Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azokat kérdem, akiknek van...

Azokat kérdem, akiknek van fűthető kutyaházuk. Mondanának egy pár szót róla?

Figyelt kérdés

Ha valaki csinált vagy csináltatott ilyet, akkor érdekelne hogy milyen módon kivitelezte? Magának csinálta, vagy szakember által? Pesti vagy vidéki viszonylat (esetleg ajánlás is érdekelne)?

Milyen anyagokból készült, milyen szigeteléssel, milyen fűtési móddal, időzítőkapcsoló van-e illetve magának a háznak a "padlója" (puha, kemény, fa, csempe stb.)? Illetve hogy használat esetén milyen rezsiköltséggel kell számolni? Igazából minden részlet érdekelne, ha valaki tudna felvilágosítással szolgálni, annak nagyon hálás lennék.

Igazából csak érdeklődöm, mert ha kutya tartására kerülne sor a távoli jövőben, olyan kennelt szeretnék a blökinek, ami minden igényét kielégíti (télen és nyáron egyaránt).


2016. dec. 2. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tudok egész biztosan, hogy 100% hogy nem a padlóba kell tenni a fűtést!!!
2016. dec. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én úgy láttam hogy vagy kábeles, vagy paneles megoldás volt (infra fűtés természetesen) ami a ház oldalára volt szerelve. Eszembe nem jutna a padlófűtés. :)
2016. dec. 2. 17:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát csak mert kérdezted miből van a "padlója" gondoltam azért kérdezed.

De attól izületi gyulladást kap.


Meg túl meleg se kell neki, mert különben megfázik kint.


Én ha csinálnám, (mert biztos összebarkácsolnám otthon, hasonlót már csináltam)

Akkor először is úgy kezdeném, hogy levehető tetejű kutya ólat csinálnék.

Hogy utána bármi mást könnyen lehessen szerelni.


A fűtést úgy csinálnám meg, hogy ilyen lapos terráriumfűtőt rárögzítenék valami perforált lemezre, ami strapabíró is, és a hőt is átengedi, meg leadja.

Ezt betenném belülre, természetesen a lemez a kutya felé, a fűtőtest a kutyaház oldala felé.

A kutyaház oldala, és a fűtőtest közé esetleg tennék egy olcsó hőtükör fóliát, hogy ne kifelé fűtsön.


És direktbe bekötném, a vezetéket beltérben dugnám be, kint nem lenne kapcsolhatóság.

Az időkapcsoló én lennék, de ez kb úgy nézne ki, hogy amikor úgy áll az idő, hogy bereccsent a tél, bekapcsolnám, tavasszal meg kikapcsolnám.

Szerintem az infra túl erős, és túl sokat fogyaszt. Meg 1 ponton melegít.


Úgy kell kalkulálni, hogy a kutya a saját testével is fűti a házat, és azzal együtt se legyen több 5-10 foknál, vagy ha nagyon hideg van, akkor 0-5 foknál.

Nem jó, ha túl nagy a különbség.


Ha folyamatosan kint van tartva, (és alapvetően kint tartható fajta, tehát legalább közepes méretű, és több rétegű szőrű)

akkor ahogy jön a hideg, fokozatosan felkészül rá, ráadásul sokkal jobban szigetelt élőlények, mint pl egy ember.


Én is fűthetőre csinálnám, de nem szabad túlzásba vinni.


Ja, és az ajtaja elé kell valami szélfogó, amitől be tud menni, de nem tudja szétrágni, lenyelni.

(Mert nekem a műanyag fóliát szétrágta.)

2016. dec. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az egyik legjobban megtervezett kutyaólat, amit csináltam, azt az egészet rétegelt lemezből csináltam.

Szeretek vele dolgozni, nagyon strapabíró.

Csak drága egy kicsit.

De megúntam, hogy hulladék lecekből csinálom, úgyhogy csináltam egyet rétegelt lemezből.

Az alja is abból van.

Másfél centi vastagból, és brutál sok sarokvassal van összecsavarozva. :D

Lett vagy egy tonna. :)

És egy rossz raklapon van rajta.

2016. dec. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, kimaradt a lényeg, csak azért írtam, mert kérdezted miből van az alja, de a legjobb a rétegelt lemezben hogy bazi nagy lapokban árulják, az egészet meg kell venni,

viszont ha nagyon gondosan előre megtervezed a méreteket, (oldalvastagságot beleszámítva!) akkor eleve úgy tudod megvenni, hogy olyan darabokban, amire szükséged van, mert lapszabászatban szépen felvágják.


Otthon meg előfúrod, és összecsavarozod.

2016. dec. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!