Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan állapítsam meg róla,...

Hogyan állapítsam meg róla, hogy megbízható tenyésztő vagy szaporító?

Figyelt kérdés

Van a faluban egy srác, aki németjuhászokat tenyészt/szaporít.

A szomszédomnak olyanja van/volt, mind a kettő tőle. Az egyik pár éve meghalt (majd megkérdezem, hogy miben, mert tudom, ha diszplázia akkor felejtős). Most van nekik egy fiatal német juhászkutyájuk. Nagyon szép, ahogyan az is az volt, amelyik meghalt. Bátran merem állítani, hogy fajtiszta kutyus(ok).

Ha eljutok addig, hogy nyáron veszek egy kölyköt, akkor mit kérdezzek tőle? Vagy mire figyeljek?



2016. dec. 17. 20:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
93%

Látom,hogy privátban is kérdeztél.

Felőlem megveheted a szomszédtól,de akkor nem értem a kérdést.A szomszédod egyértelműen szaporító.

Ha hosszú életű,egészséges kutyát szeretnél,akkor tenyésztőtől veszel. Persze drágább,de inkább fizess egyszer többet, mint hogy később az állatorvosnál rendszeresen 5-6 számjegyű összegeket hagyj ott..Szapis kutyánál benne van a pakliban,hogy ki tudja milyen betegsége jön elő,ami amúgy megelőzhető lett volna..De kétlem,hogy egy szaporító olyan lelkiismeretesen vinné az anyát és a kölyköket a szűrővizsgálatokra..A fenét, az is ritkaság,ha egyáltalán be van oltva amikor eladja neked..Vagy ha egyáltalán kivárja az ajánlott időt az elválasztásra.

De ha meg nincs pénzed tenyésztős kutyára,akkor fogadj örökbe.Ugyanazt kapod,mint a szomszédtól.De legalább megmentettél egy kutyát a menhelyről és mehet más a helyére.

Ha a szomszédodtól vennél,csak azt érnéd el,hogy következő félévben is szaporít tovább,hiszen elvitték a kutyákat,nem maradt a nyakán

2016. dec. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
73%
Akiről írsz valószínű szaporító, DE nem szeretem az "okos" általánosítókat. Igen vannak olyan fajták, amik 100-től kezdődnek, DE a németjuhász pont nem ilyen. Én tavaly ilyenkor kezdtem el TENYÉSZTŐKKEL beszél, és nem egy volt akik 70-80-90ért adnak gyönyörű TÖRZSKÖNYVES kutyákat. Én végül júniusban vettem meg 80-ért a kutyámat jó nem a legnevesebb tenyésztőtől, de nem is bánom, mert itt legalább odafigyelnek a kutyákra, szeretik őket, nem csak elletik össze-vissza. De tudom sokkal egyszerűbb általános váloaszokat adni, mint utána nézni a dolgoknak. Itt bárki felteszi azt a kérdést, hogy mennyibe kerül xy fajta a válasz 90%-ban 100 felett... Na mind1 szerintem ne vegyél a falubeli sráctól az előtt, hogy utánajárnál a dolgoknak. Kérdezd meg, mennyiért ad kutyát, mikkel adja (ha a tk nem szerepel a listán akkor felejtős), inkább menj érte meszebb.
2016. dec. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb fajtánál 100k felett van egy kölyök most az hogy van pár fajta ami olcsóbb (még csak nem is minden kennelben) nem nagyon számít. Ha valakit érdekel egy fajta és árat kérdez akkor mondunk egy saccot, nem fogunk 5 jennelt végig kérdezni helyette. Az akiták alap ára 1000-2000 euró körül van de lehet venni 300€-ért is tenyésztőtől mégis a nagyobbat mondjuk mert az a reálisabb és aztán nem esik hasra ha mégsem talál 300€-s akitát. Én is kerestem fajtát, jobban örültem volna ha a felső határt mondják nem az alsót, azt írták 80k-tól 200k-ig megy az áruk én meg tökre megörülteü hogy néda olyan olcsón is van? Aztán 3 kennelből 3-nál 500 eurók voltak a kölykök szóval örültem volna ha a normál árat mondják nem a legolcsóbbat amennyiért csak TALÁN tudsz venni. Annyi a lényeg, a fajtáknál mindig van egy árkategória mi ezt mondjuk nem nézünk utána az adott fajtának hogy forintra pontos árat mondjunk, majd akit érdekel vagy az alap ár drága az keres magának. Viszont a nj-k átlag ára sem 100 alatt van, 100 alatt max magyar fajtát találsz (Magyarországon)
2016. dec. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát értem, de kb minden fajtára azt írja itt mindenki hogy 100 felett kezdődik ami igazából annyira nem újdonság már senkinek.

Én is kb 4 tenyésztővel beszéltem az egyik 70-ért, másik kettő 80-ért és egy 130-ért adta akutyát. De szerintem nem feltétlen a legdrágább kutyák a legjobbak. Mert a nagy kennelek nagyon rámentek a küllemre a jellem kárára. Akitől én vettem igaz 80 volt a kutya, de onnan pl munkára (mentő, rendőr, esetenként vakvezető) is visznek kutyát, szóval kinek mi az igénye:)

2016. dec. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
34%
Mondjuk magad ellen beszélsz.. 70ért néztél, 80ért és 130ért. Nah most ennek az átlaga 93.000 jó magyar forint. Tehát az,hogy be nyögjük itt a 100as átlag árat azért mégsem áll messze a valóságtól.
2016. dec. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó legyen igazad az átlag annyi, de akkor nem azt kell írni, hogy 100 ezer alat tuti nem találsz TK-s kutyát, mert az mind szaporítós. Mert ez vannak fajták amikre igaz és vannak amikre nem. Pl. én se tudom, hogy egy husky most mennyibe kerül itthon ezért ilyen kérdésre nem is válaszolo, mert nem akarok hülyeséget írni, nem kötelező minden kérdésre válaszolni. De valaki tök mindegy milyen fajta mindig csak odanyögi, hogy 100.000-től az azért nem túl nagy segítség valljuk be.
2016. dec. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

De ha gyűjt 100-150-et akkor legalább marad pénze ha talál tk-sat 80 ezer-ért :) 100 az átlag én is mindenkinek ezt mondom 100 körül,de inkább felette.


Német juhászok valóban mennek 100 alatt is, régebben akartam, beszéltem tenyésztővel hobbira,törzskönyvvel, 8 hetesen két oltással,chippel 75 ért adta volna, az sem volt nagyon híres kennel,de tenyésztő volt!


Mivel elterjedt fajta 180-200 ezer ft-ért nem nagyon vinnék el,szerintem. Max aki tényleg tenyésztési,kiállítási célra veszi.


Szerintem ne vegyél tőle. Gyűjtögess csak :) Meg keress fel tenyésztőket aztán érdeklődhetsz az árról is.

2016. dec. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!