Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám hisztizik, vagy...

A kutyám hisztizik, vagy allergiás? Vagy mindkettő?

Figyelt kérdés

Na szóval, a kutyám most volt másodszor kozmetikába, és először allergiás lett, nyalta, meg rágcsálta a hasát, ahol nincs szőr, elvittem orvoshoz kapott injekciót és rendbe jött.

Tegnap megint elvittem, és más, gyógysamponnal fürdette. Hazahoztam rátettem egy Kiltix bolhanyakörvet, amit még tél előtt is használt (mármint ezt a fajtát, ez új volt) és megint őrülten nyalogatni kezdte magát, és húzta-vonta a fejét, hogy szedjem le róla. Gondoltam biztos zavarja, hogy most kettő van rajta, a rendes és a bolha, ezért levettem a rendeset. Eszembe jutott, hogy viszont azzal a szerrel befújta, hogy szétálljon a szőre, akkor biztos arra allergiás. Csak nem múltak a tünetek, ezért megfürdettem. Sokkal jobban lett. Vissza akartam tenni a bolhanyakörvet, és elrohant, elbújt. Azért én rátettem, de annyira ideges lettem, hogy tolta magát a földön, hogy lefeküdt, nem mozdult, meghogy úgy lihegett, mint aki egy maratont futott volna le, hogy levettem. Mondom jó, hagyom egy pár napig, hogy kipihenje a kozmetikát, meg mindent. Erre vissza akarom tenni a rendes nyakörvét, de most azt sem hajlandó elviselni magát, hiába hagyom rajta nem érek el vele semmit.

Próbáltam hámra is szoktatni, azt sem szokta meg soha. Mondják hoigy egy-két nap és renbe lesz, na de ő nem. Mikor műtve volt egy hétig vlt rajta a gallér, és sosem szokta meg. Ha most megutálta, fél a rendes nyakörvtől azt sem fogja soha többet elviselni.

A kérdésem kettős lenne, melyik lehetett a gond, a bolhanyakörv vagy a kozmetikus?

A másik pedig, hogy ha a bolha miatt, most fél az összes nyakörvtől, akkor mit tegyek? Most annyira haragszik rám, hogy nem jön a közelembe, nem hallgat rám, pedig eddig akárhova mentem a nyomomban volt, én voltam A gazdi. Segítsetek, mert nagyon tanácstalan vagyok.


Bocsi, hogy hosszú lett, de remélem elolvasátok, és tudtok mondani valamit. Nagyon hálás lennék.


Jah, és ha Kispest környékén valakinek kellene egy napja kibonott Kiltix nyakörv jó áron, szóljon :)


2010. máj. 1. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy egy kutya hisztizne. Összeköti a nyakörvet a viszketéssel, ezért nem tudsz most másik nyakörvet sem rárakni. Hagyd mig megnyugszik, utána próbálkozz.

Lehet, hogy többféle allergiája is van, és samponra és a nyakörvben lévő anyagra is allergiás. Ha nagyon utálja a nyakörvet, akkor próbáld meg összekötni a sétával, vagyis csak akkor add rá. Lehet, hogy igy sikerül.

2010. máj. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez jó ötlet. Bár az a baj, hogy nálam van a póráz, de legtöbbször el van engedve, és ha húzza-vonja magát, nem biztos, hogy összeköti a sétát a nyakörvvel.


És ha már azt a fajta bolhanyakörvet használta, akkor azóta kialakulhatott rá allergia?

2010. máj. 1. 18:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem bármikor kialakulhat allergia, ugyanúgy mint az embereknél. De az is lehet, hogy csak egyszerre a sampon, meg a nyakörv volt neki sok. Az én kutyám is mindig vakaródzik kozmetika után, de szerencsére neki nem olyan vészes, egy-két nap alatt elmúlik.
2010. máj. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szia!


Nos a gallért szerintem nincs is olyan kutya aki megszokná..

Én sem hiszem h hisztizne, de legközelebb próbáld meg egy másik kozmetikushoz vinni.

Ha raknád rá a sima nyakörvet, adj közben neki jutalom falatot, és dicsérgesd, h megint pozitív dologgal köthesd össze.

