Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tisztelt kutyatulajdonosok!...

Tisztelt kutyatulajdonosok! Még mindig úgy gondoljátok, hogy nyugodtan lehet póráz nélkül sétáltatni a kutyákat közterületen?

Figyelt kérdés

Egy ártatlan, sokak által kedvelt cica lett az áldozata egy felelőtlen kutyásnak. Megjegyzem, ha az én kishúgomra támadna rá egy ilyen szabadon engedett korcs, én az acélbakancsos cipőmmel rúgnám fejbe az állatot és utána a gazdit is.


[link]


2016. dec. 31. 21:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
18%
Pedig a kérdezőnek abban igaza van, hogy a kishúgát védené. Én is fejbe rúgnám azt a kutyát, amelyik megtámadja egy családtagomat. Megnézném, hogy az itteniek közül ki nem.
2017. jan. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

Persze csak senki nem tamadta meg a kishugat.


Na erted. Egy tenyleges kiutyatamadasnal nyilvan mented a menthetot mar ha nemcsak hangember vagy es nem fagysz le. De a kerdezovel ilyen nem tortent es jon a mi lenne ha hulyesegekkel ami abszolut nem relevans mert attol hogy egy kutya szetszed egy macskat nem jelenti hogy emberre tamad. Nincs osszefugges. Kb annyi a logikai kapcsolat mintha azt mondanank hogy lecsapom a szunyogot ebbol kifolyolag a szomszedomat Bélát is...

2017. jan. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
97%
Én tényleg sajnálom a cicát. De ha annyira szerették valaki miért nem vitte már haza??? Ettől a mi lett volna ha..... (sikít) falra tudnék mászni.... ez már tényleg csak azért kell hogy jól feltudjon háborodni rajta mindenki. Nem nem gyereket támadott meg hanem egy cicát, vadász ösztön benne van. Ennyi
2017. jan. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
97%

Mindenki maga felelős a kutyájáért.Az enyém még inkább fél a macskáktól,meg mindentől,nem rohan oda sehova,behívható,stb.

Ez nem a kutya hibája,hanem a felelőtlen gazdájáé.Őt lehet max fejberugni

2017. jan. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 bollocks ***** válasza:
88%
Szomorú, hogy a kutyafóbiás meleg srácnak nincs jobb dolga szilveszter este, mint újabb provokatív kérdést írni.
2017. jan. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
92%

Honnan veszik az emberek, hogy akkor rögtön embert is bántana?!

Az én kutyám közömbös a macskákkal szemben. Nevelés kérdése

2017. jan. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
91%
Akumi tökéletesen megfogalmazta a lényeget! :D
2017. jan. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
82%

Tisztelt kérdező!

Igen, még mindig úgy gondolom, hogy jól nevelt, minden helyzetben behívható, szocializált kutyát lehet nyugodtan póráz nélkül sétáltatni közterületen is. Ettől függetlenül én nem teszem, mert ismerem a kutyám (vagy inkább az én kutyanevelésemből fakadó ) hiányosságokat. Tudom, hogy a kutyám nem behívható, ezért a póráz rajta. Persze nem támadna meg ő senkit, de kutya nélkül térnék haza a sétáról, ha elengedném. A kérdező átesett a ló túloldalára. Az "acélbakancsos cipőddel" (ami nem létezik, max acélbetétes ;) ) a gazdát kéne fejbe rúgnod, nem a kutyát, de lehet az is, hogy egyszerű baleset volt, mondjuk a gazdi nem vagy későn vette észre a macskát. Lehet, hogy pórázra vette volna az állatát, ha időben észreveszi a macskát. Valószínűleg nem megöletni akarta a macskát a kutyájával, de a gazda akkor is egy paraszt.Viszont simán lehet baleset. De ha mondjuk a kérdező elüt egy macskát, akkor magát is fejbe rúgja azzal a híres neves acélbetétes bakanccsal? Nem? Akkor másokat miért? Főleg miért egy állatot, aki semmiről nem tehet csak az ösztöneire hallgatott? Ez a ha... . Senkit nem érdekel, hogy mi lett volna ha... ! Nem az történt, ennyi! Minek pattogsz olyanon ami nem történt meg? Ez az internetes szájhősök legfeltűnőbb ismertetőjegye, de ha ennyi levezetni való energiád van, akkor menj el az acélbetétes bakancsoddal pár állatkínzóhoz és rugdosd fejbe őket. Gondolom ezt már nem mered megtenni. Akkor felesleges itt szájhősködnöd, ezt a kisp*csűek csinálják.

