Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenkinek akad "régimódi...

Mindenkinek akad "régimódi elveket valló" rokona? (Jobban mondva felelőttlen állattartó)

Figyelt kérdés

Én kutyát/macskát csak bent tartok, nem CBA-s/Tesco-s szemétkonzervvel vagy házi koszttal etetem, és nem kapnak tejet. A szüleim szerint "állatkínzó" vagyok, mert a (kinti létet soha meg nem tapasztalt) macska szabad állat, nincs jogom bezárni a lakásba, mivel "az folyton vágyik ki". Apám anno. lehülyézett, mikor említésre került a fajtatiszta kutya 120+ ezres ára, amit venni terveztem. (Persze, elektronikai eszközre nyugodtan költhet az ember kérdés nélkül többszáz ezret, ha cseréli 2-3 éven belül, akkor is.)


A testvérem, saját családdal, macskákkal a mai napig azt vallja, hogy kiskutyát már 5 hetesen el lehet hozni, mert "tud magától enni", és az elég. Klasszikus kutya/macska bentre nem való elvek, a "koszos dögnek kint a helye".


A szüleim 2-3 éve (szerencsére) felhagytak az állattartással teljesen, mert anyám rájött, hogy neki csak nyűg. (Hogy előtte miért kellett, az rejtély...)


Ebben nőttem fel, több odaszegődött kóbor macskát láttam elveszni, belehalni mérgezésbe/autóbalesetbe. A kutyát, akivel a gyerekkoromat töltöttem, kidobták a város másik végén az út szélére, mikor probléma akadt vele (egy rosszindulatú szomszéd fenyegetőzése miatt, tehát még csak nem is csinált semmit a kutya).


Egy időben próbáltam a szüleimmet jobb belátásra téríteni, de sosem volt értelme. Anyám azóta is röhögve meséli, hogy "nem járkál az állatorvoshoz még több macskát elaltatni" - mivel egyszer vette az én győzködésemre a fáradságot, hogy (túl későn) orvoshoz vigye a megmérgezett macskát...



Talán emiatt is vagyok most minden erőmmel azon, hogy mindent megadjak a kis szőrmókoknak, akikért felelősséget vállaltam. Nekem családtag a kutya, macska.


Nektek is van hasonló rokonotok, ismerősötök? Tapasztalatok?



2017. jan. 15. 10:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Az en szuleim fejlodokepesek. A moszkvait mar ivartalaittattak. Bar csak azert mert lany... egy fiu kutyat sose ivartalanittatnának...


Viszont mar megveszik neki a dog chow meg a fit active tapot ami megse egy tescos kategoria.


Plusz annyiban haladok veluk hogy cavaliert akartak venni benti kutyusnak de sikerult rola lebeszelnem oket mondvan nem vinnek annyit orvoshoz amennyit ok igenyelnek, erzekeny kutya reven. Plusz nagyon figyelni a toklaszra nyaron miutan bejon az udvarrol atnezni, fuluket hetente tisztitani, rendszeresen fesulni stb...stb...

2017. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan rokonom, aki elítéli a benti kutya, macska tartást. Sőt, olyan is, akinél folyton vannak "felesleges" kiscicák. Olyan is van, aki kinevet, vagy éppen lesajnál, mert gyerekeimként szeretem a kutyáimat és a macskámat. (Benti macska, kinti-benti kutyák)

Ettől még egyik rokonommal, vagy ismerősömmel sem vesztem össze, vagy szakítottam meg a kapcsolatot.

2017. jan. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
89%

Nekünk a kutya, a macska, de még a törpenyuszik is kint vannak (bár az utóbbiak a téliesített kisházban).

Mindergyikük nagyon jól megvan kint, szeretnek ott.

A cicát bent lehetne tartani, ha nem lennének bent a madarak, és én inkább nem szeretnék kockáztatni.

A kutyus nincs ivartalanítva, nem is lesz, mert már 10 éves, és úgy nem igazán merem bevállalni. A cicának már van időpontja ivartalanításra.

Az állatorvosra nyilván nem sajnálnánk a pénzt, de 10 éve, mióta a kutya megvan, csodával határos módon az oltásokon kívül még egy forintot sem kellett rá költenünk.

Amúgy az én szüleim is régimódinak mondhatók ilyen téren, de egyértelműen fejlődőképesek.

