Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fonalféreg ellenszer?

Fonalféreg ellenszer?

Figyelt kérdés

14hetes kutyám székletébe fonalférget vettem észre,valaki tud esetleg olyan szert ami kiöli? vagy már nem lehet?

Köszönöm.


2017. jan. 11. 16:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Vidd már el orvoshoz azt a szerencsétlen jószágot és ne sufnituningolj!!
2017. jan. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lehetne. Állatorvoshoz kell elvinni, ő ad rá megfelelő szert, plusz bolhairtót, és a szükséges oltásokat (ha nincsenek meg).
2017. jan. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

A féreghajtó tabletták a felnőtt férgeket ölik meg, amelyek távoznak a széklettel. Ha van felnőtt féreg, abból következik, peték is vannak még a kutyákban. 2 hét kell hozzá, hogy azok is kikeljenek és akkor ismét működik a féreghajtó tabletta. Mindezt addig kell csinálni, míg nem jön többé féreg a kutyából. Ez azt jelenti, az utolsó féreg is megpusztult és nem volt ideje petét rakni.

Innentől még a felnőtt kutyákat is 3 havonta ajánlatos féreghajtó tablettával kezelni. Ha nincs benne féreg, ártani nem árt a tabletta. ha van benne féreg, akkor életbe lép az első tennivaló.

2017. jan. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó és egyetlen értelmes választ,sok ember csak írja hogy mit kellene holott semmit nem tud... A kutya még most került hozzám úgy hogy folyamatosan féreghajtózva stb.. Azzal is tisztába vagyok hogy átbasztak és orvoshoz is elmegyünk de mivel dolgozom a héten igy nem tudom még elvinni de kell valami szer ami addig is gátolja ezt ezért tettem fel a kérdést...Pár nap alatt is hozzám nőt a kutya,szobában van és prémium tápot kap,és velem amikor nem dolgozom szóval nemhiszem csóri kutyának...
2017. jan. 12. 05:45
 15/23 anonim ***** válasza:
71%

Pedig sajnos szegény csóri kutya, ha húzod az időt és nem viszed egyből állatorvoshoz, ha valami baja van.

Majd a gyerekeded is váratod napokig pl. 40fokos lázzal és otthon nyomod bele a mézes teát és várod a csodát?

Felelősek vagyunk értük, nem ők kérték, hogy velünk legyenek, így ha valami bajuk van ALAPVETŐ, hogy a létező LEGHAMARABB orvoshoz vigyük őket és nem napokig otthon próbálkozni, mert az akár az életükbe is kerülhet. Ennyi és pont.

Amúgy meg nem értem, hogy mi nem hasznos azon a válaszokon, hogy vidd orvoshoz minél hamarabb és ne te akard kitalálni, hogy mennyi/milyen féreghajtót kap és mikor meg hogy.......

2017. jan. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Hát beszarás... Tisztában vagyok az orvossal és elfogom vinni de mivel pénteken tudom csak mert muszáj dolgoznom és nem kell az a szöveg hogy akkor miért kutya,mert nagyon jó bánásmódot kap,így került hozzám és azért kértem segítséget hogy mig orvos nem kerül is tudjak segiteni rajta. Itt mindenki annyira tudja osztani az észt állítom felének kutyája sincs a másik felének kint van megkötve meg sorolhatnám,itt meg előadja magát..
2017. jan. 12. 08:39
 17/23 anonim ***** válasza:
86%

Már ne haragudj, beszarhatsz nyugodtan, de olyan nincs, hogy a munka felülír egy egészségügyi kérdést.

Nem kell velem egyet érteni, de nekem ez a véleményem, és két kutyám van, nem csak fotókon láttam őket...

Egy kiskutyánál pedig veszélyes a férgesség, amire nincs 'házipraktika', csak a féreghajtó, amit doki ad a kutya méretei alapján. Pl fokhagyma amit olvasni lehet a neten nettó marhaság...

Eleve alap - szerintem -, hogy ha elhozok valahonnan (menhely, tenyésztő, tök mindegy) egy kutyát még aznap, de legalább másnap a dokinál kezdek, hogy minden rendben van e, nézze át az oltási könyvet, írja át a csippet (vagy tegyen bele). Ezek alap dolgok, melyek részei a felelős állattartásnak.

2017. jan. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Nem felülírja, de nem tudok eljönni a munkahelyről.

A kutyának megvannak az oltásai,Frontline combot mindent kapot mikor elhoztam mivel "folyamatosan féreghajtózva" szöveggel vettem nem féreghajtóztuk. Most észrevettem és megoldást szerettem volna.. Tegnap adtam neki drontal pluszt. Szoval belátom a bűnöm is,de az okítás helyett megoldást szerettem volna mert az segíthet rajta, nem más..

2017. jan. 12. 09:52
 19/23 anonim ***** válasza:

Értelek, hidd már el, de a megoldás az állatorvos.

Nincs más megoldás, hidd el. Nem a bántás volt a szándékunk, az enyém legalábbis biztos nem, de nincs más megoldás, ha a kutyának valami baja van. Nem szabad a házi praktikákkal kísérletezni, mert csak baj lehet belőle.

Milyen kutyu egyébként?

2017. jan. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
De nem tudom péntektől hamarabb orvoshoz vinni egyszerűen ha fejre állok sem. De addig meg nem hagyhatom hogy ott élősködjenek,valamilyen szer kell. Drontal pluszt kapott most már. Nagyon elszaporodva nem lehet eddig egyet láttam azóta semmi,este adtam a féreghajtót és reggel sem volt semmi a székletében.Jó a kedve eszik,iszik. Staffordshire terrier.
2017. jan. 12. 10:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!