Egyébként mindenki itt pattog a neten Bandi miatt. Ha ennyien szerették és sajnálják akkor miért nem vitte valaki haza amíg még élt? Naaa? Ja persze, senki sem akart rajta segíteni, elnézték ahogy szegény macska az utcán él, de persze most mindenki sír. Hát meg is érdemlik (mármint nem a macska, ő nem, de a sok internetes szájhős igen) ! Addig amíg lehetett volna tenni valamit, nem csináltak semmit, de mikor már nincs lehetőségük tenni valamit akkor siránkoznak. Na én az ilyeneket utálom.

És kedves kérdező: Ne csak a macskák iránt legyen benned empátia! Mi van azokkal a kutyákkal, akiket egy veszett macska megfertőz és el kell altatni? Arról miért nem szólnak hírek?

2017. jan. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
15%

OFF:

"Szomorú, hogy a kutyafóbiás meleg srácnak nincs jobb dolga szilveszter este, mint újabb provokatív kérdést írni."


Nos, én vagyok a "kutyafóbiás meleg srác", vagyis nem én tettem fel a kérdést, Szilveszter este be sem léptem az oldalra. A kutyás kérdéseket viszont gyakran végignézem, így akadtam erre a kérdésre is, és látom, hogy mennyire emlékezetesek voltak a kutyavizeletre és -ürülékre, illetve a pórázhasználatra vonatkozó kérdéseim.


A kérdésre válaszolva:

Teljes mértékben egyetértek a Kérdezővel és sajnálom a cicát. Valós veszély (mint ahogy egy régebbi kérdésben én is megfogalmaztam), hogy egy ilyen felelőtlen kutyasétáltatásból egyszer nagy tragédia lesz, ugyanis a kutyatulajdonosok jelentős része figyelmen kívül hagyja a társadalmi együttélés alapvető szabályait (függetlenül attól, hogy a pórázhasználatot szabályozza-e helyi rendelet). Tudomásul kellene venni, hogy sok ember ösztönösen fél a kutyáktól, és amennyire én tudom, a kutyák megérzik az emberen a félelmet, így akármikor támadhatnak. Most egy szerencsétlen macska esett áldozatul. Úgy gondolom, hogy egyelőre még az emberek társadalmában élünk, nem pedig a kutyákéban, ezért elvárható lenne, hogy belterületen (a kijelölt kutyafuttatókat leszámítva) ne legyenek póráz nélkül sétáltatott kutyák.


30/F (meleg)

2017. jan. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon sajnálom a cicát, sajnos az ilyen hírek rombolják a kutyások jóhírét.

A kérdéses kutya gazdája felelőtlen volt. Nem tudom, hogy mi történhetett, de ha egy mód van rá én nem szeretném magamra venni az ő bűnét.

Felelős kutyatartónak vallom magam. Ennek ellenére a séták alkalmával el szoktam engedni a kutyáimat, ha olyan területre érünk, ahol nem járnak sokan. Ne azért, mert a kutyáim bárkit is bántanának, hanem mert nem szeretnék senkit megijeszteni a két 13-14 kikós kutyámmal. Ha kisgyerek jön, vagy babakocsis szülők, magamhoz hívom őket és megfogom a nyakörvüket, mert ismétlem, senkit nem szeretnék megijeszteni. A macskákkal semmi bajuk, nyulakat sem bántanak és néha órákig egy udvaron vannak egy csapat baromfival, anélkül, hogy bántanák bármelyiket.

Szívesen vinném túrázni a kutyáimat, de az erdős területeken lőttek már ki a gazdi mellől kutyát.

Mondhatja a 30 éves meleg srác is, hogy vigyem a kutyákat kutyafuttatóba, csak egy a bökkenő. Felénk nincs ilyesmi.

Így maradnak a gyér forgalmú "zöldes" területek, ahol 10-15 percet töltenek szaglászással és felfedezéssel póráz nélkül,mtőlem 2 méterre.

Iskolába járok a kutyákkal, napi szinten több órát foglalkozom velük. A legtöbb szülő a gyerekére nem szán ennyi időt.

És én is csatlakozom Akumihoz, aki röviden és velősen leírta a lényeget.

2017. jan. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!