Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlanátok?

Milyen fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem Budapestre, eddig a szüleimmel laktam kertes házban és mindig volt kutyám. Most panelban lakom, és nagyon üres a lakásom egy kutya nélkül.

Napi 10-12 órát dolgozom, néha hétvégén is. Olyan kutyát keresek, ami jól elvan sokáig, egyedül is. Egyébként szeretek kirándulni, sokat sétálni, tehát jó lenne, ha a kutyám elkísérhetne, le tudnám mozgatni, csak nyilván délután, reggel be kéne érnie egy gyors dologvégző sétával. Mivel van már tapasztalatom, "keményebb" kutyusok is szóba jöhetnek, de jobban kedvelem a könnyebben kezelhető fajtákat.

Köszönöm a tippeket :)



2016. dec. 12. 16:46
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Én ezt nem értem... Ha valaki rendesen törődik a kutyájával - most tekintsünk el tőlem, ez egy példa - és naponta 3x leviszi sétálni, tanítgatja és vele alszik, de közben a kutyája kutyapelenkára van szoktatva, akkor jobb lett volna, ha nem is tart kutyát? Ez egyébként egy konkrét példa, az egyik ismerősöm így csinálta, hogy a kutyája este is tudjon pisilni, ne kelljen megvárnia az esti sétát. Akkor ő most rossz gazdi?
2016. dec. 12. 17:10
 12/23 anonim ***** válasza:

Amíg panelban voltunk, volt egy kutyás szomszédunk. Ő sem volt otthon egész nap, a kutya meg végigvonyította azt az időt. Túlzás nélkül. Akkor hagyta csak abba, amikor már megérezte, hogy érkezik a gazdi.


Egész biztos, hogy neki már komoly mentális problémái voltak a folyamatos magánytól. El is pusztult pár év után, feleannyit sem élt, mint amennyit elvileg kellett volna.


A gazdi pedig ráadásul nem hitte el, hogy az ő jólnevelt kutyuskája mekkora cirkuszt csinál a távollétében.

2016. dec. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
12-es nyilván ez nem megoldás, de valljuk be hogy ez egy szélsőséges eset. A kutyákat hozzá lehet szoktatni az egyedülléthez, szép fokozatosan.
2016. dec. 12. 17:21
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ne a kutyapelenka témán akadj fenn. Inkább azon gondolkozz el, hogy egy kutyának, mint társas lénynek nem jó napi 12 órát egyedül lenni.

Különösen, ha lakásban kell eltöltenie azt az időt. Ha kertesben laksz, és kint tudod hagyni amíg melózol, az egészen más. Na nem azért, mert akkor nem azzal töltené az idejét, hogy a gazdit várja haza, mert de. Viszont a kinti környezet nem annyira ingerszegény, mint a benti. Jobban "elvannak" kint. Önzőség azért beszerezni egy kutyát, mert üres a lakás. Aki a macskát ajánlotta, az nem gúnyból tette. Ők valóban elvannak egyedül is. Fontold meg.

2016. dec. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, tudom hogy a kommentek nem rosszindulatúak. Hidd el, én is átgondoltam és tudom, hogy a kutyák nagy részének nem tenne jót ilyen sok egyedüllét. De a kutyák is, mint az emberek, sokfélék. Az én családomban mindenkinek van kutyája, édesanyámnak, édesapámnak és a nagyszüleimnek is volt, én sajnos a sajátomat ott kellett hagynom náluk, mikor eljöttem, mert nem akartam kiszakítani a megszokott környezetéből. Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy saját szememmel láttam, mennyire különbözőek a kutyák, van, amelyik állandóan az ember sarkában van és szinte le se lehet vakarni, de van, amelyik szívesen és magától szokott elvonulni, és nem is igényli, hogy olyan sokat foglalkozzanak vele, sőt, teher lenne neki. Én ebből indultam ki, amikor eldöntöttem hogy kutyám lesz. Azért kérdeztem itt (is) rá erre, mert reméltem hogy van olyan kutya, aki nem venné tehernek, ha ennyit van egyedül. Én személy szerint ismerek is ilyen kutyát.

