Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves állatbarátok! Mi a...

Halas Pista kérdése:

Kedves állatbarátok! Mi a véleményetek a szilveszteri durrogtatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Két kutyánk van. A szilveszteri durrogtatás mind a kutyáim számára, mind nekünk sok bosszúságot okoz. Néhány "megszállott" s talán "kutyaszerető is" nem csak éjfélkor, hanem egész nap durrogtat. Ez évről évre egyre hangosabban és félelmetesebben történik. A mi kutyáink az év minden napján szabadon vannak, az egynapos elzárásuk lehetetlen. Akik ezt tanácsolják, azoknak vagy nincs kutyájuk, vagy ezen az egy napon elfelejtkeznek arról, hogy kutyabarátok és nem törődnek azzal, hogy ezeknek a szerencsétlen állatoknak milyen szenvedést okoznak. Néhány ember szórakozása miatt a többség szenved és sajnos a törvényhozás is mellettük áll, törvényben szentesítve azt, hogy az állattartó zárja el a kutyáját Szilveszterkor.
2016. dec. 31. 21:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
60%

"Mármint a kutyák seggébe?:D"

Láttár már kutyát petárdát durrogtatni te nagyon okos???

2016. dec. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
67%
ja és hát persze, hogy "mindenki kibírhatná" a sok elmebeteg állat idióta játékát... beteg Világ beteg, elmebajos embereket szűl!
2016. dec. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a felelős kutyatartáshoz tartozik az is hogy a kutyád hozzászoktatod a tűzijátékhoz(ez a mondjuk menhelyi/mentett kutyákra nem nagyon vonatkozik de a kölyköket illene hozzászoktatni nem itt hisztizni), nem azért hogy vele állj ki nézni a parádét hanem hogy ne legyen nyugtalan. A mi kutyánk nem fél a tűzijátéktól, ez nekünk és neki is előny. Mi is szeretünk eldurrantani pár petárdát és tűzijátékot ez hozzátartozik nálunk az ünnephez (persze mi csak éjfél körül mikor már amúgy is áll a bál) nem tilthatjátok meg több millió embernek hogy ne szórakozzon mert a kutyátok fél... ez általában a ti hibátok is...
2016. dec. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
82%

Nekem macskám van, lakásban, nagyváros, bérház, második közös szilveszterünk. Itt hat óra óta lőnek, jobban viseli, mint tavaly, de van egy cicáknak való cicabarát hangulatot teremtő párologtató a konnektorban, és kb. három órája az ágy alatt van, most letettem mellé a kezem egy időre, az előbb meg úgy jött ki enni, hogy ott voltam vele. Szerencsénk, hogy itt tegnap este durrant valami, de főleg csak ma. Tavaly egész héten mindennap lőtt egyet valami b,rom. Én azt gondoltam ma este már többször, amit az első.


De valaki állatoktól függetlenül magyarázza már el nekem, hogy mi a jó ebben a durrogtatásban, tüzijátékban, petárdában???? Csak úgy, hogy megértsem. Mert este hattól hajnal egyig én is hallgatom és k*.*v@ra unom!!

Értelmes emberi lénynek mi ebben a szórakoztató?

Gyerekkoromban volt tüzijáték aug.20-án meg szilveszterkor Pesten. Már régen, tizenéve ráuntam, mert a csapból is az folyik.

Ünneplés?! Ez??!! Megvan a színvonal. Siralom.

2016. dec. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
44%

És még az a szép az egészben,hogy az elmebajos robbantók

Itt még pontoznak is.Sok piromániás elmebeteg.Igen unjuk

a robbantásokat! Holnap már vadászok rátok, mert szabad lesz.

2017. jan. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
68%

Hát nálunk egész nap olyan volt, mintha háborús övezet lenne.

Engem a petárda zavar nagyon, mert veszélyes, nem egyszer dobtak már meg viccből petárdával.


# 14

Szerintem a primitívebb embereknek tetszik ez, tudod, zaj-fényhatás=sikerélmény. Kb. ezek lesik a zsé kategóriás akciófilmeket is.

2017. jan. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat. Nekem is volt olyan kutyám, akit nem zavartak ezek a hangok, nem félt tőle. Idegrendszer kérdése, abszolút nem függ a szoktatástól.

A másik, hogy NEM egy-két petárda vagy tűzijáték fellövéséról van szó, hanem arról, mikor órákon keresztül folyamatosan hallatszik, mintha lőtéren lenne az ember. Ez már nem a "szórakozás" kategória, és engem ugyanúgy zavar, mint a kutyámat. Miért kéne ezt elviselni?


Az egészből leszűrhető, hogy tehetetlenek vagyunk ezzel az őrülettel szemben. Sajnos kevés ilyen fórum van, ahol elmondhatjuk a véleményünket és még kevesebb, illetve egyáltalán nincs olyan ahol meg is hallgatják amit mondunk. Tudjátok a legjobban az lep meg, hogy egyetlen állatmenhely, állatvédő szervezet, magát "állatbarátnak" valló nem hallatja szavát ezzel kapcsolatban. Azok, akik egész évben tiltakoznak az állatkínzás ellen, most hallgatnak, mintha ez a probléma nem is létezne, vagy teljesen normális lenne. Ilyenkor nem kell megvédeni az állatokat? Vagy védjük meg úgy, hogy nyugtatót adunk nekik? Én egyetlen egyszer adtam nyugtatót a kutyámnak - nyilván ez is egyéni -, nála ijesztő roham volt a hatás.

2017. jan. 1. 11:36
 18/24 anonim ***** válasza:
Természetesen csak kizárólag állatorvos ajánlására,azt a nyugtatót szabad alkalmazni amit az állatorvos felírt és állatoknak/kutyáknak van kifejlesztve. És nem szabad túl adagolni akár véletlenül akár direkt (pl. Akkor hosszabb ideig tart a hatás há' csak job lesz nem? Válasz: NEM!)
2017. jan. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Természetesen az állatorvos által felírt, az általa előírt adagolásban kapták a kutyák.
2017. jan. 1. 17:38
 20/24 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik az embereknek még van mit tönkre tenniük "törvényes keretek között". Sajnos a jövő nemzedéke lassan kutyát is csak az okos telefonján láthat majd és annak képernyőjén természetesen meg is simogathatja. Jobb esetben talán fellelhet egy-egy példányt valamelyik állatrezervátumban.
2017. jan. 1. 17:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!