Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutyasulis élményete...

Van olyan kutyasulis élményetek, ahol túl agresszívek voltak az oktatók a kutyátokkal?

Figyelt kérdés
2017. jan. 9. 15:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Azért zseni, mert jó eséllyel a kutyában frusztráció volt. Arra pedig rángatással reagálni fantasztikus megoldás... ja nem.
2017. jan. 9. 21:38
 12/15 anonim ***** válasza:
33%

Igazából néha de. A frusztráció oka sokszor pusztán az irányítás hiánya, tehát ha elkezded irányítani, máris csökkented a frusztrációt. Pár határozott rántástól érzi, hogy ja, itt most valakinek elvárásai vannak, és mindjárt más a gyerek fekvése.

Nem mindig ez a megoldás, meg nyilván mint mondtam, nem kell erőltetni, ha nem működik, tehát az említett esetben nem volt jó megoldás, de alapvetően nem egy ördögtől való dolog egy hisztis kutyát pórázrántással kezelni.

2017. jan. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Húha itt aztán kezdenek oszlani a vélemények...Az én felfogásomban a túlzott vagy egyéltalán agresszió azt jelenti, hogy az oktató OK NÉLKÜL olyat tesz ami a kutyának nem jó, fájdalmat okoz. Na most nekem adott egy 8 hónapos németjuhász (az enyém), aki 12 hetes kora óta jár kutyaoviba/suliba 2 helyre is (ugyanolyan oktatási nézeteket valló iskola). A fájdalomküszöbe az egekben (azaz gátolni nagyon nehéz, mert lepereg róla). A kutyákra bezsong, ha közel jönnek (elsétálunk egymás mellett, de sajnos még a kerítés mögötti kutyákra is mozdul, balhézik velük). Én 100%-ban megbízok az oktatónkban. soksok terápiás (nem sima családi) kutyát kiképzett már, szóval a módszerei jók. Ha ő úgy ítéli meg, hogy kicsit erősebben oda kell bökni a kutyának nem zavar, hiszen utána látszik, hogy a kutya elgondolkozik a viselkedésén és visszavesz. (mindig feloldja utána, szóval a kutyában nem marad rosz érzés a személyével kapcsolatban). Nyilván nem ezzel a módszerrel kezdtük, hanem figyelemelterelés kajával, trükk kéréssel stb. Sajnos ez már nem használ. De fokozatosan lépünk előre.
2017. jan. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a 16.kerületi cerberosban voltál egyszer. Egy kutya túl eleven volt, az oktató elvette a gazdajatol és megverte.

A nyakorvvel felemelte a kutyat, annak a lába nem érte a földet.

Aztán a híres köves kannajukkal nem egyszer verték fejbe és amikor ugrott a kutya hasba terelte az oktató.

4-5 hónapos malionis keverék menhelyi kutya volt.

A gazdája végig nézze szonelkul, az óra végen bérletet vett, én többet nem mentem oda.

2017. ápr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Voltam * bocsanat
2017. ápr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!