Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell két bazinagy...

Miért kell két bazinagy kutyát egy kis házba beengedni?

Figyelt kérdés

Most költöztünk össze a párommal, ő hozott a kapcsolatba két kutyát ami oké is,amig lakásban lakott addig persze bent voltak, de most van kert, kutyól, kenel. Kint is vannak a kutyák, de amikor nem vagyok itthon beengedi őket, a kanapéból egy sárfoltot nem tudok kiszedni.

Nem szobakutyák. Nem a kanapén van a helyük. Most hideg van, beengedtem Őket a garázsba, párom tegnap elutazott es felhívott, hogy engedjem be Őket éjszakára. De könyörgöm minek?

Meg ha kicsik lennének, az egyik 7 hónapos a másik 3 éves. Ma vittem ki nekik meleg kaját, kiéngedtem őket futni, és fentebb tekertem a fűtést is. Kellemes ido van a garázsban, de most takarítóttam ki, biztos, hogy nem engedem be Őket a házba.

Adjak még nekik ma meleget?



2017. jan. 6. 13:44
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Július végén költöztünk össze. Tehát volt idő :)
2017. jan. 6. 14:11
 12/25 anonim ***** válasza:
88%
Neked eleg hatarozott véleményed van, hiaba is mondunk barmit, ugysem fog megvaltozni. A konfliktust meg nem tudjuk helyettetek megoldani.
2017. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Wow, bátorság volt így gyereket vállalni. Egyértelmű, hogy másképp gondolkodtok a kutyatartásról és ebből még sok konfliktus lesz.

Amúgy nem lesz semmi baja a lányodnak ha a kutyás földön jár, nálunk is bent van a kutya és több családod is ismerek ahol gyerekek kutyával együtt a lakásban nőttek fel. Ha a kutya bemegy lábtörlés, saját fekhely kialakítása. Ha pulcsis idő van még fűts rájuk vagy ha betakarózós típusok akkor vigyél nekik takarót.

Amúgy meg a tisztaságmániáról le kéne szoknod, sokkal gyengébb lesz a gyerek immun rendszere egy 100% fertőtlenített lakásban, nem azt mondom, hogy legyen mocsok, de mindennek van egy egészséges szintje.

2017. jan. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
81%
hát drága muri lesz ha elcsesződnek az ízületeik a "tisztaság mániád" miatt... gondolom az sem fog érdekelni....a gyereked is ki fogod rakni a kutyák mellé? hisz az is koszolni fogja a lakást ha mindent összehány meg tudom is én. nem értem miért esik nehezedre beengedni őket... ez egyébként nem is mindig a hidegről szól hanem a kapcsolatokról. egy kutya igényli a gazdája közelségét.
2017. jan. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
60%

Milyen fajták?

Ez fontos kérdés a dologban.

2017. jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
89%

Ezen előbb kellett volna gondolkozni, mert ez így nem egy jó kapcsolat. Komoly vitákat fog még szülni a kettőtök eltérő gomdolkodásmódja. Tudom, mert nekem is van kutyám és ha a párom nem szeretné már nem lennénk együtt. Persze erre nem 27 hetes terhesen kellett volna rájönni.

Nem lesz bajuk kint sem, ha olyan fajták amik tarthatók kint, de ha a gazdához vannak szokva lelkileg, a közelségéhez, a falkához, akkor annyira mégsem jó nekik.

Mellesleg 2 kutyával én is nagyon durván tisztaságmániás vagyok de megoldom, mindig mindenki elcsodálkozik mikor hozzánk jön, hogy enni lehet a földről. Picit több takarítás, napi pórszívó+felmosás és meg van oldva mintha itt se lennének. :)

2017. jan. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%

Eltérően gondolkoztok a kutyákról sajnos.

Tudom, hogy ez neked kellemetlen lehet, de meg kell egyeznetek valamiben.

Én is tisztaságmániás vagyok, ezért mielőtt bejönnek a kutyák, lábat mosok nekik és nem mehetnek bárhová a házban.

Megvan a helyük, ágyra, bútorokra nem mehetnek.

Ezt tudomásul vették, így vannak szoktatva. Ha mégis szeretnénk velük összebújni a kanapén, akkor előtte leterítem a plédjükkel, amit gyakran mosok.

Egyébként minden nap porszívózok, felmosok, a plédjüket 2-3 naponta mosom. Portörlésre is gyakrabban van szükség, mint "kutyátlanul".

Igen, elég sok melóval jár, de szerintem megéri. A férjem szerint is.

A kutya akkor boldog, ha a gazdi mellett lehet.

Persze lehet a kutyát kint is tartani, le tudnak élni egy életet a kennelben. Sokan csinálnak ezekből a mesebeli jószágokból kerti díszt, de annak nincs sok értelme.

Annyit azért még hozzátennék, hogy ha a férjem ki akarná zárni a két kutyát az életünkből, engem nagyon bántana. Mert szeretem, ha mellettem vannak, amíg bent tevékenykedek.

Az, hogy te nem kötődsz a kutyákhoz, elfogadható, de nem várhatod el tőle, hogy ő is így érezzen.

Elvárhatod a párodtól, hogy besegítsen a takarításban, hogy megértesse a kutyákkal, hogy a kanapé tabu, hogy kialakítson nekik a lakásban egy helyet, ahová beengeditek őket, de azt, hogy ezentúl mellőzze a kutyákat, mert most már együtt éltek... nem szerencsés.

Gondolom összeköltözéskor nem ért meglepetésként, hogy kutyái vannak. Nem beszéltétek át ezt hamarabb?

2017. jan. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
86%
Szobaajtó keretre rakhattok rácsot, bármelyik bababoltban lehet kapni. Nekem egy párkapcsolatom ment tönkre emiatt, a pasas mikor hozzámkoltözott, a kutyákat akarta kiszorítani az életemből. Szerintem féltékenységből, más ne legyen fontos, vagy nem tudom.Személy szerint én szenvedtem, amikor az évek óta együttlakott kutyáimtól tiltva voltam, ne menjek oda hozzájuk, minek engedem be a lakásba, de ha bent van, akkor csak az előszobában maradhat. Vége lett hamarosan, ez nálam válóok volt. Azóta férjhez mentem, férjem is szereti a kutyákat. Újszülött baba mellé nem engedtük be a kutyát, a fent említett rács volt a gyerekszoba ajtóban. Most két éves a gyerkőc, mindenki szabadon van a lakásban 😊
2017. jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Azért költöztünk kertes házba mert mondtam, hogy én nem élek együtt kutyával/kutyákkal.

A nagy labrador retriver, a kicsi valami dog, de nem emlékszem a nevére.

A kicsi rövid szőrű, neki szabad bejárása van a garázsban, kazánházba és fűtött olja is van.

2017. jan. 6. 17:50
 20/25 anonim ***** válasza:
50%
Csinálj a garázsba 18 fokot, nagy meleg fekhelyeket játékokkal és nem lesz ott baj :)
2017. jan. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!