Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam ezeket meg a...

Hogyan tanítsam ezeket meg a Borer Collie-mnak?

Figyelt kérdés

Ezek kellenének, hogy hogyan,milyen módszerrel tudnám ezekre megtanítani: ül,fekszik,pacsi,marad

És ha valaki tud egy-egy érdekes feladatot, akkor kérem azt is írja le

:))


2016. nov. 28. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Off: ha a legalapabb dolgokra sem tudod megtanítani akkor miért egy ilyen nehéz kutyát választottál akinek mindene a tanulás és munka?
2016. nov. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
2 honapos!
2016. nov. 28. 21:29
 3/13 anonim ***** válasza:
és?
2016. nov. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
48%

Nem értem miért kell mindig kötekedni... Ha nem tudsz normálisan válaszolni inkább ne írj semmit.

Egyébként szerintem úgy, ahogyan általában szokták. Jutalmazd meg ha jól csinált valamit, jobbannem tudok segíteni. :/ :)

2016. nov. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Az én staffordomnak így tanítottam ezeket:


Ül:

Fogsz valami kis kaját amit szeret, NE tápot és NE kutya jutalomfalatot, egy kisebb sajtot, valami húst, szalámit, akármit. Megfogod, odarakod az orrához, és utána szépen lassan a háta mögé viszed, úgy, hogy kövesse a szemével, és így le fog ülni. Ha leül mondd neki hogy "ül" vagy ilyesmi és utána add neki oda a kaját.


Pacsinál ugyanez, megmutatod neki a kaját, megszagoltatod vele, utána megemeled a tappancsát, berakod a tiédbe, odaadod neki a valamit, és vica versa.


Csak ezekben tudtam segíteni, ha esetleg tudsz angolul (nem kötelező, csak ajánlott) Akkor ezt a videót tudom ajánlani: https://www.youtube.com/watch?v=ENcl04S6tio

2016. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

tényleg könnyebb regisztrálni és kérdést írni, minthogy beírni két szót a google-be/youtube-ba?

pl itt az ül: https://www.youtube.com/watch?v=52IQVDORCc0


egyéb érdekes, fun trükkök: https://www.youtube.com/watch?v=q8FfNQ_E0l0

2016. nov. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A bc nem első kutyának való. Ha tanítani sem tudod ilyen alap feladatokra, sajnos nagyon nagy az esélye, hogy nem fogsz boldogulni a nevelésével sem. Márpedig borzalmas látni egy neveletlen, kontrollálhatatlan, a gazdához nem kötődő bordert. Márpedig egyre több ilyen van.

Kérdező, menj el egy jó kutyaiskolába és járj oda rendszeresen legalább a kamasz kora végéig.

2016. nov. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

De miért nem írod be google-be? 600 oldal van ezzel kapcsolatban.


Úgy bírom, az emberek rákeresnek, hogy "okos kutya", kidobja a Bordert és kész, nekem ilyen kell. Keress rá és olvass utána sokat, mert olyan kölyköt vettél, akinek kell a folyamatos agymunka és az bizony erős kezet kíván. Nekem egy szimpla mentett keverékem van és tele van a tököm azzal, hogy kiviszem kutyák közé és tele van minden neveletlen borderekkel (meg vizslákkal). Aztán meg leszel sértődve, ha rongál majd a kutyád, meg valamelyik másik kutya megtépi majd, mert úgy tele lesz energiával a kutyád, hogy nem kopik le a jelzések ellenére sem.

2016. nov. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én se értem, hogy miért kell mindig kötekedni... :(

Körülbelül 1 éve regisztráltam a "gyakorikérdések"- re és nincs olyan kérdésem, amire ha ránézek nem szomorodom el. Nagyon meg szeretném érteni az embereket. Egyszerűen akármilyen oldalról is közelítem meg, nem értem, hogy miért kell az embereknek mindig belekötniük a másik emberbe..

Lehet, hogy egy titkos angyal vagyok(bár nem vagyok az) de nekem nagyon jól esik, ha egy kérdésre rendes választ kap a kérdező. Lehet, hogy egyedül én vagyok azon az állásponton, hogy sokkal jobban esik az embernek a kedves válasz, mint a rosszindulatú..

Nekem betelt a pohár!


Ja és amúgy igen én tévesztettem el a kérdést, mert azt írtam volna, hogy "Hogyan tanítsam meg ezeket LEGKÖNNYEBBEN a Border Collie-nak?"

De akkor sem kéne kifigurázni az embert, lelki bántalmazást tenni az emberre, ha egy kicsit se ismerjük.. :'(

Ja és köszi mindenkinek, sikeresen elrontottárok a kedd estémet! Grat!

2016. nov. 29. 21:48
 10/13 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Minden rossz indulat nélkül az írásod alapján még kisgyerek lehet, ha pedig ez igaz, kérj segítsét a szüleidtől.

De senki nem írt neked rossz szándélból. Épp ellenkezőleg, mindenki félti a kutyádat. Hogy ezek a reális aggályok nem egyeznek a te lelki világoddal és nem csak dicséretet kaptál? Ez van, de ahelyett, hogy ezen megsértődnél, inkább tanulj belőlük és fogadd meg a tanácsokat.

2016. dec. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!