Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenkinek akad "régimódi...

Mindenkinek akad "régimódi elveket valló" rokona? (Jobban mondva felelőttlen állattartó)

Figyelt kérdés

Én kutyát/macskát csak bent tartok, nem CBA-s/Tesco-s szemétkonzervvel vagy házi koszttal etetem, és nem kapnak tejet. A szüleim szerint "állatkínzó" vagyok, mert a (kinti létet soha meg nem tapasztalt) macska szabad állat, nincs jogom bezárni a lakásba, mivel "az folyton vágyik ki". Apám anno. lehülyézett, mikor említésre került a fajtatiszta kutya 120+ ezres ára, amit venni terveztem. (Persze, elektronikai eszközre nyugodtan költhet az ember kérdés nélkül többszáz ezret, ha cseréli 2-3 éven belül, akkor is.)


A testvérem, saját családdal, macskákkal a mai napig azt vallja, hogy kiskutyát már 5 hetesen el lehet hozni, mert "tud magától enni", és az elég. Klasszikus kutya/macska bentre nem való elvek, a "koszos dögnek kint a helye".


A szüleim 2-3 éve (szerencsére) felhagytak az állattartással teljesen, mert anyám rájött, hogy neki csak nyűg. (Hogy előtte miért kellett, az rejtély...)


Ebben nőttem fel, több odaszegődött kóbor macskát láttam elveszni, belehalni mérgezésbe/autóbalesetbe. A kutyát, akivel a gyerekkoromat töltöttem, kidobták a város másik végén az út szélére, mikor probléma akadt vele (egy rosszindulatú szomszéd fenyegetőzése miatt, tehát még csak nem is csinált semmit a kutya).


Egy időben próbáltam a szüleimmet jobb belátásra téríteni, de sosem volt értelme. Anyám azóta is röhögve meséli, hogy "nem járkál az állatorvoshoz még több macskát elaltatni" - mivel egyszer vette az én győzködésemre a fáradságot, hogy (túl későn) orvoshoz vigye a megmérgezett macskát...



Talán emiatt is vagyok most minden erőmmel azon, hogy mindent megadjak a kis szőrmókoknak, akikért felelősséget vállaltam. Nekem családtag a kutya, macska.


Nektek is van hasonló rokonotok, ismerősötök? Tapasztalatok?



2017. jan. 15. 10:39
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

#20

Ez nekem is mindig eszembe jut, főleg mostanság, mikor -16 fokok is előfordultak. Hasonlóan érezhetik magukat a kistestű, rövid szőrű kutyusok kint, mint mikor az én kezem kesztyű nélkül átfagy, reszket.


Vannak kinti tartásra szánt kutyák, de az nem a tacskó vagy a magyar vizsla.

2017. jan. 15. 20:04
 22/29 anonim ***** válasza:
82%

Nagyszülők,tipikusan a kutya kint láncon,konyhai maradék, ha beteg akkor csak házi módszerrel gyógyítjuk ha nem éli túl akkor nem volt elég erős. Veszettség ellenit mind a 3 kutya megkapja, 4 havonta féreghajtva vannak,de még egy 600 ft-os panzi bolha kullancs nyakörvre sajnálják a pénzt.A kutyák büdösek,sose voltak fürdetve. Imádom a kutyákat,kutyás szakmám van,de ezekhez a kutyákhoz nem szívesen nyúlok,mert mindenem átveszi azt a bűzt.

Séta nem kell ott a kert.


ŐK eléggé sokára szokták meg,hogy nekünk lakásba lett kutyánk,meg sétáltatni kell stb. Mondják minek a lakásba kutya? Nem jó semmire,csak a pénzt viszi.

Ők ugye a hasznot látják bennük,tehát házőrző.


Másik nagyszüleim mondjuk ebből a szempontból jobbak voltak,mert bár a kutyák sokat töltöttek kennelben, éjszakára ki voltak engedve,heti 2x papám 3-4 órás kirándulásra vitte őket az erdőbe,sokszor húgommal mentünk is vele. Ők azért törekedtek jobb minőségű tápra,persze konyhai maradékot is kaptak.De náluk családtagok voltak a kutyák! Mindig mondják,hogy menjünk fel és vigyük a kutyákat is elvannak a kertben,szívesen simogatják őket,papám labdázik a fiatallal. Szóval ők mások ebben.


Előbbi nagyszüleim még a nagyon falusi felfogásúak mai napig.


