Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terriert vagy...

Yorkshire terriert vagy Francia bulldogot választanátok a helyembe?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik ez a két(tudom,hogy különböző fajta).Tapasztalatokra is kíváncsi lennék,meg véleményekre is!

Köszi



2017. jan. 11. 15:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk legalább pár dolgot adj meg.


Mit tudnál nyújtani a kutyának?

Mennyit foglalkoznál vele?

Mik az elvárásaid a kutyától?

Mekkora a kereted a kutyavásárlásra? stb.

2017. jan. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy mit tudsz neki nyújtani.

Én a Yorkshire terriert ajánlom. Jó nevelés mellett egy igazi álom. De csak jó nevelés mellett. Nekem nincs ilyen kutyám mert én "nagy kutyás" vagyok de több ismerősömnek van és imádni valóak.


Arra viszont Figyelj hogy tenyésztőtől, törzskönyvvel jó helyről hozz kutyát és ne dőlj be a mini yorki meg extra mini yorki kifejezéseknek mert ezeket a szaporítók. + alapvetően (csak akkor ha ténylegesen tenyésztőtől veszed a kutyát) sokkal egészségesebb fajta. Francia b. A nyomott orr miatt nehezen,hörögve vesz a levegőt, nyáron nagyon nagy a túlhevülés kockázata,nyálas fajta.


Én mondjuk mivel "nagy kutyás" vagyok egyiket sem választanám, de akkor már a yorkit :)

2017. jan. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat,akkor írok egy kicsit magamról:)

Gyerekkoromat csak a kutya kéréssel töltöttem szinte,feleslegen..

Most végre van saját lakásom,saját keresetemmel.A kutyának mindene meglesz mind anyagilag,mind fizikailag.Már gyűjtöm a pénzt,természetesen törzskönyves kutya jöhet csak szóba.Napi 3* séta,játékkal ebből kettő hosszú,kb.1,5 órás,emellett itthon is játék,simi stb. Napi 6-7 órát lenne egyedül (kölyökként kevesebbet).Van egy 4 éves tündérkénk,tudja,hogy kell a kutyával bánni,mamámnál is szépen nyúl hozzá;persze felügyelet nélkül soselesznek egyedül :)

Én nagyon szeretném,ha legalább a gyerekem kutya mellett nőne fel,ha már nekem ez nem adatott meg :/

2017. jan. 11. 15:58
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Személy szerint nekem egyik sem szimpatikus, de kisgyerek mellé inkább a francia bulldogot választanám e kettő közül. Nyugodtabb típus.
2017. jan. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
off: de nagyon tetszik ahogy gondolkodsz, emelem a kalapom..Bár mindenki ilyen lenne.
2017. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
2 teljesen különböző fajta. A yorkie egy kis örökmozgó, nagyon intelligens játékos. Ha jól neveled , nagyon jó kutya válhat belőle, de én ismerek borzalmasan idegesítő yorkikat is, akik jajj de cuki ölebek, nincsenek rendesen lemozgatva és borzalmasan rosszak. A francia bulldog ellenben nagyon nyugodt lusta kutyus. Persze ők is imádnak labdázni , futkosni, de közel sem annyira hiperek mint a yorkik. Én személy szerint gyerek mellé a frencsit ajánlom, de tény, hogy nyáron nagyon oda kell rá figyelni, nem annyira tűri jól a meleget.
2017. jan. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Mindenkinek,hogy időt szánt a kérdésem megválaszolására,aranyosak vagytok! :)

#5

Külön köszönöm neked a kedves szavakat

2017. jan. 11. 16:46
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Nekem francia bulldog ingyen sem kellene. Nem támogatnám a tenyésztőket abban, hogy helyes kutyából életképtelen disznót csinálni divatból.

A yorkie nagyon okos, szeretni való kutya. Tud egyedül szülni, tud úszni, rendesen kap levegőt és nem ugrik ki a szeme a helyéről. Láttam már bulldog, palota pincsi, mopsz szemét kocsányon lógni.

2017. jan. 12. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Francia bulldogot választanám.Okos,szeretnivaló és ő is szereti a gyerekeket.
2017. jan. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Francia bulldog:


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8827953-aki-..


Én vagyok a válaszoló, ha van még kérdésed nyugodtan tedd fel. :)

2017. szept. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!