Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam ezeket meg a...

Hogyan tanítsam ezeket meg a Borer Collie-mnak?

Figyelt kérdés

Ezek kellenének, hogy hogyan,milyen módszerrel tudnám ezekre megtanítani: ül,fekszik,pacsi,marad

És ha valaki tud egy-egy érdekes feladatot, akkor kérem azt is írja le

:))


2016. nov. 28. 21:26
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Úgy bírom, az emberek rákeresnek, hogy "okos kutya", kidobja a Bordert és kész, nekem ilyen kell.

Csak úgy mondom, hogy 3 éve minden nap 1-2 OLDALT olvastam róluk MINDEN EGYES NAP....

2016. dec. 1. 18:44
 12/13 anonim ***** válasza:

úgy látszik nem eleget. És egyébként is az elméleti tapasztalat lófaxt sem ér. a kutya nem fog várni rád míg kitalálod mit is kell csinálnod. És nem is úgy fog reagálni a hogy a nagy könyvben meg van írva. Én is rengeteget olvastam a kutyám fajtájától mielőtt megvettem mégis olyan akadályokba ütköztem (nem az ül/fekszik megtanítása :)) ) amikbe előtte bele sem gondoltam. Van egy jó kis oldal: [link]


itt sok trükk és tanács van. Ha még ez sem elég akkor vidd kutyaiskolába mielőtt szökni kezd és totál elcseszed. Egyébként készülj fel hogy legalább 15 évig minden héten új trükköket kell majd tanítanod neki szóval húzz bele, vagy csak add be egy menhelyre ahogy elég sokan csinálják mostanában.

2016. dec. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kicsit későn válaszolok és bocsi az offért, de amúgy tényleg, ha valaki valamit kérdez miért kell leoltani? Akkor őt helyre kell tenni, tanácsokat adni, bátorítani, hogy tanít egyáltalán valamit a kutyájának és később egyre jobbak lesznek, az abszolút 0-ról indultak is. Segítsük már egymást!


Amúgy tapasztalatból mondom ezeket, nekem is borderem van, én sem értettem túl sokat ehhez a fajtához, de utána néztem a fajtának több órát gép előtt ülve, kutyasuliba járunk, a tenyésztőnk is segített. Most már rengeteg trükköt tud és egy 2 hónapos kutyától mit vár el még az ember? Az enyém is ugyanígy kezdte el, most összeszámoltam, több mint 150 trükköt tud és ezeknek a kombinációit, dog dancing versenyekre járunk, agility-zünk vele, frizbizünk. imád labdázni, kutyás találkozókra meyünk, egy teljesen boldog és kiegyensúlyozott kutyát kaptam. Mindezt 2 év alatt és a 0-ról kezdtük. (16/L)


Ül: Végy egy marék jutalomfalatot a kezedbe és hagyd, hogy megszaglássza, ezután kövesse a kezedet, amerre csak húzod előtte akár a földön vagy a levegőbe, ezt hívják MEGVEZETÉSnek, és így helyezd a feje és az orra fölé a kezed, hogy ha el akarja érni a jutalmat, ahhoz le kell ülnie. Próbáld meg minél jobban hátrafelé "tolni" a kutyát és minél jobban a feje fölé helyezni a jutalmat. Ha bármi ülésre hajlamos mozdulatot csinál, jutalmazd. Először lehet, hogy nem fog egyből leülni. de ha kicsit berogyik, már mehet a kaja.


Fekszik: Ugyanúgy, ahogy az ült, megvezetéssel, kezd el lassan-lassan az ültetésből a mellkasa mellett egyre lejjebb és lejjebb húzni az orránál vezetve a jutalommal, ha itt is a mellső része közelít a talaj felé, jutalom, próbálj meg minél lejjebb menni vele, végül le fog feküdni.


Marad: Legegyszerűbb, ha előtte felveszi az ÜL pozíciót, és abból kiindulva eltávolodsz tőle, mindig mondod, hogy marad és lassan egyszerre csak 1 lépést teszel a kutya felé fordulva hátra, és ha megy akkor 2-őt is, és mindig jutalmazol. Ezt további lépésekkel megtoldod fokozatosan, majd megpróbálod, úgy, hogy elfordulsz tőle és teszel 1-2 lépést előre, visszafordulsz felé, és ha ott maradt jutalom. Ezt a távot lehet növelni, az időtartammal együtt. Az időt fokozatosan lehet nyújtani. Először 1 mp-ig, aztán 2, 3, és fél percig talán mg tud maradni egy helyben, többre nem lesz szükség


Pacsi: én megfogtam és a kezemmel felemeltem a lábát, de nem így kéne tanítani, biztos van más módja is, de én így csináltam, felemeltem, mondtam, hogy PACSI, felemeltem a lábát és jutalmaztam. Egy idő után már rájött, hogy neki kéne felemelni, és nem is olyan magasra mint a kezem volt, de el kezdte emelgetni, mindig kapott jutalmat és egyre magasabbra és magasabbra emelte, bátorításnak mindig a mancsa alá nyúltam ha túl alacsonyan emelte a lábát, és ott megfogtam, jutalmaztam.


Remélem tudtam segíteni, és még egyszer mondanám, ne egymás ellen legyünk, hanem segítsük egymást, hogy jobbak legyünk és elmondhassuk magunkról, hogy segítettünk másoknak! ;)

2016. dec. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!