Más úgy nincs,ismerősöket már átformáltam :D

2017. jan. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
10%
Hülyeség ez a tacskós megfagyós téma. Én falun élek, itt nem egy családnál van tacskó, és mivel itt sok az erdő rengeteg vadászt ismerek, vizslával, jagd terrierrel, tacskóval... mindre rá lehetne fogni, hogy megfagyhatna. Esze ágában sincs megfagyni. Nyilván nem a hóban kell fektetni, hanem normális szigetelt kuckóban. Nem lesz baja, nem egy ilyet látok. Semmi bajuk.
2017. jan. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
6%

"A tél nehézségei közül az alacsony hőmérséklet jelenti a legnagyobb veszélyt kutyáink számára. E kérdést tárgyalva mindenképpen különbséget kell tennünk a lakásban és a kertben tartott kutyák között. A kint élők, ha megfelelő helyük van, alkalmazkodni tudnak az egyre alacsonyabb hőmérséklethez, vastagabb, dúsabb bundát növesztve illetve a bőr alatt vastagabb zsírréteget felhalmozva védekeznek a hideg ellen. A lakásban tartott kutyák viszont a benti meleghez alkalmazkodnak. Amikor a szabadba mennek, nagyobb megterhelést jelent a szervezetüknek a hideg.


A legtöbb, megfelelő egészségi állapotú, jól táplált, dús szőrű kutya jól viseli a hideget, főleg ha eleget mozoghat. Azonban az idős, nagyon sovány vagy beteg állatok nehezebben alkalmazkodnak az alacsony hőmérséklethez." forrás: kutya-portal.hu

2017. jan. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló. Faluról származom. Emlékszem nagyanyámék úgy tartottak több kutyát is, hogy egy olyan kenelben volt, amiben éppen meg tudott fordulni. Annyi volt a dolga, hogy ugasson, ha jött valaki. Meg se rökönyödtem rajta. Ez volt a természetes. Még most is így tartják kb 99%-ban a kutyákat. A jóval felvilágosultabb nagynénémék is kint tartják a mínusz 20akban is a bullmasztiffjukat. Megjegyeztem, hogy azért ő rövidszőrű, és biztosan fázik, de az volt a válasz, hogy nem, nem fázik, elvan.


Nekem volt már benti macskám, és most egy kutyám is(már különköltöztem). A legnehezebb az volt, mikor először mentem haza az ünnepekre, és ki kellett buliznom, hogy bent lehessen ő is. Szerencsére marha nyugis a kutyám, és hamar megszeretteti magát mindenkivel, és nagy harcok árán bejöhetett.


Hogy a kérdésre is válaszoljak valamennyire. Nekem sajnos csak az vált be ilyen helyzetekben, hogy kicsit "kamuzok", elhitetem a másikkal, hogy neki is igaza van valamennyire, hogy persze, hogy jól érzi magát kint, meg persze, megeszi a maradékot, nem lesz tőle semmi baja, de azért így és így (minőségi táp, nyers hús) tovább él, kevesebb betegség, orvosi költség.


Azt tapasztalom, hogy az ilyen típusú emberekkel, ezt száz százalékosan nem lehet megértetni, és minél jobban erősködsz, annál jobban szajkózzák, hogy Bodri is jól elvan a láncon, hát élt 10 évig.

2017. jan. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen, talán nem fagy meg kint a tacskó azonnal. De jó neki?
2017. jan. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj,ha szerinted normális tacskót,vizslát kint tartani télen,akkor erre csak annyit tudok mondani,remélem nincs kutyád.Mert te pont azok közé tartozol,akikről ez a kérdés szól.Rosszul tartják a kutyát,azon az elven,hogy állat,megszokja,és lehetetlen titeket meggyőzni.Nem is próbálkozok.Mert ahhoz,hogy rájöjj,az állatok is éreznek,fáznak csak te tudod rávenni az agyad.Ha nem akarod,nem tud senki meggyőzni.Ilyen az ember...

Csak ennyit kérek:Ne legyen kutyád,pláne nem rövid szőrű.


Kérdező:

Csak,hogy ne offoljak,még ennyit hozzátennék:

Szembeszomszéd vizslát tart kint,kerti dísznek,nulla foglalkozással.Mikor szegény fél órákig nyüszög,úgy,hogy a szobából hallom,minden alkalommal megkérdezem magamtól.Minek az ilyennek kutya?De tényleg.

2017. jan. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
34%
Megnyugtatlak, nincs kutyám és nem is lesz. ;)
2017. jan. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk mindig is kint voltak a kutyáink és a macskáink, sose kaptak méregdrága kaját (leginkább azt a kutya-macska szalámit, nem tudom, ismered-e; löncshúshoz hasonlít, és valószínűleg hulladékhúsból van, és száraz tápot), és gyakran kaptak maradékot is (azt általában úgy kapták, hogy forró vízzel és száraz táppal összekeverve), és mégse pusztultak el fiatalon; a két német juhász, amelyekre emlékszem, mindketten jóval 10 fölött voltak, mikor kimúltak (a szuka 14, a kan 16 évig élt), és a nagyszüleim kutyája 14 éves, és ő is így van tartva (az igaz, hogy rendszeresen játszottunk velük mindig is, és viszonylag nagy területen voltak a kutyák akkor is, mikor éppen nem voltunk velük). Szerintem egyébként az is állatkínzás, hogy olyan túltenyésztett, életképtelen fajtákat alakítottak ki, mint például a csivava, és az egyéb, kutyának nevezett izék, vagy mint a perzsa macska és a szfinx, hogy macskát is említsek.
2017. jún. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!