Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék de nem tudom...

Kutyát szeretnék de nem tudom pontosan milyet. (a többi lent)?

Figyelt kérdés
Olyan kutyát akarok amelyik bírja az iramot és nagyon nehéz lefárasztanom. Kertes házban élek és van szabadidőm is. Rengeteget sportolok és úgy döntöttem hogy kellene mellém 1 kutya is. Vagyis még 1. Van egy 8 éves bernáthegyim, de mozdulni sem akar :D Mellesleg sok a betörés és a lopás errefelé az én bringámat is megfújták. A kutya a házba nem jöhetne de garázsban tudom tartani télen, ahol van fűtés. Haverom a dobermannt ajánlotta, mert neki is az van, de én így ránézésre nem tartom 1 erős kitartó kutyának. Persze ha tévedek akkor igazítsatok útba. Szóval örülnék egy kis segítségnek. Mérete, szőrzete-lényegtelen.

2016. dec. 15. 18:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Alaszkai malamut

1. Mozgékony. Arra lett kitenyésztve, hogy sokat fusson

2. Nem fog fázni kint

3. Elég független fajta, nem sínyli meg, hogy nem jehet be a házba

4. Bár nem a házőrzés a fő profilja, annak sem utolsó.

2016. dec. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
83%

"És majd lejárok futni a kamerákkal? Tök jó lesz"

A kutyát meg lemérgezik, lenyilazzák, agyoncsapják, purhabot fújnak a szájába. Tök jó lesz.


Most minden kötözködés nélkül: ha be akarnak menni, megoldják. Ellenben, ha kamerákkal és riasztóval oldanád meg a házad védelmét, nem csak nagyobb biztonságban lennél hanem lényegesen több fajta közül választhatnál magadnak sporttársat.

2016. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Aki a bernipásztort ajánlotta mint házőrző és futótárs ugye nem gondolta komolyan?XD Kb az egyik legjámborabb fajta. ráadásul a mozgás sem a lételeme főleg nem a futás. Arra lett kitenyésztve, hogy lépésben húzza a gazda után a speckó szekeret.


Inkább németjuhászt ajánlanék. De neki nem elég az hogy napi 1 órát futsz vele, az agyát is le kell fárasztani, mert ha te nem teszed, megoldja ő és annak az idős kutya és a kert issza meg a levét..

2016. dec. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
0%

Szia!

Én abban egyet értek az előttem szólóval, ha valaki be akar törni hozzád, akkor az be fog, nem állítja meg akármekkora, akármilyen jól képzett kutya sem. Most már ilyen púrhab-szerű anyagot használnak a betörők. egy csonttal, hússal odacsalják a kutyát, a habot belenyomják a szájába, a kutya pedig azonnal meghal.

DE!

Azért van egy pár ötletem milyen kutya lenne jó neked! :D


Az első ami eszembe jutott:

Dalmata (ilyen van nekem is) - lefáraszthatatlan (jó nem kicsiként), nagyon nagy a mozgásigénye, és nem is túl nagy, és ugyanígy még a vizsla is ilyen. Bár egyikőjük sem jó házőrző, mindkettő max jelzőkutya, de annak kitűnő.


Amit még ajánlanék az a német dog

Amit tudnod kell:

- nagyon nagyra nő marmagassága 1 méter felett van, ha két lábra áll akkor akkora, mint egy jól megtermett ember.

- 50-80 kiló

- a betörő tőle aztán biztos megijed

- imád szaladgálni, játszani

- nem igazán fárad el

- legyél jó fizikumban, vagy pórázzal úgy elránt, mintha ott sem lennél

- tényleg magas keríts kell

- rengeteget eszik

- a gazdájával sokszor úgy viselkedik, mintha ő is egy öleb lenne

- sok vitaminra van szüksége ( min 2 éves koráig 2-3 szem csonterősítő/nap)

- nagyon nagyon nagy '''''bombákat''''' telepít a kertbe.

2016. dec. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: a kérdező írja, hogy a házba nem mehetne be, ezért rövid szőrű fajtákat eleve ne ajánlj neki. Pláne német dogot, akinek amúgy ki nagyon érzékenyek az ízületei, a hidegben hamar tönkremennek.
2016. dec. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

A mudi ugyan nem házőrző, de tökéletes jelzőkutya. Nem tudsz vele annyit futni, hogy kifáradjon :)

Szép bundája van, nem fázik kint. Egy hőszigetelt kutyaház kell neki, de nálunk csak nagyon nagy mínuszok esetén használják.

Viszont egy mudinak folyton a gazdi fenekében kell lennie, ezért ő inkább kinti-benti tartásra javasolható.

Én kint hagyom őket, ha eljövök otthonról, de ha hazaérek, ott vannak, ahol én vagyok. (Kivéve éjszaka, mert kint alszanak)

Egy ismerősömnek pulija van. Kb. ugyanaz a kategória, mint a mudi, csak igényesebb a szőre. Rengeteget futnak, őt sem egyszerű kifárasztani.

A kamera egyébként jó ötlet. A kutyádat is véded vele.

2016. dec. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Belga juhászkutya (Malinois)!
2016. dec. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!