2017. jan. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
89%
Egy rokonomnam 10 év alatt legalább 5 kutyája volt, pár év után mindig le lettek passzolva rokonoknak/ismerősöknek. Aztán hirtelen megvilágosodott, vagy nem tudom, befogadott az utcáról egy kutyát, mindenre odafigyel, sokat sétálnak, jártak kutyasuliba, odafigyel az etetésére, stb. Remélem ez már nem változik, akárhány év is telik el. Egy barátom szüleinél addig foglalkoztak a kutyával, amíg kicsi volt, azóta kint van, és ő a hülye, hogy odamegy hozzájuk, ha hazaérnek... a kiskutyáit megölték, és a barátom hiába magyarázta, azóta se lett ivartalanítva. Oda már inkább nem is járok, mert nem bírom, annyira sajnálom szegény kutyát. :(
2017. jan. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nincs ilyen rokonom, és a családom is állatbarát. Macskám van, kutyám nincs, ivartalanított oltott cica. Prémium tápot kap, igyekszem mindent megadni neki, de ő 90százalékban benti cica, a dolgát kint végzi, mivel nem csavargós ezért nem zárom be, van cica ajtó, tehát ő dönt, de bent szeret lustizni főleg szerencsére.
2017. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%

Ha megszokja a tacskód a jó meleget, majd hülye lenne kint lenni. Te se éreznéd jól magad Alaszkában, de az ott lakóknak fel sem tűnik a hideg.

"Ha valaki meg akar tenni valamit, talál megoldást, ha nem TALÁL KIFOGÁST."

2017. jan. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
92%
Ez az alaszkai dolog kicsit sántit ugyanis ők is érzik a hideget. Nekem laknak ismerőseim Kanadában a Yukonon. Nagy természetjárók, túrázók. Azt mondják ha lemegy -20ra a hőmérséklet ott is fáznak aztán még hidegebb lesz -40, -50 ilyenkor nagyon fáznak, de dolgozni muszáj menni. Annyi a különbség, hogy mi itt a -15, -20 fokban nagyon fázunk, de amikor náluk "mérséklódik" -20ra akkor már mennek túrázni, mert megörülnek a "jóidőnek". Egyébként nekik kutyájuk is van (border collie) -20ba simán megy velük túrázni, ha úgy van húznak a lábára cipőt, hogy ne faggyon össze a kábujjai közt a szőr. Jó nyilván az a kutya ott nőtt fel és benti kutya, de amikor kimegy a +23ból a -20, -25be nem lesz semmi baja. Itt meg jajj vigyázz 15 fok ingadozás megfázik a kutya. A kutya nem ember, strapabíróbb, azért nem fáznak meg olyan könnyen a kutyák.
2017. jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kutyák amik a kertbe valók, újfundlandi, kuvasz. És vannak amik bentre, mert olyan a bundájuk. Tacskó, vizsla.

Nem baj ha valahol kint van egy kutya, de az ne egy jack russel legyen meg spániel, hanem olyan ami oda való.

2017. jan. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Amikor en még kicsi voltam, volt egy kutyánk, kinti kutya volt, Chappi es társait kapta enni, gyakran maradékot is. Oltásai mindig megvoltak, a háza fűtött volt (infra lámpa). Hát igen ez nem a legmegfelelőbb tartás volt az biztos, de a szüleim nem azért "bántak így vele" mert nem szerettèk, csak szimplán nem értettek hozzá. (De nagyon szerették)

Most van egy kutyám (16 vagyok), én gondoskodok róla. Eredetileg teljes mértékben kinti kutya lett volna, apa legalábbis ezt akarta, Chappi tápot javasolt, az ivartalanitasról hallani se akart. Ehhez képest a jelenlegi helyzet: amikor a kutyát bent akar lenni, akkor van bent (igaz, hogy csak az előszobában, de a lakásba tényleg nem akarjak felengedni, amit meg kell értenem, tényleg az ő házuk, és ennek is nagyon örülök, h legalább az előszobába bent lehet) holnap kérünk az ivartalanitasra időpontot, és Brit Premium-ot eszik, maradékot meg csak akkor kap ha az sima rizs, húsleves, esetleg husi:)

Szerencsére ők tényleg megértették h egy kutyának milyen igényei vannak, és a tőlünk telhető legjobbat próbáljuk neki nyújtani:)

2017. jan. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 16-os!

Te nem vagy normális...

Rövidszőrű,kistestű kutyát nem lehet mínusz fokokban kint tartani.

Mamámék,mikor kicsi voltam,tacskót tartottak kint.Tudod hogy halt meg?Az első telén megfagyott....

Nem szokja meg.

Téged is ki lehetne tenni egy pólóban az udvarra,hogy majd megszokod,de nem fogod.Megfagysz.

És a tacskónak/vizslánal /stb.-nek nincs sokkal vastagabb szőre,mint neked...

Tölts kint egy éjszakát az udvaron,és majd utána mond,hogy megszokja a kutya.Persze ha csak nem fagysz meg odakint egy felsőben....

2017. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!