Vegyél neki pl. exspot spotont, az én kutyusomnak pár óra múlva viszket csak, meg enyhén pár napig, de nem marja ki a bőrét mint az advantix.

2010. máj. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Okés, köszönöm!

Megpróbálom, de az a baj, hogy annyira kiborít, hogy pl mostis semmi baja nem volt már velem reggelre, játszott velem, kergetőztünk, ugatott, aztán meglátta a kezemben a nyakörvet, behúzta fülét-farkát és összekucorodott a fürdőben. Rátettem, és már hívásra sem jön, rosszkedvű. Megpróbálkozom a jutifalattal, de úgyérzem nem lesz hatásos. Sőt, el sem fogja fogadni. Akkor mi legyen? Ha lemegyünk sétálni akkoris lehorgasztott fejjel megy, a farka is lekonyul a hátáról, kb 30 méterrel előttem rohan és semmi de semmi nem érdekli. Se kutya se juti. Vagy lent el is vonja vmi a figyelmét, fent kezdi előről. És tudom, hogy csak úgy nem fogja megszokni. Ha csak ráteszem és hagyom, nem lesz eredményes. Annyira biztos vagyok benne. És az a baj, hogy amúgy mindenben következetes vagyok vele, de ezt nem bírom végigcsinálni. Valaki vigye el egy hétre, és oldja meg, mert nekem nem megy.

2010. máj. 2. 10:27
 6/12 anonim ***** válasza:
Nincs egy apró seb vagy horzsolás a testén? Mert akkor a bolha nyakörv eszeveszetten csíp. Az enyém akkor csinálta ezt, mint tiéd, mikor föltettem rá a bolha nyakörvet. Később vettem észre, hogy seb volt rajta, ezért csípte. Levettem, míg be nem gyógyult. És hogy ne dörzsölje a sebet a nyakán a rendes nyakörve sem, egy nagyon puha hámot tettem rá, ami szokatlan volt neki, de rájött, hogy ne dörzsöli, így aztán elvolt vele. Elképzelhető, hogy a kozmetikus véletlen belevágott a bőrébe a géppel vagy az ollóval, de bárhonnan származhat apró sérülés, amit alig veszel észre, de pont elég ahhoz, hogy irritálja a kutyát akár a bolhairtó, akár a sima nyakörv, akár a sampon. Nézd át alaposan, még belül a fülét is.
2010. máj. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

21.12-es vagyok.

egyelek meg, olyan aranyos vagy..én is beleőrülök ha látom szenved a kutyám.

még akkor is, ha csak"szenved".

Mi lenne, ha elvinnéd a dokitokhoz? hogy mondjon véleményt, mi lehet a baj. Allergia, vagy lát-e a bőrén valamit, vagy nem tudom.

Ha nincs semmi baj, akkor nincs mese, hagyd rajta.

Gondolj arra, h ez neki sem jó, h folyton rárakod de le is veszed mert nem tudja megszokni. A nyakörvre szüksége van, ha sétálni akar.

mikor hozod, olyan falatot adj neki, amit nem kap máskor. Nem is tudom.. húúúúúst vagy sajtot, vagy amit imád.

Emlékszem a Póráz 2 végén c. műsorban egy behívásnál pl. hotdogot kaptak a kutyusok.Elhiheted milyen eredményes volt:) a célért mindent.

Tarts ki, mert így neki se jó. Hagy rajta, és menj el otthonról. Nála szerintem már kell pár nap, h hozzászokjon.

2010. máj. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A bőrén nem látok semmit.


Hát nem lesz más választásom, mint rajtahagyni. De annyira rossz mikor látom rajta, hogy felfedezi a kezemben a nyakörvet és rögtön pánikba esik. Tudom, nincs választásom, muszáj. De olyan nehezen viselem, hogy nem csak a nyakörvet, hanem engem is utál. Ezért nem is bírom 5 percnél tovább. De összeszedem magam :)

2010. máj. 2. 17:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Téged nem utál.hidd el. inkább ezt a huzavonát. szedd csak össze magad:)az ő érdeke kisasszony:)
2010. máj. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Értettem Főnök Úr!


Vagy főnökasszony! :)

2010. máj. 2. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!