A macskákat viszont én nem nagyon szeretem, kutyát szeretnék. De mindenki megnyugodhat, csak olyan kutyát fogok hazahozni amelyikről tudom, hogy jól tudna alkalmazkodni az életkörülményeimhez. Ha nem találok most ilyet, akkor várok, keresgélek.

2016. dec. 12. 17:34
 16/23 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy nagyon szeretnél kutyát. Vannak már kutyanapközik pont az olyan elfoglalt gazdiknak, mint te is. Nem tudom, hogy van-e a közeledben esetleg ilyen lehetőség. Nem olcsó mulatság, de a kutyák jól érzik magukat, a gazdi meg nyugodt lehet, hogy jó helyen van a kutya.

Vagy esetleg meg lehetne bízni valakit, aki napi egyszer kiviszi pisilni és ránéz, hogy minden okés-e a kutyussal.

Biztosan jó gazdi lennél, de a 12 óra egyedüllét egy lakásban tényleg sok a kutyának.

A macska viszont teljesen jól elvan egyedül, alomba végzi a dolgát, jó az illata és aranyos :)

Nekem van kutya és macska is. A macska is ragaszkodó, nem kell sétálni vinni, keveset eszik és nagyon tiszta.

2016. dec. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
50%

Megértem az indokaidat, és azt is, hogy nem csíped annyira a macskákat, én is kutyapárti vagyok. :) Volt már jó néhány ebzet a családban, illetve nekem is van kettő. Mind olyan típus, aki folyton a nyomunkban van. Lehet, hogy van olyan kutya amelyik annyira nem igényli a társaságot, habár én még nem találkoztam ilyennel. Talán az akiták olyanok, akik nem kell a folyamatos társaság. De nem tudom egy ilyen fajta kutya mit kezdene a lakásban. Esetleg olvass utána a fajtának, vagy vedd fel a kapcsolatot egy tenyésztővel, aki szolgálhat némi infóval. Volt francia bulldogom, ő pl. egész nap heverészett elvolt magának, de nem tudom mennyire bírta volna a rendszeres egyedüllétet, mert abban az időben szinte mindig volt itthon valaki.

Menhelyi felnőtt kutyus nem jöhet szóba? Csak mert a menhelyen dolgozók jól kiismerhetik a kutyákat, tudják melyik az aki kibírna ennyi időt egyedül is akár.

2016. dec. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
49%
Akita az nincs el egyedül, nem bújós de szereti ha a gazdi a környezetében van. Elég gazdi centrikus. És mivel önálló valamivel el fogja szórakoztatni magát akár tetszik az neked akár nem.
2016. dec. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyire ismered a szomszédokat, mennyire vagytok jóban. Nekem, míg a kutyám megvolt, nem volt szívem őt arra kényszeríteni, hogy a távollétemben 9-10 órát visszatartsa a dolgát. Képes volt rá, de szerintem ez a kutyának sem boldogság. Nekem sem lenne az...

Viszont a szomszédomnak volt egy lánya, nyolcadik osztályos, rendes, kedves lányka, és megbeszéltem vele, hogy amikor az iskolából hazaér, leviszi a kutyámat délután 2 körül. Adtam neki érte heti 2 ezer forintot, amolyan zsebpénz volt ez, de szerette a kutyámat, ingyen is levitte volna, mert neki a szülei nem engedtek kutyát.

Ha esetleg ismersz olyasvalakit, aki megbízható (mert nyilván kulcsot kell adnod neki, ne egy akárki ismeretlen legyen), ez jó megoldás lenne.

Utána este mehetnél a kutyával a hosszú sétára te magad.

2016. dec. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

De amugy szerintem a ket kutya nem hulyeseg.

Nekunk is ketto van es azert csak jobban elvannak egyutt. Teny ha unatkoznak akkor azert tudnak tombolni egyutt is

2016. dec. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!