Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog, Boston...

Francia bulldog, Boston terrier, vagy mopsz?

Figyelt kérdés
Lelkibeteg vagyok! Az orvosom azt mondta,mivel már elég jól vagyok,így azt mondta, hogy egy állat segíthet a teljes felépülésben,jellemzőket szeretnék ezekről a kutyusokról, mert ezeket ajánlotta, és nekem is tetszenek, amire kíváncsi lennék:szobatiszták-e száz százalékban, milyen a mozgásigényük,lehet-e őket udvaron tartani,mit esznek,és, hogy csorog-e a nyáluk,így elöljáróban nekem a bully tetszik a legjobban zsömle színben.A válaszokat köszönöm.

2017. jan. 13. 12:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Természetesen minden kutya szobatiszta, ha megtanítják nekik, hogy hogyan legyenek azok. Ezek kistestű, ráadásul rövidszőrű kutyák, tehát csak bent lehet őket tartani. Ezek a drágább fajták közé tartoznak, 2-300 ezer forintba kerülnek. Mozgásigényük nem a legnagyobb, de naponta sétáltatni kell őket. Etetni lehet jó minőségű száraztáppal (Brit Permium, Josera, Orijen, Acana), vagy nyers hússal (BARF - ez alaposabb utánaolvasást igényel), kezdetben azt kell ennie amit a tenyésztőnél is evett, fokozatosan lehet másra váltani.
2017. jan. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

- Akkor lesznek szobatiszták, ha kölyökkorától helyesen neveled erre (elégszer kiviszed sétálni, rendszeresen). Az első hónapokban, míg kölykök, nem szobatiszta egy kutya sem.

- Udvaron egyiket sem lehet tartani, lakásba való fajták.

- Mit esznek? Ideális esetben vagy jó minőségű száraztápot, vagy BARF módszer szerint is lehet etetni.

- Nem csorog a nyáluk, vagy csak minimálisan.

- Azt érdemes még tudnod, hogy mivel különösen beteges, érzékeny fajták, ezért csak megbízható tenyésztőtől szabad venni, eü. garanciával. A bulldog ára 250-350 ezer Ft körül, a mopszé 150-250 ezer Ft, a boston terrier nálunk viszonylag ritka fajta, ennek megfelelően ő a legdrágább a három közül.

2017. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ami kimaradt: mozgásigénye a bulldognak és mopsznak mérsékelt, napi minimum 3 sétával, amiből az egyik hosszabb, más kutyákkal játszós, póráz nélkül is mozgós, tökéletesen elvannak.

A boston terrier mozgányigényét nem ismerem.

2017. jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az ára nem számít, mert rokontól lesz, ha lesz, és nem kölyköt szeretnék,és még egy kérdés van műhelyben lehet tartani (19-25 fok van ott is)?
2017. jan. 13. 13:26
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Műhelyben??? Nem. Nem is csak a meleg miatt kell lakásban tartani, hanem társasági kutyák. Miért akarsz kutyát, ha nem veled lenne, hanem különzárva egyedül?

Persze, ha tegyük fel elmész otthonról egy pár órára, és nem akarod egyedül hagyni a lakásban, akkor lehet a műhelyben, ott is legyen egy helye. De alapvetően a lakásban, melletted a helye.

2017. jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 bollocks ***** válasza:
89%
Meséld már el, hogy hogyan segít majd a lelkiállapotodon egy kutya, ha nem veled lakna, hanem kint a sufniban? Vagy úgy képzelted el, hogy szomorkodásod idején kimész simizni, aztán két hétig ismét leszarod? Mert akkor sok örömöd nem lesz benne, kötődni egyáltalán nem fog hozzád.
2017. jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Vagy kamu,vagy teljesen idióta vagy.

Mi az,hogy lelkibeteg? Ilyen diagnózis nincs.

Másrészt épeszű orvos nem fog kutyát ajánlani. Főleg nem pont ezt a három fajtát.

Szobatiszta senki sem lesz magától.

Társasági kutyák.Ráadásul elég érzékenyek is.

Milyen rokon vagy ismerős az akitől te kapásból szerzek bulldogot,bostont és mopszot?

Meg persze majd a sufniból távgyógyít a kutya nem?

Inkább szedd be a piruláidat és ne akarj kutyát

2017. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A lwlkibeteg szó alatt pánikbetegséget Agora fóbiát érte ,és én úgy gondoltam, hogy akkor lenne a műhelyben amikor nincs otthon senki, mert mire hazamennénk lehet szétszedné a házat.
2017. jan. 13. 14:02
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8357303-kezdo..

Ez nem te vagy? Mert itt még egy menhelyi kutyát akart az illető örökbefogadni, nem francia bulldogot...

Akkor szedi csak szét a házat, ha nincs normálisan lefárasztva és egyedülléthez szoktatva, csak egyik pillanatról a másikra otthon lesz hagyva egész napra. A kutyát mindenre tanítani, és mindenhez szoktatni kell, magától nem fog tudni semmit, sem a szobatisztaságot, sem azt hogy ne szedje szét a lakást.

2017. jan. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az amit belinkeltél az nem én vagyok
2017. jan. 13. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!