Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtájú kutyát a...

Milyen fajtájú kutyát a legérdemesebb betanítani a szarvasgomba kutatásra?

Figyelt kérdés

2016. dec. 2. 18:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Vérebek, kopók, vizslák, de láttam már olyat aki labradorral dolgozott.
2016. dec. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Mansikka válasza:
? És hol fogsz gombát keresni??? Szarvasgomba igen ritka és nagyon kevés helyen van nálunk. Amúgy szerintem szinte bármilyen kutya jó, keverék is akár, tanítás kérdése az egész. Persze vannak olyan fajták, amiknek jobb a szaglásuk és ezek köztudottan a vérebek, kopók, nekik sokkal több szaglóreceptoruk van, mint a többi fajtának.
2016. dec. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Labrador,Lagotto Romagnolo ezek a legjobbak szerintem.
2016. dec. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 hosaxx válasza:
0%
A legalkalmasabb kutyafajta gombakeresésre a verdteli.
2016. dec. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy ahhoz hogy a kutya megtanuljon keresni, igen sok szarvasgomba fog kelleni amivel majd gyakoroltok?
2016. dec. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen kutya jó, ami imád fáradhatatlanul labdázni, még menhelyi keverék is. Nekem például magyar fajta terelőkutyáim vannak, még az egyik oktató is megpróbált lebeszélni, mondván, hogy sokan belebuktak ebbe a fajtába, mert hiába az agility, dog dancing egyik legjobbja, a gombászást túl hamar megunja, túl "okos" ehhez a monoton munkához. Lehet, hogy így van, mindenesetre nekem a kutyák már adottak voltak ekkor, mikor a tanfolyamot csináltam. Tényleg csak az egyik kutyánk vált be (a másikat jobban érdekli az erdőben a vadcsapás és egerek szaga, ő tulajdonképpen csak egy jót sétál velünk, és nem érti még mindig, hogy miért kap annyi nasit a társa), de ő, a másik nagyon ügyes, igaz, kicsit "bolond" is, megszállott feladatmániás. A meglévő kutyáiddal (külön-külön) játssz játékeldugósdit, otthon, az udvaron, és kint a szabadban is. Fontos a motiváció, mert a gombászás is játék a kutyának. Jutalomfalat formájában, vagy a megtalált játékkal, esetleg egy külön labdával, ronggyal, de ezeket váltva is lehet, én úgy csináltam. Fokozatosan növelve az időt, mindig akkor abbahagyva, amikor még lelkesen játszana. Amelyik nem unja ezt a játékot, az valószínűleg jó lesz gombászni is. A gombázásra tanítás nagyjából ugyanez, csak már szaggal, és arra tanítani, hogy adja át a "zsákmányt", ne pörögje magát túl, mert szétkaparhatja a gombát. A legjobb kutyák csak jelzik a helyet pl. egy kis kaparással, és leülve/feküdve várnak. Gombát szagmintára majd ad neked az egyesület, ahol a tanfolyamot végzed, vagy elirányít egy tagjához, aki a közeledben lakik.
2016. dec. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!