Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlanátok?

Milyen fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem Budapestre, eddig a szüleimmel laktam kertes házban és mindig volt kutyám. Most panelban lakom, és nagyon üres a lakásom egy kutya nélkül.

Napi 10-12 órát dolgozom, néha hétvégén is. Olyan kutyát keresek, ami jól elvan sokáig, egyedül is. Egyébként szeretek kirándulni, sokat sétálni, tehát jó lenne, ha a kutyám elkísérhetne, le tudnám mozgatni, csak nyilván délután, reggel be kéne érnie egy gyors dologvégző sétával. Mivel van már tapasztalatom, "keményebb" kutyusok is szóba jöhetnek, de jobban kedvelem a könnyebben kezelhető fajtákat.

Köszönöm a tippeket :)



2016. dec. 12. 16:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Sajnos ha 10-12 órát nem vagy otthon, sőt többet, ha utazol is ezenkívül a munkahelyedre-haza onnét, akkor jobb, ha nem vállalsz kutyát.

A napi 3 séta alap lenne egy lakásban élő kutyának, de ha a szobatisztaságot nem is nézzük, egyedül a lakásban ez nagyon sok neki. Várhatóak viselkedésproblémák, rombolás, ugatás, mivel sem lefárasztva nem lesz így, sem társasága nem lesz.

Értem, hogy nagyon szeretnéd, de hidd el, nem lesz jó.

A kutyapelenkához visszatérve, amelyik kutya a lakásban is végzi a dolgát, az nem szobatiszta. De tényleg nem is ez elsődleges gond, hanem az, hogy ennél sokkal több időt igényel egy kutya.

Tipp: míg egyedül élsz, és ennyi időt elvesz a munkád, addig kutyázhatnál úgy szabad napjaidon, hogy menhelyen sétáltatsz. Ha jól megismernek a menhelyen, akkor nagyobb sétákra, kirándulásokra is elvihetsz talán egy-egy arra alkalmas kutyát. Tudom, ez nem ugyanaz, de hidd el, lakásban így nem lehet normálisan megoldani a kutyatartást.

Kertes házban kinti-benti tartásban még működne is, de így nem.

2016. dec. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Sajnos 10-12 óra sok nagyon.

Két kutya meg nem fárasztja le jobban magát.

Nekünk kettő van régebben mikor az egyik kölyök volt heti 1x-2x kergetőztek a lakásban,bár akkor is itthon voltunk,idős alszik a fiatalabb rágja a játékait,rágócsontját ennyi. Többször vettük már fel kamerára (bár csak pár órát tudtunk felvenni) mit csinálhatnak. Szóval semmi extra.

Viszont annál jobban tudnak rombolni,rosszalkodni.


De ahogy kivettem az írásodból te reggel és mikor haza érsz akkor is egy gyors dologelvégzős sétát szeretnél,majd szabadnapodon kirándulni stb????


Nos ez még rosszabb.


El kell fogadni,hogy vannak élethelyzetek amikor nem fér bele a kutya.

10-12 dolgozol,de mennyit utazol még ?



Szerencsére egy bnőmet sikerült lebeszélni a kutyáról.

Az ő bizonytalan élete,hogy hol dolgozik hol nem,meg hol 8 órás melója van hol 14 órás.

Ezt nem lehet játszani.

Az más ha családdal vagy pároddal,legjobb haveroddal laksz együtt,mert akkor van aki hamarabb haza ér,leviszi vele van. Nincs egyedül és nem kellett szorongatnia.


Kutyapelenka meg nem jó.

Nálunk konkrétan az 5 éves nem szobatiszta,pedig 3x van lent.Ja és mindig szőnyegre pisil! Van mikor 2-3 hónapig semmi. Majd zsinórba az összes szőnyeget ami a lakásban van lepisili.

Mindenki azt mondta a pelenka lehetett az oka ennek. Mivel megszokta vmin lehet pisilni.

Szóval neki ilyen hullámjai vannak.


Pedig 6 hónapos koráig pelenkáztunk.


és még mindig benne van!


Idősebb 15 éves lesz. 2 éve nem szobatiszta öregségi probléma. Ki volt vizsgálva. Nos ő egy helyre a konyhába végzi a dolgát. De állandóan takarítunk. Szerintem ne akard azt,hogy ne legyen szobatiszta.

Konkrétan albérletbe se tudnám vinni szegénykémet,mert ha kipécézik egy helyet ami nem kő,hanem parketta akkor jó nagy kakiban leszek.


Megpróbálok majd kertesbe költözni,de nem olcsó buli :(

2016. dec. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
ismerősöm ugyanígy melózik, ezért jár ki a Noéhoz érva kutyákat sétáltatni, simogatni, stb
2016. dec. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!