Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnyalta a fagyállót, meg...

Felnyalta a fagyállót, meg fog halni?

Figyelt kérdés
Kiborult egy kicsi a kis bolond felnyalta. Adtam neki tejet, az állatorvos úton... Mi lesz vele??? :(
2017. jan. 13. 14:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvos biztos tudja, hogy mit kell tenni, ha időben megkapja a megfelelő kezelést, simán túlélheti!
2017. jan. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Remélem ide ér időben :(
2017. jan. 13. 14:34
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Máskor ne adj neki tejet, mert gyorsíthatja a felszívódást!
2017. jan. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha állatorvos megy hozzá, valoszinüleg tuléli. Bár sok mulik azon, hogy mekkora kutya, mennyit ivott...
2017. jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Platypus ***** válasza:
63%
A tömény szeszesital ér valamit ilyenkor, legalábbis ember esetében. Kutyánál nem tudom mennyire jó ötlet vagy egyáltalán kivitelezhető-e, de az biztos, hogy a tejjel nem segítettél.
2017. jan. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Éppen a napokban írta valaki a facebookon, hogy ha a macska fagyállót nyal fel, akkor gyorsan adni kell neki pálinkát, vagy szeszes italt, mert az rögtön kihajtja a fagyállót a szervezetéből, és nem károsítja a veséjét. Persze nem sokat csak egy kicsit.
2017. jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat azt hittem macskáról van szó.. Gondolom kutya estében is ez a megoldás
2017. jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
#5 tömény alkoholt tilos adni (sőt bármilyen alkohol tartalmú italt) mert pár óra alatt leáll tőle a mája és elpusztul.
2017. jan. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Írj,hogy mi lett a kutyussal, gondolom már oda ért a doki. Mondjuk, ha van autotok én élböl hajtottam volna vele a dokihoz,hisz neked sürgösebb a dolog mint a dokinak.
2017. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig az etil-alkohol jó etilén-glikol mérgezésre, mert ha van alkohol, akkor azt bontják le az enzimek, nem a fagyállót és az közben kiürül. Tudniillik nem maga a fagyálló a mérgező, hanem a bomlástermékei.


Konkrétan a Merck Veterinary Manual meg is adja az intravénás etanol adagolás ajánlott dózisát.


Viszont van helyette jobb, a fomepizol (4-metil-pirazol), aminek kevesebb mellékhatása van, de például macskáknál nem olyan hatásos.


Ez az egész isten igazából az első órákban (fél nap?) működik, amíg le nem bontja a szervezet az etilén-glikol nagy részét, utána már nem ér szinte semmit, nagyjából az imádkozás marad, meg némi támogató kezelés, aztán vagy túléli az állat vagy nem, de ha igen, a veséje akkor is mindenképp károsodik.


Egyébként tényleg elég alacsony a fagyálló LD50-je, kutyákra 4,4 ml testtömegkilogrammonként, ez ugye egy húsz kilós kutyára kevesebb, mint egy deci. És már ennél kisebb mennyiségben is károsodásokat okoz. Megjegyzem emberre még kevesebb az LD50. Szóval nem árt vigyázni vele.

2017. jan. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!