Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így jó neki? Most nem fog...

Ez így jó neki? Most nem fog zaklatni?

Figyelt kérdés

Van egy jack russel keverékem kb öt kiló. Nappal kinnt van, néha behozzuk melegedni. Este tízkor behozzuk, bemegy a szobakennelébe és alszik. De csak hajnali négyig. Utána felkel és mindenkit zaklat azzal hogy nyüszít. Most vettem neki egy 2x1x0,40 cms ketrecet ahol ellehet éjszaka. Szerintetek mért kel fel éjszaka? Lehet azért mert kankutya és nem tudja nyalogatni a vmijét? Most még egy kisebb ketrecben alszik. Oda is rakok be neki vizet, rágcsát. A ronggyát mindig felgyűri és a műanyagon alszik. Az új ketrecbe berakok egy általam varrt párnát, vizet, rágcsát. Ott sétálni is tud majd.

A válaszod előre is kőszi. Ha van kérdés még amit nem írtam le, írjatok!:)


2016. dec. 3. 10:26
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem engedhetem le pórázról. A séta úgy néz ki hogy fél utca láb mellett, aztán szaglászhat. Reggel húsz perc, este negyven kb. De az esti általában roller mellett futtatás.
2016. dec. 3. 17:04
 12/19 anonim ***** válasza:

Ha nem engedheted le pórázról, úgy az életben nem fárad el az a kutya rendesen. Gondolom, nem behívható?

Ez esetben ezt meg kellene tanulni, hogy el lehessen engedni. Szüksége lenne más kutyákkal való szabad játékra is, abban is remekül elfárad.

Kutyasuli, behívás megtanítása a javaslatom.

2016. dec. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Azért nem engedhetem le pórázról mert nem behívható. Igen. De nem mert szar gazda vagyok, hanem mert süket a kutya. Karácsonyra kapok egy rezgő nyakörvet, mert 12 évesen nincs keresetem amiből vehetnék neki. Az összes pénzem a kezdő felszereléseire ment el. És tudom nem kellett volna elvállalni ha tudom hogy süket. De nem tudtam, és egy forgalmas út mellől szedtük fel, huszonkét kullanccsal. Karácsony után megkezdem a kiképzését.
2016. dec. 3. 20:10
 14/19 A kérdező kommentje:
Három kutyás ismerésünk van akihez be szoktuk vinni az ebet játszani.
2016. dec. 3. 20:12
 15/19 anonim ***** válasza:
Napi összesen 60 perc nagy kevés egy Jack Russelnek. Munkakutya, minimum 2-3 óra alapos fizikai és szellemi lefárasztas. Hiába kicsi, nem öleb. Kb olyan mozgásigénye van, mint egy border collie-nak.
2016. dec. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egy kicsikét többe foglalkozni, sétálni vele, ez így kevés neki.
2016. dec. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Húha, ha süket, akkor az nehezebb dió tényleg. De nem lehetetlen, menni fog a rezgőssel és sulival. Nagyon ügyes vagy, ha tényleg 12 éves vagy, le a kalappal. :)

Próbálj vele többet futni, bicaj mellett futtatni egy kicsit, földúton, ha van ilyen lehetőségetek. Meg kézjelekkel mindenféle trükköket tanítani, agyilag is fárasztja.

2016. dec. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Most az lett, hogy amint felébred kiszedem és felviszem magamhoz a magasított ágyamra. Kb két méter magas ezért is féltem hogy leugrik, de szerencsére kidől egyből.

Köszi a válaszokat!

Trükköket tud: ül, fekszik, pacsi(jobb,bal), pitizz, ha leteszem az öklöm benne a falattal kaparnia kell hogy odaadjam, ha odatartom a karom ráteszi a mancsait. Minden nap kétszer végigveszem vele ezeket az elég? Vagy 2x2 kéne végigvennem vele?

Csak kicsit tartozik ide de mennyi súlyt tudnék vele húzatni hogy jobban fáradjon? Arra gondoltam hogy egy ilyen gyerek gördeszkát ami műanyag utánakötök. Persze rendes hámmal. Kínzás lenne?

2016. dec. 4. 19:36
 19/19 anonim ***** válasza:

A súlyhúzáshoz én nem értek, de majd talán valaki megválaszolja.

Tanítgasd új trükkökre is, ne legyen unalmas, hogy csak a már jól ismerteket gyakorolja.

2016. dec. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!