Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso vs Argentin dog?

Cane corso vs Argentin dog?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Csak szerintem van ez a ket kutya ugyan abban az eroben? Jo oke +10kg-val altalaban corso nehezebb de nem mindig.. a dogo egy brutal porgos temperamentumos kutya.. a masik meg egy okori romabol valo hadigep :) szerintem ugyan olyan erobe lehetnek.. ti mit gondoltok? Rottweiler nagy kedvencem volt de valahogy o mar idejet multa.. eleg lassu egy kutya es tul zomok.. a roti 50 kg de lassabb mint egy 50kg izom corso vagy dogo.. neztem videot a neten es 70'es evekben fekete feher videon latni ahogy gondolkodas nelkul neki tamad a dogo a pumanak egy ketrecben. Rovid szoru kutyaban van olyan ami abszolut verhetetlen? Ne gondoljon senki rosszra. Imadom a kutyakat es szeretnek majd egyet ha lesz kertes hazam es a legerosebb kell majd ami rovidszoru:) pitbullt ne is irjatok. Az kozel se olyan kemeny ahogy azt mondjak roluk. Egy 60-70 kilos ember felrugja azt repul 20 metert. Jo nyilvan nem emberek ellen lett kitenyesztve csak mondom :)
2016. dec. 31. 05:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Ha fingod nincs róla, akkor ne írj semmit. 25 éve foglalkozom velük. Alapvetően nagyon emberközpontú. Igen, a viadalokon kizárták ami emberre ment. De tökéletes kűzdőszellem, fizikum és taníthatóság miatt szinte minden kutyás dologra megtanítható, beleértve a testőrködést is. Max nézd meg youtubon, vagy gyere el egy őrzővédő oktatásra. Ha gondolod öltözz be és "bunyózz" egyet vele. Ha védőruha nélkül robban beléd 100% hogy ott fogsz maradni akkor is ha szájkosárban van! De ahogy a corso, roti stb esetében is vannak olyanok amire ha rászólsz elfut, esetleg kiállítási kutya, gyerekekkel tartva lakásban és nulla védőösztönnel. De még ők is megvédik magukat ha nem tudják elkerülni a harcot! Amivel foglalkoznak, netán képzik is az már más kategória. Sok fajtánál megvan a munka vonal. És ott sem pont a csillivilli szép küllemet találod. De pl ott van a kis soányka kb 30kg os malinó. Gondolom szerinted az is alkalmatlan mert belerúgsz elfut eltörik...
2016. dec. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
52%
Jó ha van tömeg, de egy dobi sem a tömegről híres. Vehetsz te nápolyi massztiffot. Lesz tömeg. 60perc séta után 30fokban meg lefekszik és kajáta sem kel fel. Nem csak a tömeg a fontos. Fontos hogy agilis legyen, legyen megfelelő küzdőszelleme, kitartó, bátor legyen. A jó testőrkutya nem fog habzó szájjal mindenkire rárontani! De ha küldöd anyádnak is nekimegy. A pit, staff erre tökéletesen megtanítható mert mindenben megfelel erre! De ehhez iskola kell, rengeteg sok foglalkozás napi szinten.
2016. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
79%

A kettő közül a dogot mondanám. Kifejezetten pumára és disznóra szelektált fajta. A cane corsonak pedig már csak küllemvonalas verziói léteznek és soha nem is volt igazán szelektálva.

Egy vadász dogo ellen esélye sincs egy cane corsonak sem.

Egy vadász dogo ha ügyes még egy pásztorkutyát is megfoghat, bár az már necces.

2016. dec. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

De ne eroltessuk mar ra a kerdezore a pitet vagy amstaffot, ha nem szeretne. :D

kanari-szigeteki?

2016. dec. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Nem erőltetem! Nem is neki való! Csak ne éljen abban a tévhitben hogy alkalmatlan személyvédelemre mert egy 60kg os ember felrúgja. :D Am a cc ill az arg dog közül az utóbbi jobb lenne.
2016. dec. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Gryphon ***** válasza:
Nekem nekem amerikai bulldogom van. Fel eves de morog ugat ha valaki elmegy a kapu elott. Sulyaval nem lesz gond :) viszont igen okos fajta..bar kisse makacs. Jol tanithato
2016. dec. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Uccsonak.. ugat ha elmegy valaki a kapu elott? Na a 2. Szomszedomba igy pakoltak ki a hazat. Ott is ugatott a nemetjuhasz. Csak amikor bementek hatarozottan a kutya behodolt.. ennyit az ugatasrol
2016. dec. 31. 21:28
 18/23 anonim ***** válasza:
Látom előre, hogy te leszel az, aki pár hónap múlva kérdést fog feltenni, hogy miért harapott meg a kutyám? A kutyat képezni kell, főleg öv fajtákat. Terület őrzésére a pásztorkutyák a legjobbak. Nem mindegyik kutyaban van meg az ösztön. A Corsom maximum pacsikat osztogat. A pitem meg puszikat. Tudod mi jó házőrzésre? A RIASZTÓ!
2017. jan. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Részvétem, ha ilyen rossz környéken laksz. Esetleg riasztó? Tanulj harcművészetet. Vegyél nem halálos önvédelmi eszközt. A kutya jó de sajnos nem lehet mindíg melletted.

Az arg dog vadászkutya, nem öv. És ne 50 évvel ezelőtti felvételekből indulj ki. Azóta sokat változott a kutyavilág (nem jó irányba, szerintem).

A corso öv kutya is, vadászatra is használták. "Nem szelektálták soha" á dehogy, csak néhány száz évig. Vannak még jók mo-on is, csak kicsit keresgélni kell. Nem kiállításokon, valóban nem az a jó irány.

"A roti idejét múlt" akkor most divatos kutyát akarsz vagy öv-t? A rotitól jobbat nemnagyon fogsz találni személyvédelemre. Bármelyik kiképzőt megkérdezed, bármelyik ranglistát elolvasod mindegyik a top5-be sorolja, nem véletlen. Az erő és robbanékonyság tökéletes kombinációja.

A legerősebbek, legizmosabbak a masztiffok, bordeauxi, de túl nagyok, lomhák, hamar kifáradnak.

Ha az udvart akarod védeni: kau,káj, moszkvai őr,sarplaninac.

De vigyázz: kemény kutyához tapasztalt gazdi kell, nehogy az legyen a vége, hogy téged kap el a betörő helyett.

2017. jan. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Egy amstaff 20kg?🤨 Akkor az enyémmel baj van mert legalább 50.😂
2020. nov. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!