Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező Chip szankció nélkül?

Kötelező Chip szankció nélkül?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy már 4 éve kötelező a chip, mégis a megszökött kutyák kb felében nincs, vagy nincs regisztrálva.

Ha valami kötelező, akkor hogy lehet ez?

Miért nem ellenőrzi senki? Vagy ez amolyan önkéntes befizetés volt? Én "jófej" kutyatartó vagyok, kifizettem a költségét, más meg sz.rik rá, nem chippel, és "jóvanazúgy"????

Amelyik kutyában nincs chip, az már 4 éve nem kap veszettség elleni oltást? Ezért sem büntetnek? Pedig az is kötelező, nem?

Most akkor hogy van ez?



2017. jan. 3. 09:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A chip nélküli kutyával meg az van, hogy chipelve adják haza, gazda kifizeti, problem solved. Én is büntetnék szívem szerint, csak abból meg az lenne, hogy az ember inkább nem jelentkezik a kutyájáért, mert büntetést kap.

Nem az lenne a hatása a büntetésnek, hogy több kutyát chipelnek be, hanem hogy még annyit se foglalkoznak velük, amennyit eddig. Ha beteg lenne, nem vinnék dokihoz, ha elszökne, nem vinnék haza. Ellenben beszereznének egy másik, ugyanúgy chip nélküli kutyát, mer' az kell a kertbe. Többet rontana a helyzeten, mint amennyit javítana.

2017. jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Igen, Akumi, igazad van.

Sajnos néha elrugaszkodom a valóságtól, és megálmodok egy élhetőbb országot.

Aztán felébredek, és rájövök, hogy Magyarországon élek...

2017. jan. 3. 13:49
 13/16 anonim ***** válasza:

"..mert így nehézkes a séta a kutyámmal, hogy sok a kóbor, megszökött, önsétáltató kutya."

Nem azért van sok kóbor kutya mert nincs bennük chip, hanem mert kiengedik, nincs rendes kerítés. Van olyan ismerősöm, aki kérdésemre azt mondta nem csinálja meg a kerítést, ha elüti az autó vesz egy másikat. Itt tartunk sajna. De ez nem a chip hiányából fakad.


"Mindenki a sajátjáért felelős. Igen, pont ezért várom el másoktól, hogy amit én megteszek, tegye meg más is."

Milyen jogon várod el másoktól hogy mit tegyenek? Ezt komolyan nem értem.

2017. jan. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Megjegyzem az enyém is chipes, de sokkal jobb ötletnek tartottam volna (meg ma is) ha nyakörvre kötött biléták lennének. Olcsó is,haszna is van. Még a bolhanyakörvre is rá lehetne tenni.
2017. jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Külföldön se jobb a helyzet, nyugi, csak innen tűnik annak. Amerikában például ipari mennyiségben altatnak, pedig az aztán a nyugat netovábbja, nálunk mégis normálisabb a menhelyes kultúra. Ismerős Németországban él egy ideje, és kb. ünnepnapokon találkozik csak olyan kutyával, akit le mernek venni pórázról, és hatalmas kerek szemekkel nézik, hogy az övé első szóra visszamegy. Nálunk egy átlag lakótelepen több elengedhető kutya van, mint ott egy egész városban (legalábbis az ő környékükön), pedig micsoda kutyás nagyhatalom az ország - elvileg.

Szóval nem kell ezt ilyen borúsan látni, sehol sem tökéletes az élet, se kutyásként, se máshogy :)


#14: bilétát a mai napig bárki rakhat a kutyára, sőt, erősen ajánlott, hogy legyen rajta. Merthogy chipolvasáshoz el kell juttatni a kutyát chipolvasó közelébe, az meg nem egyszerű, ha a kutya mondjuk harminc kiló és kép napja kóborol az esőben. Nem lesz sok ember, aki szívesen berakja az autójába, és keres egy állatorvost. Ellenben felhívni egy telefonszámot egész más dolog, sokkal szívesebben megteszik az emberek.

A biléta viszont nem alkalmas azonosításra, mert elveszhet, kicserélhetik, satöbbi, nem kötődik semmilyen módon a kutyához. A chipet viszont elég macerás eltűntetni a kutyából. Szóval chip _és_ biléta a tuti megoldás.

2017. jan. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Par reflekcio az elhangzottakra:

- a mi dokink nez mindig chipet. Eeinte minden alkalommal, mert nem emlekezett rank. Most mar ismer es tudja hogy van de azt mondja szereti leellenorozni hogy mukodik e.


- bilétánk is van de vicces modon dragabb volt mint a chip 😂 plusz azt el tudja vesziteni vagy ha direkt lopjak el akkor csak siman kidobjak. En is azt mondom hogy kell mert talalok a parkban egy kutyust mennyivel egyszerubb magamhoz hivni simogatni amig erte jon a gazdaja mint orvoshoz fuvarozni meg minden.

2017. jan. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!