Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta lenne megfelelő?

Melyik fajta lenne megfelelő?

Figyelt kérdés
Szeretnénk venni a diabéteszes gyerekünknek rohamjelző kutyát. Itt lehet kapni (külföldön élünk) 1,5-2 éves kiképzett kutyákat. Választék : yorkie, csivava, labrador, golden retriever, sheltie, uszkár. 4 szobás + nagy nappalis társasház, lift van. Park is a közelben. Családunk tagja még egy kisbaba, illetve egy teljesen szelíd cavalier king charles spániel és egy ragdoll cica.
2016. dec. 19. 09:16
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönjük a válaszokat. Vagy shetlandi vagy labrador lesz. Nem tudtuk, hogy az uszkár fiúnak ciki. Nem akarunk rosszat a gyereknek.
2016. dec. 19. 17:25
 12/16 anonim ***** válasza:
Az épeszű emberek szemében NEM ciki, de sajnos nem mindenki ilye. A kis cuki-muki bolyhos kutyákat sokan a lányos kutyáknak titulálják. Márpedig a serdülő, épp hormonjaikkal küzdő tizenéves fiúk (tisztelet a kivételnek) nem arról, híresek, hogy nem szólnak be ilyesilrt. Szerintem jól döntöttetek:)
2016. dec. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az uszkár a legjobb. Az egyik legintelligensebb kutya, és baromi alkalmazkodó, vicces, bújós, játékos. Nekem azért lett uszkárom, mert a pasimnak az volt gyerekkorában, és ő javasolta. Szkeptikus voltam, de ahogy megismerkedtem a fajtával, meggyőzött. Az uszkárt nem muszáj kiállítási fazonra nyírni (sőt), és mondjuk egy nem fazonra nyírt, fekete középuszkárra szerintem senki se mondja, hogy lányos. Amúgy meg az én kutyámmal kapcsolatban is mindenkinek előítéletei vannak, mikor kiderül, hogy uszkár, aztán pár perc után leesik az álluk, mert olyan okos. Imádom <3
2016. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az uszkár egyáltalán nem ciki ha jól van nyírva. Érdemes szét nézni, és tölünk nyugatra a segítőkutyák nagy része uszkár vagy labradoodle. Mivel itt segítőkutyáról van szó, érdemes azt is mérlegelni, hogy eleve érzékeny típus legyen. Amiket néztem rohamjelzők szinte mind kis vagy közepes testű kutyák, a labrador az nem az. Illetve amit több helyen olvastam, hogy a labradorok kb. 8-9 éves korukban elkezdenek "öregedni" azaz már nem dolgoznak annyira aktívan, míg az uszkárok akár 12 éves korukban is aktívan dolgozhatnak. Azért ez is egy fontos szempont a segítőkutyánál. 2 évesen kerül hozzád és 6-7 évet dolgozik veletek vagy 10 évet. Én magam csak érdeklődőként fordulok a segítőkutyák felé, de egyik nagyon jó barátoméknak van, és vele beszélgettem erről sokat és olvastam utána a témának részletesen. Nekik uszkárjuk van, és megmondom őszintén nagyon meglepődtem amikor megtudtam, de miután utána olvastam rájöttem, hogy nem rossz választás. Nyilván ti döntötök, meg az a szervezet aki képzi a kutyust mit és hogyan ajánl.
2016. dec. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

9: Te elolvastad a kérdést? Cane Corso rohamjelző segítőkutyának? Te láttál már ilyen kutyát? Ugye nem gondoltad ezt végig komolyan? Komolyan nem lehet valaki ennyire sötét! De tényleg. Olvasd már el az ide vonatkozó jogszabályokat! Tudom, hogy nem Magyarországon él a kérdező, de egész EU-ban egy rohamjelző kutya bárhova bemehet a gazdájával! Értsd pl. egy étterembe ahol van még 100 másik ember. És tudom, hogy a wikipédia nem mérvadó de egészen jól leírja a fajta jelleget:

"A gyerekekkel jól megfér, idegenekkel szemben viszont gyanakvó, csak a gazdája jelenlétében hajlandó megtűrni őket." Ha elolvasod a Magyar vizsgaszabályzatot (külföldit még nem néztem) abban szinte az összes feladat arról szól, hogy a kutya jól tűrje az idegeneket. Ezek utána egy ilyen fajtát javasolsz? Gondolkodás az luxus? Vagy ennyi a képességed?

2016. dec. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Vannak sajnos olyan emberek akik, nem tudják megérteni, hogy egy harci kutya (nem feltétlen kutyaviadal), nem való egyszerűen minden feladatra. Lásd Cane Corso, amstaff, pitt stb. segítőkutyának (persze kivételek vannak, mert a kutya kiválasztásánál nem a fajtát, hanem az egyedet nézik) DE nem lenne jobb ha attól a segítőkutyának a látványától nem félnének az emberek?

Vagy másik nem véletlen hogy a TEK nem cukimuki goldikat használ elfogókutyának.

Valamilyen szintem megvan, hogy melyik fajta milyen feladatra alkalmas. Egy cane corsot amúgy se szerencsés olyan munkára kényszeríteni, amit nem élvez...

2016. dec. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!