Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta lenne megfelelő?

Melyik fajta lenne megfelelő?

Figyelt kérdés
Szeretnénk venni a diabéteszes gyerekünknek rohamjelző kutyát. Itt lehet kapni (külföldön élünk) 1,5-2 éves kiképzett kutyákat. Választék : yorkie, csivava, labrador, golden retriever, sheltie, uszkár. 4 szobás + nagy nappalis társasház, lift van. Park is a közelben. Családunk tagja még egy kisbaba, illetve egy teljesen szelíd cavalier king charles spániel és egy ragdoll cica.
2016. dec. 19. 09:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Labrador-uszkár keveréket is lehet kérni.
2016. dec. 19. 09:18
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora uszkár? Én amúgy a kisebb fajtákat választanám, mert azokat úgymond könnyebb mindenhová magatokkal vinni.
2016. dec. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Törpe vagy közép uszkár. Azt hiszem még egy törpe van. Közép több van. 14 éves fiúnak kellene segítő kutya egyébként.
2016. dec. 19. 09:50
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Uszkár nem hullik a szőre és nem alergizál, és elég érzékeny. Labradoodle jó választás lehet, külföldön elterjedt segítőkutya típus nagy mozgás igénnyel. A többit nem ismerem. Egyébként ahogy olvastam erről a rohamjelző kutyáknál a kistestű a célszereűbb mert azok általában érzékenyebbek (bár nem törvényszerű, de sok ezzel foglalkozó oldalon ezt olvastam). Törpe illetve közép uszkár ksi mérete miatt megfelelő lehet, könnyen szállítható, nem beteges, keveset eszik. Ellenben nyíratni kell rendszeresen.
2016. dec. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Sheltie
2016. dec. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is a sheltiet választanám, esetleg a középuszkárt.

De vonjátok be a fajtaválasztásba a gyereket is.

2016. dec. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A gyerek imádja az állatokat. A spániel is az övé. Neki mindegy. Az apja ebédnél közölte, hogy labrador, uszkár, ezek keveréke, ill. sheltie amit szívesen lát a házunkban. A többivel baja van. Főleg a csivavát nem akarja baba mellé. Egy ilyen harapta meg gyerekkorában.
2016. dec. 19. 12:22
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én labradort, esetleg sheltiet vennék. Egy serdülő fiúnak lehet zokon esne, ha az uszkárja miatt kicikézné a többi gyerek:/ (sajnos pont abban a korban van, hogy próbálják a helyüket megtalálni és sok gyereke ilyenkor bántó dolgokat mond a másikra)
2016. dec. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 nem futja a nevemre válasza:
0%

hát ez a te döntésed, ha nagy testü kutyát szeretnél akkor ajanlom, a

-Boxer

-Rotweiler

-Cane Corso

-pittbull

-Magyarvizsla

kis testü kutya-

-foxi

-tacskó

-palota pincsi

stb....

2016. dec. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
utolsó! a kérdésben ott vannak a fajták amikből választani lehet!:)
2016. dec. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!