen kutyát látok az utcán szinte lépni sem tudok...

2016. nov. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem nincs saját kutyám, de én is nagyon félek töluk, egyszer ekem ugrott egy olyan kutya akitöl alapjában féltem,de aztán elmondták, hogy nem bánt és mire lassan már nem tartottam töle és kezdtem érezni, hogy bizok bennuk, nekem ugrott és bár nem folyt a vérem se épp csak a nyoma maradt ott, sajnos teljesen tönkretette ez a kutyák iránti bizalmamat, mostmár minden kutyától félek. Nem vagy egyedul.
2020. okt. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!