Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso vs Argentin dog?

Cane corso vs Argentin dog?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Csak szerintem van ez a ket kutya ugyan abban az eroben? Jo oke +10kg-val altalaban corso nehezebb de nem mindig.. a dogo egy brutal porgos temperamentumos kutya.. a masik meg egy okori romabol valo hadigep :) szerintem ugyan olyan erobe lehetnek.. ti mit gondoltok? Rottweiler nagy kedvencem volt de valahogy o mar idejet multa.. eleg lassu egy kutya es tul zomok.. a roti 50 kg de lassabb mint egy 50kg izom corso vagy dogo.. neztem videot a neten es 70'es evekben fekete feher videon latni ahogy gondolkodas nelkul neki tamad a dogo a pumanak egy ketrecben. Rovid szoru kutyaban van olyan ami abszolut verhetetlen? Ne gondoljon senki rosszra. Imadom a kutyakat es szeretnek majd egyet ha lesz kertes hazam es a legerosebb kell majd ami rovidszoru:) pitbullt ne is irjatok. Az kozel se olyan kemeny ahogy azt mondjak roluk. Egy 60-70 kilos ember felrugja azt repul 20 metert. Jo nyilvan nem emberek ellen lett kitenyesztve csak mondom :)
2016. dec. 31. 05:08
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Apropo. Ugy hallottam hogy a dogo-k nem birjak el valamiert a sajat testsulyukat. Ez miert van? Gyenge a labuk azt olvastam
2016. dec. 31. 05:09
 2/23 anonim ***** válasza:
49%
Akad otthon egy kan pit em. Gondolom van benned 60kg. Gyere be, próbáld meg felrúgni. 100% ra most megmondom neked, hogy semmi nem fog maradni belőled!
2016. dec. 31. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
45%

Varj.

Mi az, hogy idejet multa?

Ez annyira primitiv kerdes, mar ne haragudj.

Ha lesz egy cane corsod peldaul, es nem lesz vad, hanem egy kenyerre kenheto kis borju lesz, kidobod, mert nem o a legerosebb es nem verhetetlen?:D

Vagy valami kemeny telepen laksz, ahol vaganykodni kell a kutyaval, vagy mi?

Mellesleg nekem boxerem van, sosem bantana senkit, sot, egyaltalan nem kemeny, vagy ilyesmi ha a te szemszogedbol nezzuk, de az utcan szinte mindenki elhuzodik, vagy ha ugat, egybol elmennek a haz kornyekerol.


Ha en azt mondom, hogy a legeslegkemenyebb mind kozul a brusszeli griffon, azt fogod megvenni?:D


Kerdesedre valaszolva, nezelodj a molosszerek kozott.

2016. dec. 31. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Ha csak a kettő közül lehet választani akkor argentin dogra esne a választásom. Anatómiailag, temperamentumilag a dogo a befutó, a corso tenyésztése nagyon rossz irányba halad. De ha nem ez a kettő közül kéne választanom akkor a kanári-szigetekit választanám, abból is a sportosabb típust, na ahhoz viszont felkell kötni a gatyát :D .
2016. dec. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Amíg a corso föleszmél, már át van harapva a torka.
2016. dec. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Elsonek uzenem.. igen 60kg korul vagyok. Ismeroseim kozt sokan tartnak ADBA pitet es Amstaffot. Elmondom neked emberek ellen nem er semmit.. a maga 20-30kilojaval max a sajat sulycsoportjaba eros. Johetsz itt a hulyesegeiddel meg a legendaiddal a pitekrol. Aki ert a kutyakhoz kirohog.. ja es ha mar "harcikutya" liveleakon egy videon kb 8-10 masodperc alatt szetkapja egy kau. Egy eros kutyanak igen is kell a testsuly.
2016. dec. 31. 11:48
 7/23 A kérdező kommentje:
Boxeres gazdinak uzennem. Ahol en lakok itt boxernek meg bullterrier meg ilyesfele kutyaknak egyaltalan nincs tekintelyuk. Cseppet se riadnak vissza toluk. Sot.. Orzo vedoktol es a molosszerektol felnek a ciganyok meg a balhezos emberek.. (drogosok meg alkeszok)
2016. dec. 31. 11:51
 8/23 anonim ***** válasza:
Nos. A pit a saját súlycsoportjában erős. Ne hasonlítsd egy kauhoz. De megnyugtatlak te hamarabb fosod le a lábad, a harapástól mint egy kau! Namost mivel nekem a pit szájkosárban is küldhető, akkor is ha nincs csibészkar gyanus kosárba is hülyéreverne téged! De ne legyen kosár. Alapjaiban rettenet nyugodt családi kutya. Nem habzó szájjal védi az otthont, de 100% ban tudom, nem hiszem, tudom! Ha nem vahyok mellette és te bejösz az udvarra, onnan nem fogsz kimenni! Hiába rúgod, hiába fogod ütni vagy ordítasz, csak jobban felcseszed vele! A gyáva kutyát nyilván elzavarod. A pit eredetileg is másra lett kitenyésztve, de hidd el hogy 100% ban kiválló testőrnek. Ha valakire ráküldöd nem a kutya fog alulmaradni. Nyilván ne bézbózzütőzz, azzal a kaudat is le lehet nyugtatni azonnal.
2016. dec. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
De ha korrekt kutya kell ami erős vad (könnyen vadítható) nem hátrál meg okos családszerető és kb mindenre jó, akkor egy bandogot vegyél! Egy neked megfelelő alomból! A komoly tenyésztők adnak a minőségre (ha keverékről is beszélünk!) de hidd el a pit is tökéleted testőr! De ahogy kokó sem álna meg tájszon ellen úgy nyilván a pit sem egy kájjal szemben.
2016. dec. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Marhasag. A pitbullokat eleve ugy szelektaltak hogy emberrel ne legyen agressziv. Mar mondtam hogy nem 1-2 ismerosom van aki bull tipusuakat tart. Egy testorkutya a legtobbszot helybol tamad.. oda 20-30kg viccnek is rossz.. kell a nagy testtomeg. Meg egy alapveto idegen ember gyulolet ami az osszes orzo vedoben megvan.
2016. dec. 31. 13:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!