Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek a kutyánktól. Mit tegyek?

Félek a kutyánktól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pár napja egyik ismerőstől elhoztunk a kutyájukat.2éves kan kutya.Nem is volt baj pár napig értelmes,leül pacsit ad nem nyúl a kajájához csak ha engedélyt kap.

A gond hétfő reggel volt.Bicaj elő gyerekkel indulás oviba,bele akartam tenni a kisülésbe a kutya ugatott rám lökdösött,két lábra állt és a hátamnál taszigált.Kivettem a gyereket az ülésből mert csak félig tudtam beletenni,de ugatott egyfolytában.A gyerek a teraszon állt oda akartam menni hozzá és nem engedett oda a gyerekhez.Léptem volna fel ,elém állt és ugatott,vicsorgott.Persze rákiabálltam,hogy nem szabad menj a helyedre.Le se bagózott.Remegtem az idegtől és féltem tőle,hogy nekem ne ugorjon.

Semmit nem csináltam ami ez kiválthatta volna.

Ha a férjem otthon van semmi baj nincs,de ha nincs otthon a kutya teljesen más.

Félek tőle,amúgy is tartok a kutyáktól mióta tavaly megharapott a másik kutyánk.A régi gazdája szerint nem fogad el a kutya gazdájának,ami baj mert nagy részt én vagyok otthon a gyerekkel.

Mit csináljak?


2017. jan. 11. 06:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Habil kiképző vagyok, jól tudom hogy képzik valamennyi segítőkutyát. És elég sok etikai kérdést fel is vet a képzésük. A vakvezetők erős szelekció után kerülnek, ki, alig van bennük agresszió és családban nevelkednek, ahol nagyon is erősen kötődnek az ideiglenes gazdájukhoz. Majd kiszakítják őket, a képzésük alatt nincs lehetőségük kötődésre, és elég erős, kényszeren alapuló képzésük van, majd a végleges gazdájukhoz megint jó esetben nagyon erősen kötődnek.

De itt családi kutyáról van szó, nem munkakutyáról! Egy felnőtt, félre nevelt, agresszív családi kutyáról, aki vadidegenekhez, bizonytalan gazdához került! A kérdező a javasolt "jó fellépéssel", közben a félelmével csak azt fogja valószínűleg elérni, hogy a kutya megharapja őt.

2017. jan. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Gold retriever a kutya fajtája.állítólag gyerekszertő nyugodt családbarát kutya.

A másik kutya akivel nm jött ki az pedig nyugodt lusta kutyus volt,ez pedig játékos.

Igen tudom,hogy elrontottam akkor kellett volna rákoppintani a kutyára,hogy nem szabad de féltem h.akkor nekem támad.

A férjem nem akarja visszaadni mert szerinte csak túlreagálom és csak játszani akart,nem akarta hogy egyedül hagyjam,de nekem nem úgy tűnt.Azóta nem merek egyedül kint lenni vele és a gyereket is féltem.

Azt látom a kutyán,hogy a gyereket védi tőlem és nem enged oda.

Azt hiszem nem jó ötlet megtartani csak a férjem annyira nem akarja visszaadni.

Jó ötlet a kutyaiskola csak sajnos maga a tény,hogy félek tőle elmúlik?

Vagy ha esetleg odakoppintok vajon nem támad meg?

2017. jan. 11. 14:37
 13/16 A kérdező kommentje:
Közepes méretű kan kutya.
2017. jan. 11. 14:39
 14/16 anonim ***** válasza:

#11: Erre reflektaltam: " Amíg nincs egy alap kapocs a kutya és az ember közt, addig nem is tudja őt nevelni!" Meg te is belatod, hogy van helyzet mikor ez nem allja meg a helyet.


Jo "szar" kikepzo lehetsz mar bocs. En nem allitottam semmi mast, csak hogy az elet teruleten ahol a kutyakat munkara kepzik esetleg tovabb is adjak, kotodes nelkul is kepezni kell es tudjak is...majd azert te Kikepzokent benyogod ezt: "Amíg nincs egy alap kapocs a kutya és az ember közt, addig nem is tudja őt nevelni!", aztan sajat magad megcafolod. Ugyes...


Lenyeg, rangsort kell tisztazni, utana johet barminemu foglalkozas a kutyaval, mivel addig nem is hallgat rad semmibevesz (maximum eroszakkal rabirhatod, de ugye ebben az esetben meg lehet az ara pl. odakap) mivel rangban alatta van.


Sok sikert keress egy hozzaertot, de sok a kokler mint a fenti uriember/holgy is legyel figyelmes.

2017. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, ezek szerint csak a hozzászólásom kis részét olvastad el. Vagy értetted meg? Azt írtam, hogy hozzáértő kiképző, tapasztalt gazda meg tudja oldani ezt a helyzetet, de egy laikus, bizonytalan ember így nem! De biztasd csak tovább, hogy a rangsorra menjen rá, büntesse, fegyelmezze csak a kutyát úgy, hogy közben fél tőle... Itt a hibája a gyakorinak, következmények nélkül javasolhat bárki bármilyen baromságot, akár veszélyes dolgot is.
2017. jan. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha ennyire félsz tőle, akkor zárjátok el valahova, amíg a férjed távol van.


"Jó ötlet a kutyaiskola csak sajnos maga a tény,hogy félek tőle elmúlik? " Simán elmúlhat. Ha megtanulod kezelni a kutyát és kiderül, mi okozza nála ezt a viselkedést, akkor te is sokkal magabiztosabb leszel! Egy próbát mindenképp megér.

2017. jan. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!