Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan működik a kutya menhely...

Hogyan működik a kutya menhelyre adása? (Nem kérek elítélést)

Figyelt kérdés

Kell fizetni a menhelynek vagy hogy működik ez?

Rám/ránk hagytak egy kutyát, de kint megfagy, bent meg nem lehet.



2016. dec. 7. 18:21
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
47%

kedves #35-ös. Az én életembe is pottyant bele kutya. Rögtön kettő kölyök. És? Nem tettem be őket menhelyre, nem árultam el őket, és nem szúrtam hátba. Ő sem tehet róla, hogy meghalt a gazdája, és nem választhat magának családot. Az meg, hogy a párodat szúrod hátba, hogy az ő családtagjának a kutyáját adnád be menhelyre, hát nem is tudom, én a helyében meggondolnám a közös jövőnket.

Ha azzal vagyok elvakult állatvédő, hogy a kérdező azzal takargatja magát, hogy de rombol és izé, képzeld el, van olyan, hogy megnevelés. Ha nem hajlandó rá, az az ő lustasága.

Én 4 kutyával élek együtt, külön-külön sulizom velük, mellette tanulok, és dolgozom. Nekem ne mondjátok, hogy nincs idő rá meg minden vackot. Etetem őket minőségien, orvoshoz megyünk ha kell, sétálunk, sportolunk és kirándulunk. Nem rinyálok, hogy nincs időm meg fáradt vagyok, holott nekem is lenne még millió dolgom. Nekem ezek után még ismeretlenbe se mondd, hogy milyen ember vagyok, szerintem én vagyok az egyik egyedüli GYK-s, aki ténylegesen foglalkozik a kutyákkal, jár menhelyre és támogatói rendezvényekre adakozni, mert vannak olyan kutyák, akiknek nem adatott meg a család meg a szeretet, ahogy a kérdezőnél is látszik, hogy felesleges neki a kutya, mert teher, amikor a kutya semmiről sem tehet. Még az ő buta fejét, hogy él. De tényleg.

Felháborító, hogy ilyenek miatt, mint a kérdező, vannak tele a menhelyek. A kutya NEM kérte hogy ti legyetek a gazdái. Nem kérte, hogy TI örököljétek. Ha így tisztelitek az elhunyt emlékét és az ő társát, hogy megválsz tőle, az a te érzelmi és értékrendi bizonyítványod.

2016. dec. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 A kérdező kommentje:

Igen, majd este 8 kor elmegyek vele kutyasuliba :) A párom sem szeretett volna kutyát mert nem fér bele az életünkbe. Ő most ért haza és most akadt ki a kutya pusztításán.

Nem kutyabarát az otthonunk.

Amugy aranyos és biztos remek kutyus, de nem érünk rá nevelni, az, hogy 12-4 órákat egyedül legyen meg neki sem jó.

2016. dec. 8. 00:33
 43/70 anonim ***** válasza:
100%
Dec. 21-22 már csak 2 hét. Addig tartsátok meg légyszi és vedd fel a kapcsolatot a német dog fajtamentéssel. Fecebookon megtalálod őket. Ilyen fiatal kutyusnak biztosan találnak jó gazdit.
2016. dec. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
100%

azt azért el kéne fogadni, ha valaki nincs oda az állatokért, nem vagyunk egyformák. a kérdező nem akart kutyát, nem tudja és nem is akarja átrendezni az életét azért, mert kérés és kérdés nélkül kapott egyet. ezért meg kell kövezni?

ettől még nem lesz rossz ember. legalább megpróbál helyet keresni neki és nem basz.arintja ki az utcára

2016. dec. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
Felveheted a magyar fajtamentéssel is a kapcsolatot, biztos van társ szervezetük odakint is. Tudnak segíteni, főleg fajtatiszta kölykök hamar elkelnek.
2016. dec. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 A kérdező kommentje:

Most jön 10-re megnézni egy csaj.

Van már két Dán dogja. Kap egy nagy kenelt, két társat. Tökéletes :)))

2016. dec. 8. 09:35
 47/70 anonim ***** válasza:
Na hála Istennek :)
2016. dec. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 A kérdező kommentje:

Maradt :/

De remélem a hétvégén összejön.

Jövőhét péntek-szombaton egyáltalám nem leszünk itthon. Addigra kell valami megoldás. Már volt pár érdeklődő, de mindenki messze volt :/

2016. dec. 8. 20:05
 49/70 anonim ***** válasza:
61%

Azért annyira nem kell félteni a kutyát a hidegtől. A természetben sincs fűtés, 10 fok már több mint luxus. Ha most nem teszed ki a hidegnek a kutyát, akkor hozzászokik a szervezete a meleghez és könnyebben megfázik majd később vagy örökre szobakutya marad!


2-3 hónapos kutyával rengeteget kellene foglalkozni. Az kevés, hogy elviszed kutyaiskolába. Az csak abban segít, hogy más kutyákkal tud kommunikálni, de a kanapét attól még ugyanúgy szét fogja szedni. A kutyaiskolában inkább a gazdit tanítják meg arra, hogy hogyan kell foglalkozni a kutyával. Ha csak elmész 1-2 alkalomra, az kb semmit sem ér.


Semmiképpen sem javasolnám, hogy megtartsd. Ha nem értesz a kutyaneveléshez, akkor egy ilyen nagytestű kutya igen nagy veszélyt jelenthet a környezetére később. Odamész a menhelyre személyesen elmondod,hogy mivan, aztán megértik,megszakad a szívük és átveszik. Jobb megoldás nincs, mert olyan menhelyet nem fogsz találni, aki hivatalosan szabad hellyel rendelkezik.

2016. dec. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
36%
Idegen kutyát saját költségén adjon panzióba? Miért a kérdező van lecseszve, amikor nem ő akarta a kutyát (aki már így is kárt okozott)? Mennyi nem normális kutyamániás van itt? Jó, hogy ne éhezzen, hogy tudja fizetni a kutyapanziót, meg tűrje el, hogy szétrombolja a házat. Mi lett ebből a világból komolyan mondom. Szánalmas, kifordult gondolkozású emberek vannak itt. És egyre többen..
2016. dec. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!